در سفر شیراز از کدام اماکن دیدن کنیم؟

در سفر شیراز از کدام اماکن دیدن کنیم؟

دیدنی‌های شیراز بسیار زیادند و اغلب زمان سفر به این شهر دوست‌داشتنی کم. در این مطلب به سراغ زیباترین دیدنی‌ها و جاذبه‌های شیراز رفته‌ایم و از خرید بلیط اتوبوس برای سفری متفاوت به شیراز برایتان نوشته‌ایم.

باغ ارم

شیراز باغ‌های زیادی دارد و باغ ارم از قشنگ‌ترین آن‌هاست. باغ در قرن‌های 10 و 11 ساخته شده اما عمارت داخلش به سبک معماری زندیه و در زمان قاجار به مجموعه اضافه شد.

درختان سرو و نارنج و گل‌های تزئینی در باغ ارم خودنمایی می‌کنند و با قدم زدن در بینشان روحتان تازه می‌شود. باغ ارم در فهرست میراث جهانی ثبت شده و بین گردشگران ایرانی و خارجی معروف است.

خانه زینت الملک

خانه زینت‌الملک یا زینت‌الملوک از خانه‌های قجری معروف شیراز است. این خانه فاصله زیادی تا عمارت قوام ندارد و در گذشته از راه زیرزمینی آن افراد خانه رفت و آمد می‌کردند.

نوری که از شیشه‌های رنگی خانه عبور می‌کند و نقاشی‌های چشم‌نوازی که بر دیوارها قرار دارند، هر بازدید کننده‌ای را به وجد می‌آورد. برای بازدید از خانه تاریخی زینت‌الملک باید به مرکز شهر و مسجد نصیرالملک بروید.

بازار وکیل

بازار وکیل از تاریخی‌ترین بازارهای ایران است که نزدیک ارگ کریم‌خان و در مرکز شهر قرار گرفته. برای ورود به بازار وکیل باید چند پله پایین بروید و این بازار به سقف بلند و داشتن سطحی پایین‌تر از خیابان معروف است.

در غرب بازار چهارسوق مغازه‌های عطاری و قالی‌فروشان قرار دارند و در قسمت دیگری می‌توانید انواع سوغات شیراز از جمله نان برنجی و کلوچه را بخرید. در بخشی از بازار و در پشت ارگ، که به پشت زندان شناخته می‌شود، عرقیجات معروف شیراز، مانند بهارنارنج و آبلیمو هم پیدا می‌شود.

نارنجستان قوام

در سراسر باغ درخت نارنج کاشته شده که هر بازدید‌کننده‌ای را مجذوب می‌کند. این خانه محل زندگی و سکونت حاکم شیراز در زمان قاجار بوده. در داخل عمارت آیینه کاری و منبت کاری‌های زیبا را می‌توانید ببینید. بخشی از بنایی که در شرق عمارت اصلی وجود دارد، به عنوان مکتب خانه و بخش دیگرش برای عرق گیری استفاده می‌شده.

خرید بلیط اتوبوس شیراز

یکی از راه‌هایی که مسافران برای رفتن به شیراز انتخاب می‌کنند، سفر با اتوبوس است. در سایت اسنپ‌تریپ ، می‌توانید بدون حضور در ترمنیال بلیط اتوبوس شیراز تهران را خریداری کنید.

پس از انتخاب زمان بلیط، لازم است اطلاعات مسافر و یا مسافران را وارد کنید. مراحل خرید بلیط اتوبوس اصفهان تهران به صورت آنلاین تنها چند دقیقه طول می‌کشد. خدمات پشتیبانی هم به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته در دسترس شماست.