خواص سنگ خون چیست؟ + نحوه استفاده

خواص سنگ خون چیست؟ + نحوه استفاده

سنگ خون چیست؟ | خواص سنگ خون | نحوه استفاده | پاکسازی و شارژ مجدد

در ادامه قصد داریم شما را با تمام فواید سنگ بسیار زیبای خون و کاربرد آن در زندگی روزمره بیشتر آشنا کنیم؛ همراه باشید.

سنگ خون (Bloodstone) چیست؟

سنگ خون، از انواع کلسدونی است. این سنگ، همچنین با نام «هلیوتروپ» نیز شناخته می شود و دارای سیستم کریستالی شش ضلعی (هگزاگونال) می باشد.

این سنگ، معمولا به رنگ سبز تیره با نقش و نگارهای قرمز روشن در سطح خود است. سنگ خون به لحاظ شفافیت، مات بوده، و حاوی مقادیر زیادی آهن می باشد. این سنگ، سنگ «نیروی حیات» و «پاک کننده انرژی های منفی» است.

چاکراهای تحتانی ات را دوباره متعادل کن!

سنگ خون، سرشار از اکسید آهن است و خاصیت محافظت کنندگی قوی دارد. او همواره آماده ایجاد شادابی و نشاط، و تقویت چاکرای تحتانی شماست. این سنگ زیبا، از ترکیب کلسدونی سبز تیره و دانه های جاسپر قرمز به وجود آمده است.

با یک نگاه مختصر به ظاهر سبز و قرمز این سنگ چشم نواز، فورا احساس احیا شدن کرده، و حس می کنید قلب تان فورا شروع به پمپاژ کردن خون می کند؛ گویی از نو متولد شده و قدرت خارق العاده ای به دست آورده اید!

سنگ خون، که گاهی به عنوان «سنگ خورشید» نیز، از آن یاد می شود، تاریخچه دور و درازی دارد. یونانیان باستان، سنگ خون را به عنوان جواهری با قدرت شکوهمندانه می شناختند.

آن ها این سنگ را با نام «هلیوتروپ» خطاب می کردند که ترجمه مستقیم آن، همان «سنگ خورشید» می باشد.

در آن زمان اعتقاد بر این بود که این سنگ، دارای قدرت شفابخشی آسمانی است که توسط خدایان به آن هدیه داده شده و به ویژه در درمان انواع مشکلات مرتبط با خون، کارساز بوده است.

در قرون وسطی اما، سنگ خون داستان دیگری دارد. در آن زمان، اعتقاد بر این بوده که این سنگ، از خون مسیح تشکیل شده است. افسانه ها روایت می کردند که چند قطره از خون حضرت مسیح هنگام مصلوب شدن، بر زمین چکه کرده و سپس به شکل سنگی سفت درآمده است.

این سنگ، سنگی آسمانی است که همیشه آماده است تا با نیروی شفابخشش، به همه کسانی که در حال سپری کردن تیره و تارترین روزهای زندگی خود هستند، کمک نماید.

سنگ خون، یکی از عالی ترین کریستال های شفابخش، هم از لحاظ جسمی و هم از نظر متافیزیکی است.

او می تواند پس از یک نبرد سخت، زخم های شما را التیام بخشد، و گردش خون و قلب را بهبود بخشد. همچنین می تواند به عنوان حرزی برای شجاعت و محافظت مورد استفاده قرار گیرد، و به متعادل سازی چاکرای تحتانی شما کمک نماید.

سنگ خون را می توان در گوشه گوشه این جهان یافت؛ از معادن هند گرفته، تا استرالیا، برزیل، چین، ماداگاسکار، بخش هایی از ایالات متحده مانند کالیفرنیا و نوادا و سواحل بکر اورگن و واشنگتن.

این سنگ، برای کسانی که می خواهند به شبکه امن درونی خود دست یابند و یا شهود و شجاعت شان را تقویت سازند، بهترین گزینه است. اگر می خواهید درباره خواص درمانی و شفابخشی این سنگ فوق العاده بیش تر بدانید، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید…

ویژگی های شفابخشی سنگ خون

هیچ کس نمی تواند قدرت و خواص سنگ خون را به عنوان سنگی محافظ و شفابخش، انکار کند. از افزایش شجاعت و خرد گرفته تا رفع انسدادهای چاکراها، این سنگ تمام قدرت های محافظتی و شفابخشی و آرامش بخشی معنوی را در خود دارد.

ویژگی های شفابخشی فیزیکی

جای تعجبی نیست که وقتی صحبت از خواص سنگ خون برای سلامتی و رفاه حال انسان به میان می آید، قطعا همه چیز با خون و گردش خون سالم ارتباط دارد.

تنها با یک نگاه به ظاهر سبز رنگ این سنگ با آن دانه های قرمز خونین رنگش، قدرت را در رگ هایتان احساس خواهید کرد.

از آنجا که این سنگ سرشار از آهن و نیروی حیات است، به جریان خون، سلامت مغز استخوان و تصفیه خون شما کمک می کند. این گوهر می تواند برای همه کسانی که مشکلات خونی دارند، مناسب بوده، و سیستم ایمنی بدن شما را نیز، تقویت نماید.

سنگ خون، همچنین سنگی است که می تواند هنگام زایمان مورد استفاده قرار گیرد؛ زیرا می تواند قدرت، شجاعت و نیروی حیات را به مادر و نوزاد در طول روند زایمان منتقل نماید.

ارتباط داشتن با خون و همه مسائل مرتبط با خون، بدین معناست که این سنگ می تواند در کمک به تعادل مشکلات قاعدگی، تنظیم چرخه قاعدگی و رفع مشکلات هورمونی و علائم سندروم پیش از قاعدگی، بسیار موثر واقع شود.

ویژگی های شفابخشی ذهنی و عاطفی

شایان ذکر است که سنگ خون از قدیم الایام، به رزمندگان و قهرمانان میدان جنگ، هدیه داده می شده؛ زیرا این سنگ، باعث افزایش قدرت، شجاعت و تاب آوری می شود. سنگ خون کاری می کند تا احساس امنیت کامل داشته باشید.

وقتی قدرتمند باشیم و به قدرت درونی خود دست یابیم، ناگهان در امر تصمیم گیری هم فوق العاده عمل می کنیم و خود ارزشی و عزت نفس مان هم افزایش پیدا خواهد کرد.

سنگ خون می تواند برای همه کسانی که در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و شکست های عاطفی، آسیب های روحی و تنهایی هستند، مانند حرزی قوی عمل کرده، و به آن ها کمک کند تا به زندگی عادی قبلی شان باز گردند.

این سنگ سرشار از آهن، در بحث انعطاف پذیری احساسی نیز، حرف های زیادی برای گفتن دارد. او کاری می کند تا ارتباط خود را با دنیای بیرون، دوباره برقرار سازید و در عین حال، برای دستیابی به هدفی والاتر، بار دیگر صبر و اعتماد خود را به دست آورید.

سنگ خون همچنین به افزایش انرژی و بازگردانی نور و روشنی به روح شما کمک می کند. وقتی قلب شما به لحاظ فیزیکی قوی تر و احساسات شما متعادل تر شود، مانند این است که کسی کافئین را مستقیما به روح شما تزریق کرده باشد!

در این حالت، نشاط و سرزندگی تازه ای به جای جای وجود شما هجوم می آورد، و قادر خواهید بود این انرژی حیات بخش را به مسیری درست هدایت کنید.

ویژگی های متافیزیکی

سنگ خون، ارتباط نزدیکی با چاکرای تحتانی (ریشه) دارد. این سنگ، دوست دارد شما را حتی الامکان محکم، استوار و ایمن نگاه دارد تا انرژی حیات، از نوک سر تا نوک پای شما جریان داشته باشد.

این سنگ، قوی ترین ارتباط را با چاکرای ریشه شما برقرار می سازد. چاکرای ریشه را می توان به عنوان شبکه ایمنی انسان دانست؛ این چاکرا، مانند ریشه درخت، شما را هنگام وزش باد و طوفان، محکم و استوار نگاه می دارد.

این سنگ، نه تنها با چاکرای ریشه، بلکه با چاکرای قلب نیز، ارتباطی قوی دارد. چاکرای قلب، چاکرایی است که عشق، اعتماد، شفقت و توانایی پذیرش ما از آن نشات می گیرد.

وقتی انسداد این چاکراها را برطرف می کنیم، ناگهان خود را غرق در لذت و شادی و نور، و قلب مان را پذیرا و گشوده می یابیم، و قدرت مواجهه با هرآنچه که دنیا بر سر راهمان قرار می دهد را خواهیم یافت.

سنگ خون، دوده های انرژی منفی را می زداید، استرس و زودرنجی را در شما از بین می برد، و شما را غرق در جریان انرژی مثبت و خوش اقبالی می کند.

سنگ خون، سنگ متولدین برج های حمل، میزان و حوت

سنگ خون، به لحاظ فلکی با برج حمل ارتباط دارد و انرژی مثبت متولدین این برج را پرورش داده و از آن پشتیبانی می کند.

کسانی که تحت لوای برج حمل متولد می شوند، دارای ویژگی های رهبری هستند و شور و اشتیاقی سوزان دارند.

این افراد، با به همراه داشتن سنگ خون می توانند بر موج شجاعت سوار شوند، و بدون اینکه پایشان بلغزد، به کار خود ادامه دهند.

رویکرد متولدین برج حمل در زندگی این است که یک مسیر و یک راه را برای هر کاری در پیش گیرند و به همین دلیل، بیش تر در معرض نا امیدی قرار می گیرند.

سنگ خون با باز کردن چاکرای ریشه و قلب، آن ها را به راه های دیگری هدایت می کند و به آن ها می گوید که راه های دیگری هم وجود دارند و بدین منظور، شکیبایی و شفقت آن ها را افزایش می دهد.

کسانی که به دنبال سنگ های جایگزین برای ماه فروردین هستند، سنگ آکوامارین (Aquamarine) می تواند یک انتخاب عالی برای آن ها باشد.

سنگ خون، همچنین سنگ مناسب برج های میزان و حوت نیز، هست. متولدین برج حوت، به تفکرات والا و علاقمندی مفرط به جنبه های معنوی زندگی شهرت دارند.

سنگ خون، یک حرز عالی برای متولدین این برج است تا اتصال آن ها را به دنیای مادی قوی تر سازد، و به آن ها کمک کند به جای تفکر انتزاعی، کمی واقع بین نیز، باشند.

نحوه استفاده از سنگ خون

با آوردن سنگ خون به زندگی تان، چشم اندازی سالم، شجاعت، قدرت درونی و طیف وسیعی از فواید برای سلامتی را برای خود به ارمغان می آورید.

می توانید این سنگ را در قالب یک دستبند زینتی مورد استفاده قرار دهید، و یا از آن به عنوان حرز، سنگی زینتی در خانه، و یا در روش های فنگ شویی استفاده نمایید. به هر صورت می توانید از مزایای آن به خوبی بهره مند شوید.

استفاده در خانه و محل کار

اگر قصد دارید در روش های فنگ شویی از سنگ خون استفاده کنید، باید گفت که در این صورت قدرت این سنگ در جای جای خانه شما پراکنده خواهد شد. یکی از مهم ترین عملکردهای این سنگ، محافظت کامل از فضای خانه یا محل کار شماست.

درست مانند ویژگی های محافظتی سنگ هایی مانند تورمالین سیاه و هماتیت، سنگ خون نیز قابلیت این را دارد که از خانه شما در برابر انرژی های منفی محافظت نماید.

البته قدرت این سنگ فقط به حذف انرژی های منفی ختم نمی شود. او نه تنها از شما در برابر این انرژی ها محافظت می کند، بلکه نیروی حیات را نیز به خانه شما تزریق می کند.

کسانی که می خواهند شادابی و سرزندگی را به دفتر کار خود و یا فضایی وارد کنند که در آن به خلاقیت می پردازند، می توانند از سنگ خون استفاده کنند تا در انجام کارها، بهره وری و انگیزه بیش تری داشته باشند.

سنگ خون همچنین می تواند انرژی اتصال دهندگی به زمین را وارد خانه شما کند و کاری کند تا در فضای خانه خود احساس امنیت کامل داشته باشید.

هنگامی که احساس کنید فضایی که در آن قرار دارید، کاملا امن و حفاظت شده است، بهتر می توانید در احساسات خود کاوش کنید، و بدون آنکه احساس کنید از دنیای مادی کاملا جدا شده اید، به جنبه های معنوی بپردازید.

به عنوان جواهر زینتی

استفاده از سنگ خون در قالب جواهرات زینتی، یکی از بهترین راه های برای استفاده از انرژی های این سنگ به شمار می رود زیرا با تماس مستقیم این سنگ با پوست، می توانید حداکثر استفاده را از قدرت شفابخشی این سنگ داشته باشید.

هنگامی که سنگ خون با پوست شما تماس پیدا کند، تمام ارتعاشات شفابخش آن می تواند مستقیما وارد قسمت هایی از بدن تان شود که بیش ترین نیاز را به این ارتعاشات دارند.

این سنگ، اگر در قالب دستبند، انگشتر یا گردنبند استفاده شود که با نبض یا قفسه سینه و قلب اتصال پیدا کند، تمام ارتعاشات شفابخش آن از نوک سر تا نوک پایتان جریان پیدا می کند.

اگر به دنبال سنگ هایی هستید که با سنگ خون جفت خوبی را ایجاد کنند، می توانید عقیق، آمیتیست (Amethyst) یا لاجورد را انتخاب کنید.

اُبسیدین (Obsidian) همچنین سنگی عالی برای جفت و جور شدن با سنگ خون است؛ زیرا دارای ویژگی های محافظتی بالایی است. همچنین می توانید از طیف رنگ های دیگر کلسدونی مانند کلسدونی سبز یا آبی استفاده نمایید.

نحوه پاکسازی و شارژ مجدد سنگ خون

مطمئنا همه سنگ های قیمتی باید تمیز و شارژ نگه داشته شوند تا بتوانند بهترین را داشته باشند. وقتی گفته می شود که سنگی دارای خاصیت محافظت کنندگی بالاست، یعنی در پاکسازی انرژی های منفی و ارتعاشات سمی و مضر نقش موثری دارد.

بنابراین، تمیز کردن این سنگ ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا باید انرژی های منفی انباشته شده در آن ها تخلیه شوند، تا قدرت جذب کنندگی سنگ بتواند در بهترین حالت خود باقی بماند.

برای تمیز کردن سنگ خون، به راحتی می توانید آن را زیر آب ولرم بگیرید. بسیاری از سنگ ها دوست دارند تا جایی که امکان دارد، برای شستشوی آن ها از آب طبیعی مانند آب چشمه ها استفاده شود اما با هر آب دیگری هم می توان آن ها را تمیز کرد.

اگر می خواهید عمیقا سنگ خون خود را تمیز کنید، می توانید آن را در خاک بگذارید تا به مادر طبیعت اجازه دهید سموم و انرژی های منفی درون آن را تخلیه کند. قرار دادن آن بر روی زمین نیز، باعث شارژ مجدد انرژی های آن می شود.

منبع: tinyrituals.co