خبر خوش برای مترو تهران | زاکانی : ساخت ۷۹۱ واگن در چین از یک هفته آینده آغاز می‌شود

خبر خوش برای مترو تهران | زاکانی : ساخت ۷۹۱ واگن در چین از یک هفته آینده آغاز می‌شود

شهردار تهران در رابطه با توسعه مترو تهران گفت: یکی از بزرگترین توفیقات مدیریت شهری ششم عملیاتی شدن قرارداد ۷۹۱ واگن بود که ساخت آن یک هفته آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین، علیرضا زاکانی شهردار تهران در صحن شورای شهر با بیان اینکه ۱۷.۵ همت برای مترو اختصاص یافته است، گفت: بهترین امکان حمل و نقل برای مردم، مترو است؛ البته با فقر ناوگان روبه رو هستیم و برای این موضوع به سرعت در کنار توسعه خطوط، سعی کردیم تا ناوگان موجود بازسازی اساسی و همچنین ناوگان جدید اضافه کنیم. یکی از بزرگترین توفیقات مدیریت شهری ششم عملیاتی شدن قرارداد ۷۹۱ واگن بود که ساخت آن یک هفته آینده آغاز خواهد شد.

شهردار تهران با اشاره به داخلی سازی ۵۵ درصدی قطعات مترو، خاطرنشان کرد: برای تأمین ۱۱۳ واگن با ۸۵ درصد داخلی سازی نیز قرارداد منعقد شده و در حال ساخت است. امسال ۲۸ کیلومتر خط مترو و هفت ایستگاه به بهره برداری رسیده و عملیات عمرانی خط ۱۰ نیز آغاز شده است. رقم این خط، پولی بود که احیا کردیم و پول نقد نبود.

او با بیان اینکه خط ۱۰ برای منطقه ۲۲ پیش بینی شده و هیچ یک از سرانه های منطقه ۲۲ کامل نیست، تصریح کرد: ظرف سه سال، تعداد واگن های مترو دو برابر واگن های فعلی خواهد شد و این عدد رویایی را شاهد خواهیم بود.