خالکوبی قاتل به عشق رضا پروانه | این جنایتکار عاشق سریال پوست شیر بود

خالکوبی قاتل به عشق رضا پروانه | این جنایتکار عاشق سریال پوست شیر بود

جوان موتور سوار که در درگیری، فردی را با یک ضربه چاقو به قتل رسانده بود، خبر نداشت  طرح پروانه ای که روی گردنش خالکوبی شده بود، اسرار او را فاش خواهد کرد.

همشهری آنلاین؛ الهه فراهانی:بامداد پنجم آبان ماه امسال به قاضی موسی رضازاده، بازپرس جنایی تهران خبر رسید که مردی در یک درگیری با ضربه چاقو به قتل رسیده است. وی از سوی دو موتور سوار مورد حمله قرار گرفته که یکی از آنها با چاقو ضربه‌ای به او زده و جانش را گرفته بود.

به گفته شاهدان زنی جوان نیز همراه مقتول بوده که پس از حمله مرگبار موتورسواران، گریخته بود. در ادامه تحقیقات هویت این زن به دست آمد و او دستگیر شد.

وی پس از انتقال به دادسرای جنایی تهران گفت: با مقتول چند ماه قبل آشنا شدم و به هم علاقه‌داشتیم اما او به تازگی نسبت به من دچار سوء ظن شده بود. چرا که من برای خرید موادمخدر نزد جوانی به نام سهیل می‌رفتم و او تصور می کرد که با سهیل دوست شده‌ام و به او خیانت می کنم.

وی ادامه داد: روز حادثه با مقتول قرار گذاشتم تا بر سر این موضوع با هم صحبت کنیم اما وقتی آنجا بودیم، دو جوان موتور سوار که صورتشان را پوشانده بودند به سمت ما حمله کردند. آنها از من خواستند که آنجا را ترک کنم و بعد با چاقو به سمت مرد موردعلاقه ام هجوم بردند و من از ترسم آنجا را ترک کردم.

با اظهارات این زن، این احتمال مطرح شد که سهیل که زن جوان علاقه‌مند شده بود، برای حذف رقیب عشقی خود آدمکش اجیر کرده است، اما وقتی ماموران به سراغ این مرد رفتند و او را دستگیر کردند، وی منکر جنایت شد. در نهایت نیز معلوم شد که وی بی‌گناه است و ‌آزاد شد.

قاتل در زندان

در شاخه بعدی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت، به بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل جنایت پرداختند. باتوجه به اینکه در زمان درگیری مرگبار هوا تاریک بود و ضاربان نقاب به صورت داشتند، تصویر واضحی از آنها به دست نیامد اما یکی از آنها برای لحظه‌ای زیر نور چراغ برق قرار گرفته و خالکوبی طرح پروانه روی گردنش در دوربین ثبت شده بود.

همین خالکوبی موجب شناسایی عامل جنایت و همدستش شد؛ چرا که وقتی زن موردعلاقه مقتول(شاهد جنایت) طرح خالکوبی را دید، ضارب را شناخت. او گفت: قاتل اسمش اصغر است و در محله ما زندگی می کند. او از اراذل و اوباش منطقه است و بارها به خاطر زورگیری و سرقت بازداشت شده. او مدت‌هاست که روی گردنش، ‌ طرح پروانه خالکوبی است و آنطور که من از بچه‌های محل شنیده‌ام همچنان به خفت گیری هایش ادامه می دهد.

با اطلاعاتی که این زن در اختیار تیم جنایی قرار داد، دستور بازداش اصغر صادر اما معلوم شد که وی چند روز قبل به اتهام سرقت بازداشت شده و در زندان به سر می برد. در این شرایط اصغر از زندان به دادسرای جنایی تهران منتقل شد و زمانی که پیش روی بازپرس شعبه یازدهم قرار گرفت، تازه فهمید که مرتکب قتل شده است.

متهم به دستور بازپرس جنایی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت و تحقیقات برای دستگیری همدستش ادامه دارد.

خالکوبی به عشق رضا پروانه

اصغر ۲۶ ساله است و با وجود سن کمش بیش از ۱۲ بار به جرم سرقت، زوگیری و حمل مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شده است. او مدعی است که تا قبل از دستگیری‌اش خبر نداشته که دست به جنایت زده است.

انگیزه ات از قتل چه بود؟

اصلا نمی توانم این اتهام را باور کنم. من در زندگی به جز سرقت و خفت گیری خلاف دیگری مرتکب نشده ام. زبانم نمی چرخد بگویم قاتلم. باور کنید نمی خواستم جان آدمی را بگیرم. درست است که خلافکار هستم اما فکرش را نمی کردم که تبدیل به قاتل شوم.

چطور فهمیدی که اتهامات قتل است؟

بعد از آن درگیری با خودم گفتم طرف یک ضربه چاقو خورده و نهایتا یک هفته در بیمارستان بستری و بعد مرخص می‌شود. یک درصد هم فکر نمی کردم بدشانسی بیاورم و او جانش را از دست دهد. من بارها با افراد مختلف درگیر شده ام اما هیچ وقت ضربه هایم کشنده نبوده است. وقتی در زندان بودم و سراغم آمدند و گفتند که قتل کرده‌ام، شوکه شدم.

برگردیم به روز حادثه، چه شد که با چاقو به سمت مقتول حمله کردید؟

آن روز من و دوستم در حال عبور از خیابان بودیم که چشممان افتاد به مقتول و زن جوانی که با او بد. با هم جروبحثشان شده بود و کمی بعد زن جوان به حالت قهر از مقتول فاصله گرفت. چهره مقتول را که دیدم، با خودم گفتم که شاید موتور زیرپایش سرقتی است. با این تصور به سمتش رفتم تا با تهدید چاقو موتورش را ازچنگش دربیاورم که این اتفاق افتاد.

موتور سرقتی به چه درد تو می‌خورد؟

من سارق سابقه دارم و تخصصم سرقت موتور است. فکر میکردم مقتول هم صنف من است و موتور را از او می گیرم و خودم با بالاترین قیمت می فروشم. درواقع فکر می کردم قرار است شاه دزد شوم اما حقیقت چیز دیگری بود.

حقیقت چه بود؟

مقتول گفت موتور سرقتی نیست و برای خودش است. همین موضوع موجب شد تا با هم درگیر شویم. من هم با چاقو ضربه ای به مقتول زدم و به همراه همدستم فرار کردم اما همین یک ضربه به قیمت جان عزیز او تمام شده است.

کی دستگیر شدی؟

دو روز بعد از قتل، ‌موتوری را سرقت کردم و در خیابان سوار بر موتور سرقتی پرسه می زدم که پلیس به من مشکوک شد و دستگیرم کرد. بعد متوجه شدم خالکوبی طرح پروانه باعث دستگیری ام شده است.

چرا طرح پروانه تتو زدی؟

چند وقت قبل سریال پوست شیر را تماشا می‌کردم و از یکی از شخصیت های آن خوشم آمد. اسمش رضا پروانه بود. بعد از آن رفتم طرح پروانه را روی گردنم خالکوبی کردم که همین موضوع باعث شد لو بروم.