جی‌تی‌ای ۶ بالاخره قرار است این هفته معرفی شود؛ تریلر کامل تا ماه آینده می‌آید

جی‌تی‌ای ۶ بالاخره قرار است این هفته معرفی شود؛ تریلر کامل تا ماه آینده می‌آید

بیش از ۱۰ سال از عرضه‌ی بازی جی‌تی‌ای ۵ (GTA V) سپری شده است و در این سال‌ها گیمرها مشتاقانه در انتظار شنیدن خبری از بازی بزرگ بعدی این مجموعه یعنی بازی جی‌تی‌ای ۶ (GTA 6) بوده‌اند. اکنون به آن لحظه رسیده‌ایم.

طبق جدیدترین گزارشی که جیسون شرایر، ژورنالیست مشهور بازی‌های ویدئویی، در سایت بلومبرگ منتشر کرده است، استودیو راک استار گیمز (Rockstar Games) که زیرمجموعه‌ای از شرکت تیک-تو اینترکتیو سافتور (Take-Two Interactive Software) است، برنامه دارد تا در همین هفته به‌صورت رسمی از جدیدترین بازی «اتومبیل‌دزدی بزرگ» (Grand Theft Auto) یعنی جی‌تی‌ای ۶ رونمایی کند.

بر اساس این اطلاعات، این شرکت پس از معرفی بازی در این هفته‌ قصد دارد تا در ماه میلادی آینده (دسامبر) تریلری را از بازی جی‌تی‌ای ۶ منتشر کند و با این تریلر ۲۵ سالگی راک‌استار را هم جشن بگیرد. این اطلاعات توسط منابعی بیان شده که از این برنامه‌ها آگاهی دارند اما درخواست کرده‌اند که نام آن‌ها فاش نشود چراکه اجازه‌ی صحبت از این موارد به‌صورت عمومی را ندارند. سخنگویی از راک‌استار هنوز به درخواست بلومبرگ درباره‌ی این خبر واکنشی نشان نداده است.

تصویری از مراحل اولیه ساخت جی‌تی‌ای 6

هیچ بازی ویدیویی به اندازه Grand Theft Auto VI (جی‌تی‌ای ۶) که انتظار می رود یکی از مهم ترین آثار سرگرمی دهه اخیر باشد، طرفداران و سرمایه گذاران را به وجد نیاورده است. نسخه قبلی آن، جی‌تی‌ای ۵، بیش از ۱۸۵ میلیون نسخه فروش داشته و پس از ماینکرفت که این مزیت را داشت که روی گوشی‌های موبایل هم قابل بازی باشد، دومین بازی پرفروش تمام دوران‌ها است.

پس از گزارش‌هایی متعددی که پس از عرضه‌ی دو بازی بزرگ قبلی راک استار یعنی جی‌تی‌ای ۶ و رد دد ردمپشن ۲ مبنی بر مشکلات از جمله کرانچ (اضافه‌کاری اجباری) شدید منتشر شده بود، راک استار چند سال گذشته را روی بهبود شرایط و ترمیم فرهنگ کاری این استودیو کار کرده است تا بتواند تعادل بهتری را میان کار کردن کارمندان و زندگی شخصی آن‌ها پیدا کند.

سال گذشته، در اقدام عجیبی هکرها ساعاتی از نسخه‌ی اولیه‌ی جی‌تی‌ای ۶ را که مربوط به مراحل اولیه تولید آن می‌شد، منتشر کردند. راک استار علت این اقدام را «نفوذ شبکه‌ای» دانست و گفت: «زمانی که این بازی آماده شود به‌صورت مناسب آن را با شما معرفی خواهیم کرد.» دو نوجوان انگلیسی اوایل سال جاری میلادی در دادگاه جنایی لندن به خاطر این هک محکوم شدند.

به نظر می‌رسد اکنون به زمان معرفی این بازی رسیده‌ایم. چیزی که از جی‌تی‌ای ۶ می‌دانیم، این است که این بازی در یک نسخه‌ی خیالی از شهر میامی جریان دارد و دو شخصیت اصلی و قابل بازی در آن حضور دارند که یکی از آن‌ها مرد و دیگری زن است. وجود یک شخصیت قابل‌ بازی زن برای اولین‌بار در یک بازی جی‌تی‌ای خواهد بود که می‌تواند در نوع خود قابل‌توجه باشد.

همچنین انتظار می‌رود که شرکت تیک-تو روز چهارشنبه گزار مالی خود را هم منتشر کند.

منبع: Bloomberg