جزئیاتی از مدل‌های جدید ایکس‌باکس سری و کنترلر جدید آن فاش شد

جزئیاتی از مدل‌های جدید ایکس‌باکس سری و کنترلر جدید آن فاش شد

به نقل از دیجیکالا:

براساس مستندات موجود در اسناد فاش شده از دادگاه FTC اخیر این شرکت، مایکروسافت سال آینده نسخه‌ی تازه‌ای از ایکس باکس سری ایکس و اس را عرضه خواهد کرد.

قرار است مدل جدید کنسول‌های نسل نهمی این شرکت در سال ۲۰۲۴ از راه برسد، یعنی چهار سال قبل از اینکه در سال ۲۰۲۸ شاهد عرضه کنسول ایکس باکس بعدی باشیم. البته، همین ابتدا باید بگوییم که این یک نسخه‌ی بازنگری‌شده از ایکس‌باکس سری ایکس/ اس است و قرار نیست دارای بهبودهای سخت‌افزاری قابل‌توجه باشد و از این نظر مشابه کنسول‌های فعلی ایکس‌باکس سری ایکس/ اس خواهد بود.

کنسول ایکس‌باکس سری ایکس جدیدی که برای عرضه در سال آینده در نظر گرفته شده است، با نام رمز Brooklin شناخته می‌شود و قرار است یک دستگاه کاملاً دیجیتال (بدون دیسک درایو) باشد و طراحی آن هم متفاوت خواهد بود که می‌توانید آن را در تصویر مشاهده کنید.

ایکس‌باکس سری ایکس جدید

بروکلین قرار است دارای ۲ ترابایت حافظه داخلی، وای‌فای سریع‌تر و یک کنترلر (دسته) ایکس‌باکس تازه باشد. همچنین قدرت کمتری خواهد داشت، یک اسلات USB – C در مقابل کنسول وجود خواهد داشت و با همان قیمت فعلی ایکس‌باکس سری ایکس یعنی ۴۹۹ دلار عرضه خواهد شد. این کنسول احتمالا در اکتبر سال آینده به انتشار خواهد رسید.

کنسول ایکس‌باکس سری اس جدید که با نام رمز Ellewood شناخته می‌شود، با همان ظاهر و قیمت ۲۹۹ دلاری فعلی ایکس‌باکس سری اس عرضه خواهد شد.  تاریخ عرضه‌ی احتمالی این کنسول برای ماه اوت سال آینده در نظر گرفته شده است.

کنسول سری اس جدید یا همان Ellewood هم قرار است با حافظه‌ی داخلی ۱ ترابایتی عرضه شود و دارای وای‌فای سریع‌تر، مصرف برق کمتر و یک کنترلر جدید باشد.

این جزئیات برگرفته از یک سند داخلی ایکس‌باکس به تاریخ آوریل ۲۰۲۲ است که امسال در جریان دادگاه مربوط به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به اشتراک گذاشته شد. این سند در این روزها به‌صورت اشتباهی و ناخواسته به صورت عمومی در کنار یک فایل PDF مفصل منتشر شد که اطلاعات و اسناد مختلف و مهمی را دربرداشته است.

مایکروسافت نوشت که باعرضه Ellewood (ایکس‌باکس سری اس جدید) در ماه اوت و Brooklin (ایکس‌باکس سری ایکس جدید) در ماه اکتبر شاهد فاصله‌ای بیش از ۶۰ روز بین عرضه‌ی این دو دستگاه خواهیم بود تا امکان برقراری ارتباط با مخاطبان مختلف و متناسب با هر کنسول فراهم شود و سری جدید اس لحظه خاص خود را زودتر در بازه زمانی تعطیلات برای به حداکثر رساندن فروش در اختیار داشته باشد.

کنترلر جدید ایکس‌باکس سری

یکی از هیجان‌انگیزترین اخبار در میان این سند که در پاراگراف‌های قبلی هم به آن اشاره شد، وجود کنترلر جدید ایکس‌باکس است. بالاخره پس از بازخوردهای بسیار خوبی که کنترلر دوال‌سنس کنسول پلی‌استیشن ۵ دریافت کرده بود، ایکس‌باکس هم تصمیم گرفته که بهبودهایی را در کنترلر خود ایجاد کند. این کنترلر جدید که در حال حاضر با نام رمز Sebile شناخته می‌شود، قرار است با قیمت ۶۹.۹۹ دلار عرضه شود و از ویژگی‌هایی مثل بازخورد لمسی (هپتیک فیدبک) دقیق، دکمه‌های کم‌صداتر، کنترلر ژیرسکوپی، باتری قابل شارژ و ویژگی‌هایی از این قبیل همراه باشد. این کنترلر قرار است در نسخه‌ی جدید ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس جایگزین کنترلر فعلی شود.

مایکروسافت با اشاره به برنامه‌های بازسازی کنسول میان نسلی خود گفت که طرح‌های جدید این کنسول‌ها با توجه به بازخوردهای مشتریان انجام شده و در آن‌ها به مواردی مثل نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر در ایکس‌باکس سری اس و نیاز به باتری کنترلر قابل شارژ یا جداشدنی، با امکان شارژ سریع از طریق پورت USB جلو عمل شده است.

ایکس‌باکس سری

جزئیات کامل کنسول‌های ایکس‌باکس سری

مایکروسافت انتظار دارد که کنسول سری اس فعلی (که در اسناد به آن با اسم رمز Edith اشاره شده است) را برای جمعه سیاه (بلک فرایدی) با قیمت ۱۹۹ دلار عرضه کند.

همان‌طور که فیل اسپسنر قبلاً اشاره کرده بود، ایکس‌باکس در این نسل ظاهراً قصد عرضه‌ی کنسول میان نسلی قوی‌تر را ندارد. البته، اگر بخواهیم از زاویه‌ای دیگر نگاه کنیم، آن‌ها از شروع نسل دو کنسول (سری ایکس و سری اس) با سخت‌افزارهای متفاوت عرضه‌ کرده‌اند. با این حال، با توجه به شایعه‌هایی متعدد و تقریباً معتبری که خبر از این دارد که پلی‌استیشن قصد دارد که یک کنسول قوی‌تر میان نسلی را در سال آینده وارد بازار کند، جالب است که مایکروسافت قرار نیست اقدام متقابلی انجام دهد و باید واکنش بازار را به این اتفاق ببینیم.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت
کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES X ظرفیت 1 ترابایت
دیجی‌کلاب