تولید آیفون ۱۳ مینی بعد از معرفی آیفون ۱۵ متوقف می‌شود

تولید آیفون ۱۳ مینی بعد از معرفی آیفون ۱۵ متوقف می‌شود

به نقل از دیجیکالا:

اپل در سال ۲۰۲۰ از آیفون ۱۲ مینی رونمایی کرد و این خبر با استقبال طرفداران گوشی‌های کوچک و جمع و جور روبرو شد. یک سال بعد هم این شرکت آیفون ۱۳ مینی را راهی بازار کرد. اما در نهایت مدیران اپل متوجه شدند که تقاضا برای این گوشی‌ها چندان بالا نیست و به همین خاطر خیلی زود سری مینی کنار گذاشته شد. با این حال طی چند سال گذشته تولید آیفون ۱۳ مینی ادامه داشت.

حالا بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، موجودی آیفون ۱۳ مینی در انبارهای اپل بسیار کم شده و به نظر می‌رسد بعد از رونمایی از سری آیفون ۱۵، این شرکت رسما خبر توقف تولید آیفون ۱۳ مینی را اعلام خواهد کرد. در حال حاضر این گوشی با قیمت ۵۹۹ دلار به فروش می‌رسد و بنابراین کاربرانی که خواستار بهره‌گیری از یک آیفون پرچم‌دار جمع و جور هستند، می‌توانند این مدل را خریداری کنند.

برای اینکه با وضعیت فروش آیفون ۱۳ مینی بهتر آشنا شوید، باید به گزارش منتشر شده در سال ۲۰۲۲ اشاره کنیم که در این گزارش آمده در سه‌ماهه‌ی نخست همین سال، این گوشی فقط ۳ درصد از آمار کل فروش مدل‌های مختلف آیفون را تشکیل داده است. بنابراین در صورت توقف تولید این گوشی، کاربرانی که علاقه‌مند به استفاده از آیفون کوچک هستند باید به سراغ آیفون SE با نمایشگر ۴.۷ اینچی بروند. البته طبق شایعات منتشر شده، اپل قصد دارد سال آینده یا در سال ۲۰۲۵، نسل جدید آیفون SE را با نمایشگر ۶.۱ اینچی راهی بازار کند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون