تمام آنچه که باید درباره اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها بدانید

تمام آنچه که باید درباره اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها بدانید

رویش موهای زائد در صورت یکی از مشکلات اساسی است که بسیاری از خانم ها در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شوند. روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد در صورت خانم ها وجود دارد مانند وکس صورت، استفاده از تیغ، بند انداختن صورت و …. که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بسیاری از خانم ها برای خلاص شدن از درد اپیلاسیون و بند انداختن به استفاده از تیغ روی می‌آورند. اما این روش علاوه بر مزایایی که دارد، ممکن است شما را با مشکلاتی نیز رو به رو کند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه این روش را برای اصلاح صورت خود انتخاب کنید، درباره جوانب مثبت و منفی آن بیشتر بدانید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا و معایب اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها آشنا کنیم.

معایب اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

اصلاح صورت با تیغ در خانم ها معایبی دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

۱. ایجاد موهای زیرپوستی

یکی از معایب اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها ایجاد مو های زیر پوستی است. موهای زیرپوستی در شرایطی ایجاد می‌شوند که شما موهای خود را از ته بتراشید. در این صورت اگر دهانه فولیکول با سلول های مرده بسته شود، مو دیگر نمی‌تواند از پوست بیرون بزند و در نتیجه در زیر پوست رشد می‌کند.

۲. احتمال بریدن پوست

یکی دیگر از معایب اصلاح صورت با تیغ می‌توان به بریدن پوست صورت و زخم شدن آن اشاره کرد. اگر هنگام اصلاح صورت خود مراقب نباشید یا زاویه قرارگیری تیغ روی صورت درست نباشد، به احتمال زیاد صورت خود را زخم خواهید کرد.

۳. التهاب پوست

التهاب و قرمز شدن پوست صورت بعد از استفاده از تیغ از دیگر معایب این روش محسوب می‌شود. شما با این روش سطح پوست خود را خراش می‌دهید. در این صورت اگر پوست حساسی داشته باشید، ممکن است دچار التهاب و قرمزی شود.

۴. ایجاد جوش

یکی دیگر از واکنش‌هایی که پوست شما ممکن است در برابر تیغ از خود نشان دهد، ایجاد جوش های زیر پوستی یا جوش های سرسفید است.

مرتبط با مطلبی که می خوانید:
نمونه سوال پیرایشگر ابرو و صورت زنانه(اصلاح و ابرو)

۵. انتقال میکروب

سطح تیغ بعد از مدتی تبدیل به محلی برای تجمع میکروب ها و باکتری ها می‌شود، در نتیجه، در صورت عدم رعایت بهداشت و ضد عفونی نکردن تیغ ها، ممکن است میکروب‌ها را به پوست خود منتقل کرده و باعث بروز مشکلات پوستی شوید.

مزایای اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

استفاده از تیغ برای اصلاح صورت خانم ها مزایایی دارد که می‌توان به سرعت بالای اصلاح، تاثیر آن برای پوست و …. اشاره کرد. به طور کلی مزایای اصلاح صورت با تیغ به شرح زیر است:

۱. لایه برداری پوست

یکی از مزیت های اصلاح صورت با تیغ لایه برداری پوست صورت است. به عبارت دیگر اصلاح صورت با تیغ باعث از بین بردن و جدا شدن سلول های مرده موجود در سطح پوست می‌شود و به این ترتیب پوست را لایه برداری می کند.

۲. عدم وجود درد

اصلاح صورت با تیغ، برخلاف روش هایی مثل اپیلاسیون با شمع یا بند انداختن، کاملا بدون درد و سوزش است و شما در تمام مراحل اصلاح راحت خواهید بود.

۳. روشی ساده و آسان

اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها راحت ترین راه برای از بین بردن موهای زائد صورت است. با این روش شما می‌توانید در هر مکانی و بدون نیاز به امکامات خاصی به سرعت صورت خود را اصلاح کنید.

۴. مقرون به صرفه بودن

اصلاح صورت با تیغ یکی از کم هزینه ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد و اصلاح صورت می باشد. در حقیقت، شما برای انجام این روش فقط به تیغ و کف اصلاح نیاز دارید که هر دوی آن‌ها ارزان و در دسترس هستند.

نکات مهم در مورد استفاده از تیغ جهت اصلاح صورت خانم ها

برای اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها باید نکات متعددی را مد نظر دهید که از مهم ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. رطوبت پوست خود را تامین کنید

توصیه می‌شود که قبل از استفاده از تیغ، سطح پوست حود را مرطوب کنید. برای انجام این کار می‌توان از خمیر اصلاح، آب و صابون، بیفور شیوها و …. استفاده کرد. استفاده از این محصولات علاوه بر تامین رطوبت، از التهاب و تحریک پوست نیز جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود تیغ به راحتی روی پوست حرکت کند. همچنین، بعد از اصلاح صورت نیز باید پوست صورت خود را با کرم های مرطوب کننده مرطوب کنید. مرطوب کردن پوست صورت باعث از بین رفتن قرمزی پوست و التهاب های پوستی می‌شود.

مرتبط با مطلبی که می خوانید:
آشنایی با ۷ ماده طبیعی شگفت انگیز برای پرپشت شدن ابرو

۲. تیغ را روی صورت فشار ندهید

یکی از نکات مهم در اصلاح صورت با تیغ، عدم وارد کردن فشار زیاد به تیغ است. وارد کردن فشار زیاد به تیغ باعث تحریک بیشتر پوست شده و امکان بریدن و زخم شدن پوست را افزایش می‌دهد.

۳. تیغ را در خلاف جهت رویش مو حرکت ندهید

توجه به جهت حرکت تیغ هنگام اصلاح صورت بسیار مهم است. برخی افراد برای این که موهای صورت خود را به طور کامل از بین ببرند، تیغ را در خلاف جهت رویش مو روی پوست حرکت می دهند. این کار باعث تحریک پوست، التهاب آن و در برخی موارد باعث خونریزی می شود. بنابراین، بهتر است که تیغ را در جهت رویش مو روی پوست بکشید.

۴. از یک تیغ به مدت طولانی استفاده نکنید

همانطور که گفتیم، تیغ ها بعد از مدتی به محل تجمع باکتری ها تبدیل شده و همچنین کند می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود که از یک تیغ بیشتر از یک هفته استفاده نکنید.

۵. هنگام اصلاح صورت خود عجله نکنید

اصلاح صورت با سرعت بالا احتمال بریدن پوست صورت را افزایش می دهد. در نتیجه بهتر است در هنگام اصلاح صورت دقت بالایی داشته باشید و با آرامش کامل این کار را انجام دهید.

۶. از محلول های ضد جوش استفاده کنید

استفاده از مواد یا محلول های ضد جوش بعد از اصلاح صورت با تیغ می‌تواند از ایجاد جوش جلوگیری کند.

۷. تیغ را ضدعفونی کنید

ضدعفونی کردن تیغ نکته بسیار مهمی است که نباید آن را فراموش کنید. اگر برای دومین یا چندمین بار است که از یک تیغ استفاده می‌کنید، قبل از استفاده آن را با الکل ضدعفونی کنید تا باکتری های روی آن را به صورت خود انتقال ندهید.

مرتبط با مطلبی که می خوانید:
چطور ابروهای طبیعی داشته باشیم؟ مراحل آرایش ابرو به شکل طبیعی

۸. تیغ اصلاح صورت را با سایر قسمت های بدن جدا کنید

تیغ مصرفی برای اصلاح صورت را با تیغ مصرفی برای قسمت های مختلف بدن جدا کنید. با این کار جلوی انتقال میکروب ها از سایر نقاط بدن به صورت خود را خواهید گرفت.

موارد منع استفاده از تیغ برای اصلاح صورت

  • استفاده از تیغ برای افرادی که در سطح پوست آن ها جوش و آکنه وجود دارد توصیه نمی‌شود. زیرا تیغ باعث تشدید جوش شده و حتی ممکن است جوش های فعلی صورت شما را نیز بکند.
  • استفاده از تیغ برای پوست های حساس ممنوع است.

نحوه استفاده از تیغ جهت اصلاح صورت

  • برای اصلاح صورت با تیغ، ابتدا باید نسبت به تیز بودن تیغ مطمئن شوید.
  • قبل از استفاده باید تیغ را با استفاده از الکل ضدعفونی کنید.
  • صورت خود را مرطوب کنید. برای مرطوب کردن پوست صورت می توان از آب و صابون استفاده کرد.
  • تیغ را در جهت رویش مو های صورت به آرامی و با دقت روی سطح پوست بکشید.
  • بعد از اتمام کار، صورت خود را به خوبی بشویید و خشک کنید.
  • در نهایت از محصولات مخصوص برای جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه استفاده کنید.( استفاده از افتر شیو برای خانم های توصیه نمی‌شود. خانم ها برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست خود بعد از اصلاح می توانند از روغن های گیاهی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و … استفاده کنند.)

آیا زیاد شدن موها بعد از اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها درست است؟

عده ای بر این باور هستند که استفاده از تیغ برای از بین بردن مو های زائد باعث افزایش آن ها و تقویت ریشه های آن ها می باشد. اما این باور غلطی است. در حقیقت، تراشیدن یا بریدن مو های بیرون آمده از سطح پوست هیچ تغییری در میزان رویش مو ها ایجاد نمی کند و هیچ تاثیری در ریشه موها ندارد.