تعویض نمای کامپوزیت رایگان شد | معاون شهردار: نمای استاندارد به شهروندان تحویل می دهیم

تعویض نمای کامپوزیت رایگان شد | معاون شهردار: نمای استاندارد به شهروندان تحویل می دهیم

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران از تعویض رایگان نمای کامپوزیت ساختمان‌ ها خبر داد و گفت که شهروندان بدون پرداخت هزینه با مراجعه به شهرداری می‌توانند نمای کامپوزیت ساختمان خود را تغییر دهند.

به گزارش همشهری آنلاین، وجود نمای کاپوزیت در بیمارستان گاندی سبب گسترده شدن آتش سوزی شد. استفاده از کامپوزیت براساس مصوبه سال ۹۵ شورای شهر تهران در نمای ساختمان ها ممنوع شده است که این مصوبه در بناهای مسکونی اجرایی شد اما بناهای دولتی و مراکز درمانی و … از این مصوبه تبیعت نکردند. حریق بیمارستان گاندی بار دیگر صدای زنگ خطر استفاده از کامپوزیت در نماها را به صدا درآورد. گرچه مدیریت شهری براساس سیاستگذاری و پیگیری در کمیته نما اقداماتی را انجام داده است اما ضرورت دارد سایر دستگاهها هم پای کار بیایند.تعویض رایگان نمای کامپوزیت، نشان می‌دهد که شهرداری تهران در ایمن سازی پایتخت اهتمام ویژه دارد.

حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با بیان این که حادثه بیمارستان گاندی نشان داد که اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، ممکن است که پیامدهای غیرقابل جبرانی برای شهر ایجاد شود، تأکید کرد: «همه شهروندانی که نمای ساختمان‌های آنها کامپوزیت است و می‌خواهند آنرا تغییر دهند، نمای استاندارد بدون هزینه به آنها تقدیم می‌شود و همچنین شهرداری برای تغییر نما هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.»