بیمه عمر بهترین آموزش سرمایه گذاری برای فرزندان

بیمه عمر بهترین آموزش سرمایه گذاری برای فرزندان

یکی از چالش های پدر و مادرها برای آموزش فرزندان، به بخش های اقتصادی مربوط می شود. چرا که از یک طرف سعی می کنند فرزند خود را بی نیاز از مسائل مالی بزرگ کنند تا دچار عقده و کمبود مالی نباشد.

از طرف دیگر نگران این هستند که در آینده فرزندشان پس از ورود به جامعه از شم اقتصادی برخوردار نبوده و اصطلاحاً زندگی مستقل مالی خوبی نداشته باشد.

نکته مهم در این زمینه این است که نوجوانان و جوانان معمولا در سنی قرار دارند که سرکش بوده و کمتر به نصیحت های والدین و بزرگتر ها اعتنا می کنند.

بنابراین چالش اینجا بزرگتر هم خواهد شد. از یک طرف در کودکی نیاز مالی چندانی را حس نکرده اند و اصطلاحاً مصرف گرا شده اند و از طرف دیگر، خیلی آموزش پذیر هم نیستند که راه و روش فعالیت های اقتصادی شخصی را بیاموزند.

همچنین یکی از اصلی ترین اقدامات برای برنامه ریزی مالی برای آینده، پس انداز کردن و سرمایه گذاری برای آینده بهتر است. سخت ترین آموزش هم اتفاقاً همین مسئله است. چون نتیجه اش را قرار است در آینده ببیند و در حال حاضر ملموس نیست.

حال یکی از بهترین روش های آموزش سرمایه گذاری برای فرزندان این است که به صورت عملی و تجربی این موضوع را به آن ها بیاموزیم.

در حال حاضر شما می توانید بخشی از درآمد خودتان را پس انداز کنید و به او به مرور یادآوری کنید که این پس انداز و سرمایه گذاری برای تو در آینده سرمایه خوبی برای انجام دادن برخی از کارهای بزرگ خواهد بود. مثل ازدواج کردن، خرید خانه، تحصیل در خارج از کشور، راه اندازی کسب و کار و …

در حال حاضر روش های مختلفی برای این نوع پس انداز کردن وجود دارد. مثل خرید سهام، طلا، سکه، حساب های بلند مدت بانکی، و … که هر کدام چالش های خودش را خواهد داشت.

اما در حال حاضر بهترین روش برای این کار خرید بیمه عمر و تشکیل سرمایه است. بیمه عمر این امکان را به شما خواهد داد که به صورت منظم مبلغی را از درآمد خود پس انداز کنید. حتی می توانید

این بیمه نامه را به نام خود فرزندتان خریداری نمایید تا حس مالکیت را هم در او ایجاد کنید. در بیمه عمر فرزندان در آینده این امکان هم وجود دارد که به جای مبلغی یکجا به عنوان سرمایه، اندوخته بیمه عمر را به صورت مستمری دریافت کنند.

فکرش را بکنید که فرزند شما هر بار که مستمری بیمه عمر خود را دریافت می کند، این آموزش سرمایه گذاری به صورت عملی برای او تکرار خواهد شد و هر ماه دوباره همان مسئله تکرار می شود. این تمرین و تکرار، به او خواهد آموخت که حتماً می بایست بخشی از درآمد خود را برای آینده پس انداز کرده و در جای مناسب سرمایه گذاری کرد.

همچنین برخی از شرکت های بیمه مثل بیمه سامان این امکان را دارد که بتوانید بیمه عمر و تشکیل سرمایه را تا سن 70 سالگی فرزند خود خریداری نمایید تا در صورتی که تمایل داشت بتواند زمانی که وارد بازار کار شد، از محل درآمد خودش بیمه نامه را ادامه دهد. بیمه نامه ای که مدت طولانی دوام داشته باشد، حتماً بازدهی به مراتب بیشتری را هم به ارمغان خواهد آورد.

به جرأت می تواند گفت تأثیرگذاری این نوع آموزش برای فرزند شما به مراتب از کلاس های آموزشی و نصیحت کردن بیشتر و بیشتر خواهد بود. بنابراین شما با خرید بیمه عمر سامان برای فرزندتان، هم آینده مالی خوبی را برای دوران جوانی او ساخته اید و هم یک سرمایه گذاری آموزشی برای دوران شکوفایی او فراهم آورده اید که تا ابد برایش ماندگار خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات و مشاوره در زمینه بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان به نمایندگی بیمه عمر سامان مراجعه کرده یا از طریق تلفن این اطلاعات را دریافت کنید.