به‌زودی ابزار رسمی ساخت ماد به ویچر ۳ اضافه خواهد شد

به‌زودی ابزار رسمی ساخت ماد به ویچر ۳ اضافه خواهد شد

بازی ویچر ۳ (Witcher 3) یکی از بهترین عناوین ساخته‌شده در سبک نقش آفرینی است که در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد. این بازی توانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند و شرکت سی‌دی پراجکت رد را به یکی از بهترین شرکت‌های سازنده بازی تبدیل کند. موفقیت ویچر ۳ به حدی زیاد بود که شرکت سازنده تا چندین سال از آن پشتیبانی کرد و دو بسته الحاقی بسیار قدرتمند برای ویچر ۳ عرضه کرد.

زمانی که بحث از ماد (Mod) می‌شود، کمتر کسی به بازی ویچر ۳ فکر می‌کند. به دلیل اینکه این بازی به طور رسمی از ماد پشتیبانی نکرده و نصب ماد‌های مختلف در آن کاری به شدت دشوار است. حال شرکت سازنده اعلام کرده که در سال ۲۰۲۴ میلادی پشتیبانی از ماد را به این بازی اضافه خواهد کرد. همینطور اینکه حالت ماد ادیتور (Mod Editor) نیز به بازی اضافه خواهد شد که باعث می‌شود ویچر ۳ به خوبی پذیرای آن باشد.

اضافه شدن ماد ادیتور به بازی ویچر ۳ باعث می‌شود که کاربران بتوانند تجربه خود را به طور کامل شخصی‌سازی کنند. همینطور اینکه اکثراً مادها توسط طرفداران یک بازی ساخته می‌شوند و آن را بیشتر گسترش می‌دهند. در نتیجه با داشتن ماد ویچر ۳ دوباره زنده شده و تغییرات زیادی خواهد کرد.

ابزار و پشتیبانی از ماد در سال ۲۰۲۴ میلادی در یک به‌روزرسانی و به صورت رایگان برای کاربران کامپیوتر عرضه خواهد شد. به طور کلی اینکه شرکت سازنده تصمیم گرفته برای یک بازی ۸ ساله ابزار تغییر ماد را اضافه کند کمی عجیب است ولی اینطور که به نظر می‌رسد سی‌دی پراجکت رد قصد دارد بازی ویچر را زنده نگه دارد. در نتیجه این شرکت پشتیبانی از ماد را به ویچر ۳ اضافه کرده تا مانند اسکایریم (Skyrim) عمر آن را به شدت افزایش دهد.

بازی ویچر 3

بازی ویچر در حال حاضر هم مادهای بسیار زیادی دارد. با این حال این مادها در روند اصلی بازی تغییر ایجاد نکرده و در اصل تجربه ویچر ۳ را راحت‌تر و گاهی بهتر می‌کند. در نتیجه تا الان با دانلود هرکدام از مادها شما می‌توانستید بازی را از لحاظ گیم‌پلی یا گرافیکی بهتر کنید. نکته منفی اینجا بود که به دلیل نبودن ابزار ماد نصب این موارد بسیار دشوار بوده و اکثراً هم مشکلات زیادی داشتند.

حال با اضافه شدن ابزار رسمی پشتیبانی از ماد، طراحان می‌توانند محتوای گسترده‌تر و بیشتری را طراحی کنند. همینطور اینکه نصب آن اصلاً دشواری خاصی نخواهد داشت و تجربه بسیار خوبی را به کاربران ارائه خواهد داد. در اصل این حالت جدید به کاربران اجازه خواهند داد تا بازی ویچر را از همیشه بزرگ‌تر کرده و خود را به بهبود گیم‌پلی یا مواردی از این دسته محدود نکنند.

اگر شما به عناوینی مثل اسکایریم توجه کنید، مادها به حدی زیاد هستند که برخی به یک بازی کاملاً جداگانه تبدیل شدند. برای مثال بازی شهر گمشده (Forgotten City) در ابتدا یکی از مادهای اسکایریم بود که با توجه به استقبال بسیار خوبی که از آن شد، تبدیل به یک بازی کاملاً جدید شد. در نتیجه ویچر ۳ نیز پتانسیل این موضوع را دارد و افزوده شدن ماد به بازی امکان دارد که ایده‌های بسیار خوبی به طراحان ویچر بدهد. در نتیجه این افراد می‌توانند در بازی بعدی این مجموعه از ایده‌های سازندگان ماد استفاده کنند.

منبع: Polygon