بهترین ایده‌های دکوراسیون داخلی زمستانی برای اینکه فضایی گرم و دلپذیر بسازیم

بهترین ایده‌های دکوراسیون داخلی زمستانی برای اینکه فضایی گرم و دلپذیر بسازیم

وقتی فصل‌ها تغییر می‌کنند، ما به طور طبیعی محتویات کمد خود را از لباس‌های ویژه هوای گرم به سویشرت‌ها و چکمه‌های بلند تغییر می‌دهیم. اما خانه‌های ما هم سزاوار یک طراوت زمستانی هستند. دمای سرد بیرون نیاز به یک گرمای دنج داخل خانه دارد. پس خلوتگاهی برای خود در هوای سرد ایجاد کنید که هرگز نخواهید آن را ترک کنید.

با سردتر شدن هوا غریزه‌ی فوری ما این است که به سمت گرمی متمایل شویم و کشش درونی ما را به سمت مناظر، صداها و حتی بوهایی که با گرما و راحتی مرتبط است می‌برد.

بیشتر اوقات، راحتی شامل دراز کشیدن روی مبل زیر پتو است. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانیم احساسی گرم و دلپذیر را به خانه‌هایمان وارد کنیم.

آیا برای اینکه دکوراسیون داخلی زمستانی را در خانه پیاده کنید و منزل خود را گرم و راحت نشان دهید مشکل دارید؟ نگران نباشید. ما چند نکته عالی برای ایجاد یک خانه گرم و دنج گردآوری کرده‌ایم. خداحافظ، سرما، سلام، معبد گرم آسایش.

برای کمک به شما برای ایجاد یک محیط آرام‌بخش و افزایش رفاه شما در زمستان، با متخصصان طراحی مختلف صحبت کردیم تا نکات و ترفندهای آسان و قابل دستیابی را ارائه دهند. توصیه‌های آن‌ها را درباره‌ی تبدیل خانه خود به یک لانه دنج در این زمستان در ادامه بخوانید. فقط مراقب باشید، ممکن است هرگز نخواهید از خانه خارج شوید.

دکوراسیون داخلی زمستانی با غرق شدن در بافتنی‌ها

فضای گرم داخلی

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انتقال دکوراسیون خانه از تابستان به پاییز و زمستان این است که منسوجات را با بافت‌های ضخیم و بافتنی‌های مجلل عوض کنید که به طرز غیرقابل انکاری دنج هستند. فکر کنید، پشم، بوکله، پوست مصنوعی بره، خز مصنوعی و حتی جیر. یک پتوی بافت درشت روی انتهای تخت یا یک بالش خزدار می‌تواند به طور مؤثری کل صحنه را به دکوراسیون داخلی زمستانی تغییر دهد.

برای دکوراسیون داخلی زمستانی اتاق را روشن کنید

شمع‌ها راهی عالی برای برانگیختن روحیه‌ای گرم و دنج هستند. در هر اتاقی که هوای سردتری دارد، شمع روشن کنید. می توانید از شمع‌های معطر استفاده کنید اما باید عطر را به درستی انتخاب کنید.

هر سال شمع‌های عطری و پخش‌کننده رایحه‌ی خود را از گل‌های تابستانی و میوه‌های تازه به رایحه‌های تندتر و گرم‌تر عوض کنید. نت‌های مرکبات، میخک، دارچین،  ادویه و کدو تنبل مورد علاقه همه در پاییز بسیار مناسب‌اند. شمع‌های سوزان حواس متعددی را فعال می‌کنند؛ بینایی، بویایی و شنوایی. این عناصر هر کدام ما را به لحظه حال می‌آورند و به ما احساس قدردانی نسبت به دوستان و خانواده‌ای که خانه ما را پر کرده‌اند، می‌دهند. زیرا واقعاً افرادی که ما خود را با آن‌ها احاطه کرده‌ایم هستند که بیشترین گرما و شادی را برای ما به ارمغان می‌آورند.

یک شومینه جعلی برای دکوراسیون داخلی زمستانی

نشستن در مقابل آتش با یک کتاب خوب در زمستان ضروری است. اما اگر امکان آن را در خانه ندارید، حتی یک شومینه غیر کاربردی نیز می‌تواند حالت دنجی را القا کند. به همین دلیل است باید این عنصر جذاب را در بالای لیست آرزوهای جست‌وجوی آپارتمان خود قرار دهید. نتایج خیره‌کننده خواهد بود و بلافاصله باعث می‌شود آپارتمان شما احساس دلپذیری و گرمی القا کند. اگرچه به روش سنتی کار نکند، اما یک نقطه کانونی تزئینی است که می‌توانید برای نگه داشتن کتاب‌ها یا شمع‌های ستونی از آن استفاده کنید.

فرش‌ها را به لایه‌های پوشاننده کف خانه اضافه کنید

اگر همه ما بودجه و فضای ذخیره‌سازی بی‌پایانی داشته باشیم، داشتن یک فرش برای هر فصل چیز بزرگی نخواهد بود، اما افسوس که این پیشنهادها برای دنیای واقعی است. راه‌حل آسان و اقتصادی‌تری لازم داریم. برای به‌روزرسانی آسان خانه به دکوراسیون داخلی زمستانی، کافی است یک فرش ضخیم روی کفپوش طبیعی یا موکت خود بیندازید. ما از طرفداران پر و پا قرص گزینه‌های شرقی و قدیمی هستیم. نرمی و گرمای آن‌ها برای ورود به زمستان عالی است.

 

برای دکوراسیون داخلی زمستانی پالت خود را گرم کنید

دکوراسیون خانه گرم

از فضای باز و طبیعت الهام بگیرید و به رنگ‌های خاکی الهام‌گرفته از پاییز، قهوه‌ای‌های مد روز، دیپ بورگوندی، سبزهای جنگلی و آبی تیره و غبارآلود تکیه کنید. این رنگ‌ها گرما و غنای ضروری برای آرامش پاییز و زمستان را نشان می‌دهند. همچنین بگذارید در طراحی، طبیعت پیشتاز باشد. از بالش‌های پشمی اخرایی برای آرایش کردن صندلی کنار پنجره استفاده کنید. این کار یاد‌آور تغییر رنگ برگ‌های پاییزی است.

 

از طرح‌ها و ترکیب‌های زمستانی استفاده کنید

پارچه‌هایی که چاپ‌ها یا طرح‌هایی با الهام از الگوهای کمد لباس‌های فصلی کلاسیک مانند چهارخانه یا پشمی دارند به فضا اضافه کنید.

یک پتوی درشت‌بافت دم دست نگه دارید

گوشه‌های دنج در طراحی داخلی

پتوهای نرم و دنج از جنس کشمیر، پشم یا حتی خز مصنوعی در اتاق نشیمن، یا پاسیو در فضای باز در این فصل از سال، به خصوص برای شب‌های فیلم‌بینی، ضروری است. نه فقط منظره و بافت یک پتو بسیار در فضا جذاب است بلکه باعث می‌شود که دوستان و خانواده بخواهند خود را در آن‌ها بپیچند و در کنار هم باشند. همچنین همه افراد حاضر در اتاق را تشویق می‌کند تا سرعت خود را کم کنند، آرام شوند و به لحظه حال بیایند.

شاخه‌ها را داخل خانه بیاورید

برای دکوراسیون داخلی زمستانی عناصر طبیعت را به داخل خانه با شاخه‌های گل‌های تازه بریده شده زمستانی یا شاخه‌های خشک در یک گلدان بلند اضافه کنید. این یک زیبایی‌شناسی ترند و متداول است. این کار به کشیدن چشم به سمت بالا کمک می‌کند و یک مومنت خاص به فضا اضافه می‌کند. مهم‌ترین نکته این است که شما مجبور نیستید به یک گل فروشی شیک بروید، فقط چند شاخه از حیاط خود بچینید و به داخل بیاورید.

نمایش محصولات کشاورزی تازه

این یکی را در زیر عنوان «عملی و زیبا» قرار دهید. به جای نگهداری محصولات غذایی و میوه‌های فصلی در یخچال، متخصصان توصیه می‌کند که آن را در جزیره آشپزخانه یا به عنوان قطعه مرکزی روی میز ناهارخوری در کاسه‌های بزرگ سرو نمایش دهید. سیب، گلابی، کدو حلوایی و کنگر فرنگی و همچنین سبزیجات غیرمنتظره‌تری مانند رازیانه و هویج را به نمایش بگذارید. عاشق استفاده از کاسه‌های چوبی روستیک یا سفال برای نمایش این زیبایی ارگانیک خواهید شد.

زمستان در خانه آشپزی کنید

دکور خانه تنها راه برای آوردن حال و هوای زمستانی به محیط شما نیست. همانطور که قبلا ذکر شد، همه حواس باید وارد بازی شوند، نه فقط بینایی و لامسه، بلکه شنوایی، بویایی و چشایی. وقتی هوا خنک‌تر می‌شود، گوش دادن به موسیقی جاز، احساس گرمی ایجاد می‌کند. برای تکمیل آن، وجود یک قابلمه زیبا از برند Le Creuset یا Staub روی اجاق گاز و ساختن چیزی که پختن آن تمام روز طول می‌کشد، خانه‌تان را با عطری غنی و آرامش‌بخش پر می‌کند.

چوب بهترین دوست شماست

طراحی فضای گرم و پاییزی

چوب یکی از مفیدترین منابع برای ایجاد فضای داخلی دنج است. هرچه ترک‌ها و گره‌های چوب بیشتر باشد، بهتر است زیرا این امر به آن ظاهر واقعی‌تر و سنتی‌تری می‌دهد و خانه شما را به یک کلبه آلپاین تبدیل می‌کند. از نظر رنگ‌ها، سایه‌های تیره‌تر و متوسط مانند چوب بلوط یا کاج برای تشدید احساس گرما ایدئال هستند. راز بزرگ دیگر برای ایجاد فضایی راحت‌تر و جذاب‌تر، انتخاب کفپوش و روکش چوبی است. می‌توانید به سراغ کف‌پوش‌های طبیعی و پارکت بروید، اگرچه ما استفاده از پرسلن را توصیه می‌کنیم زیرا در اتاق‌های چالش‌برانگیزتر، مانند آشپزخانه و حمام، بهتر عمل می‌کند.r کاشی‌های طرح چوب هم علاوه بر ظاهری فوق‌العاده واقعی، در لمس نیز دلپذیر هستند.

یک تشک تنظیم کننده دما را انتخاب کنید

به خواب رفتن در شب‌های سرد می‌تواند مشکل‌ساز باشد، اما خوابیدن با دستگاه‌های گرمایش روشن اغلب به همان اندازه ناخوشایند است. به جای روی آوردن به کیسه‌های آب گرم و پتوهای برقی به عنوان راهی برای راحت ماندن، تشک انتخابی خود را عوض کنید. تعدادی از گزینه‌های تشک در دسترس هستند که می‌توانند به تنظیم دمای بدن شما کمک کنند. نسل تشک‌های مموری فوم ژل الیت دارای فناوری تنظیم دمای هوشمند هستند که به شما کمک می‌کنند در تابستان خنک و در پاییز و زمستان گرم بمانید.

 

این تشک‌ها دارای یک ژل تنظیم‌کننده دما هستند که با دمای بدن شما تنظیم می‌شود و در نتیجه خواب شبانه واقعاً با طراوت ایجاد می‌کند. به طور کلی، تشک مموری فوم معمولاً بهترین گزینه است، اگر در شب به دلیل مواد متراکم که گرما را جذب می‌کند احساس سرما می کنید.

در دکوراسیون داخلی زمستانی پنجره‌ها را با پرده مناسب بپوشانید

دما را با پرده مناسب پنجره کنترل کنید. پرده‌ها فقط برای تعدیل نور در خانه شما استفاده نمی‌شوند، بلکه می‌توانند برای کنترل موثر دما نیز استفاده شوند.

شید‌های چوبی یا کرکره‌های چوبی برای کمک به حفظ گرما عالی هستند زیرا مواد معمولاً ضخیم‌تری هستند و اساساً به عنوان یک مانع بین پنجره‌ها و اتاق عمل می‌کنند. چوب به طور طبیعی عایق خوبی است و به حفظ دمای داخلی راحت و گرم کمک می‌کند.

اگر پرده پارچه‌ای انتخاب می‌کنید، از مواد ضخیم‌تری استفاده کنید که هم نور خورشید و هم ورود سرما را مسدود می‌کند. به عنوان یک قاعده کلی درباره‌ی پرده‌ها، سعی کنید پارچه‌ای را بدون لت‌های افقی انتخاب کنید زیرا هر شکافی باعث می‌شود هوای سرد راحت‌تر نفوذ کند.

در دکوراسیون داخلی زمستانی روشنایی استراتژیک است

دکوراسیون خانه

هر چیزی در طراحی داخلی هدفی را دنبال می‌کند. نورپردازی همیشه یکی از جنبه‌های کلیدی طراحی داخلی است. اگر خانه شما رو به جنوب باشد، خورشید در طول روز خانه شما را پر از گرما می‌کند، اما اگر اینطور نیست نگران نباشید. می‌توانید با لامپ‌های با دمای گرم و تنها با استفاده از نورهای سرد برای نقاط خاص یا نقاط با نور متمرکز، جلوه‌ای راحت‌تر به فضا بدهید. لامپ‌ها و آباژورهای با دمای گرم نیز به شما کمک می‌کنند و شمع‌ها هم می‌توانند ابزاری تعیین‌کننده برای ایجاد فضایی رومانتیک و گرم و راحت باشند.

دکوراسیون داخلی زمستانی با مبلمان دنج

یادتان هست قبلاً گفتیم که احساس گرما و راحتی به حواس ربط دارد؟ به همین دلیل بسیار مهم است که مبلمان شما نه‌تنها احساس راحتی القا کند، بلکه واقعا راحت باشد. به سراغ مبل‌ها، صندلی‌های راحتی و صندلی‌هایی با کوسن‌های بزرگ و بیش از حد نرم  با لبه‌های گرد بروید که به شما کمک می‌کنند آرام شوید. دکوراسیون شما باید شیک، گرم و کاربردی باشد.

یکی دیگر از رازهای گرم کردن خانه با استفاده از مبلمان، رنگ‌آمیزی آن با رنگ‌های غنی و گرم مانند قهوه‌ای یا شرابی است. مبل‌های خود را با کوسن‌ها پر کنید و پارچه‌های طبیعی با بافت‌های نرم انتخاب کنید.

تخت خود را با یک لحاف ضخیم‌تر و لایه‌های گرم آماده کنید

بسیاری از ما ملحفه‌های پنبه‌ای سفید کلاسیک را برای پوشاندن تخت انتخاب می‌کنیم، اما زمستان فرصت مناسبی برای تزریق کمی رنگ و بافت با لایه‌های دنج و پارچه‌های مجلل مانند پشم یا مخمل است.

نکته برتر برای گرم ماندن بیشتر و ایجاد یک اتاق خواب شیک و مد روز، لایه‌بندی انواع پتوها و پارچه‌ها در بافت‌های مختلف و رنگ‌های مکمل است. ثابت شده است که لایه‌ها گرما را به دام می‌اندازند و می‌توانند بهترین گزینه برای یک تخت با پوشش زیبا باشند.

تغییر لحاف خود به یک لحاف ضخیم و بلند در طول ماه‌های سردتر نیز می‌تواند به گرم نگه داشتن شما در طول شب کمک کند.

تغییر پرده‌های خود از سبک و نازک به پرده‌های مخملی و ضخیم راهی مطمئن برای ایجاد احساس گرما و آرامش در اتاق خواب شما است. پرده‌های سنگین‌تر، چاشنی و سبکی گرم را به اتاق خواب شما می‌بخشند. آن‌ها به ایجاد حس گرما در ماه‌های سرد کمک می‌کنند. اتاق خواب خود را همانطور بپوشانید که دوست دارید خودتان در زمستان لباس بپوشید.

سخن آخر

احساس سرما یک واکنش فیزیکی است، اما همچنین یک واکنش ذهنی و احساسی هم هست. به همین دلیل است که اگر کمی دانش دکوراسیون داخلی داشته باشید، می‌توانید این احساس را تغییر دهید و تنها با چند مرحله ساده، سطح گرما و راحتی خانه خود را بهبود ببخشید.

همه‌گیری کووید۱۹ ما را مجبور کرد که بیشتر از همیشه زمان خود را در خانه بگذرانیم. از آن دوران یاد گرفتیم که چگونه با ایجاد فضایی عالی، خانه خود را برای عزیزانمان جذاب‌تر کنیم. این نکات را برای ساختن خانه‌ای راحت و گرم در زمستان هم می‌توانیم به کار ببریم. با یاد گرفتن اینکه چگونه خانه خود را گرم‌تر و دلپذیرتر کنیم و بیاموزیم که چطور سرما را از سر بگذرانیم و گرما را در آغوش بگیریم.

خرید انواع اکسسوری دکوراتیو

مشاهده همه

منبع: RealSimple