برای خرید بهترین کاپشن زنانه به چه مواردی باید توجه کنید؟

برای خرید بهترین کاپشن زنانه به چه مواردی باید توجه کنید؟

به نقل از دیجیکالا_با سردتر شدن هوا، معمولا خانم‌ها مثل آقایان سراغ کمد لباس‌های زمستانی خود می‌روند. کاپشن‌ها، پلیورها، هودی‌ها و در یک کلام همه لباس‌های گرم را از کمد بیرون می‌آورند تا در طول فصل سرد گرم بمانند. البته، گاهی اوقات کاپشن‌هایشان کهنه یا تنگ شده و به فکر خرید کاپشن جدید میفتند. اینجاست که از خود می‌پرسند که بهترین کاپشن زنانه چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ بهترین مارک کاپشن زنانه کدام است؟ یا حتی کاپشن زنانه از کجا بخرم؟ اگر برای شما هم چنین شرایطی پیش آمده، خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند. در ادامه، هرآنچه باید درباره انتخاب بهترین کاپشن زنانه و بهترین مارک‌های این کاپشن بدانید را توضیح می‌دهیم.

ویژگی‌های بهترین کاپشن زنانه چیست؟

برای اینکه بهترین کاپشن زنانه مناسب فصل گرم و استایل خود بخرید، باید به ۸ نکته مهم توجه کنید. این نکات را در ادامه می‌خوانید.

۱. انتخاب کاپشن بر اساس حالت و شکل بدن

اولین و مهم‌ترین نکته برای انتخاب بهترین کاپشن زنانه این است که به شکل و حالت بدن خود توجه کنید. به طور کلی، ۴ تیپ بدنی جهت انتخاب کاپشن وجود درد که با نام‌های هندسی مشخص می‌شوند. البته، برخی از مدل‌های کاپشن برای هر شکل بدنی مناسب هستند. به‌ هر حال، جهت انتخاب یکی از این مدل‌ها باید سراغ آن‌هایی بروید که توجه همه را به بهترین ویژگی شما جلب کند. یک کاپشن باید روی منحنی‌های بدن شما صاف بایستد و در عین حال، فضای کافی برای لباس‌های زیر کاپشن داشته باشد.

انواع فرم و حالت بدن که هنگام خرید کاپشن زنانه باید به آن توجه کنید، عبارت‌اند از:

مدل‌های مختلف فرم بدن

ساعت شنی: در این فرم بدن، بالاتنه و پایین‌تنه به یک اندازه و متناسب هستند و کمر کوچک‌تر است. جهت انتخاب بهترین کاپشن زنانه برای این فرم بدن باید سراغ کاپشن‌هایی بروید که طراحی و برش‌های پرنسسی دارند. کاپشن‌های کمربنددار نیز کمر کوچک شما را برجسته می‌کنند چون روی انحنای آن صاف می‌ایستند.

مثلث: در شکل بدنی مثلثی، بالاتنه کوچک‌تر از پایین‌تنه است. گاهی اوقات اندازه این دو قسمت از بدن با یکدیگر بسیار تفاوت دارد. در انتخاب کاپشن برای این فرم بدنی باید سراغ کاپشن‌هایی بروید که بالاتنه‌ی آن کاملا اندازه‌ی بالاتنه شماست. کاپشن‌های برش‌دار با طراحی خوب هم می‌توانند توجه را به کمر شما جلب کنند و شما را قدبلندتر و کمرتان را باریک‌تر نشان دهند.

مدل‌های مختلف شکل بدن

مثلث معکوس: در فرم بدنی مثلثی معکوس، بالاتنه بزرگ‌تر از پایین‌تنه است. این فرم بدنی با کاپشن‌هایی که طرح‌های عمودی دارند، زیباتر می‌شود. کاپشنی با حلقه آستین‌های مربعی و خطوط باریک شانه، بالاتنه را باریک‌تر نشان می‌دهد. کاپشن‌هایی با یقه‌های باریک، قیفی و کیمونو نیز باعث می‌شوند که همه به صورت شما بیشتر توجه کنند و بهترین مدل کاپشن زنانه برای شما هستند.

بیضی: کمر افرادی که اندامی بیضی‌شکل دارند، چندان مشخص نیست و اغلب باسن و عرض شانه‌هایشان کوچک‌تر از شکمشان است. برای انتخاب بهترین کاپشن زنانه برای افرادی با این فرم بدنی باید سراغ مدل‌هایی بروید که بخش شانه و سینه‌ی آن‌ها کاملا اندازه و مناسب بدن شماست اما در قسمت مرکزی بدن کمی بزرگ‌تر است. کاپشنی که طراحی آن شبیه به کیمونو است، کمی در بخش باسن گشادتر است و به فرم بدن این افراد می‌آید. یک کاپشن بمب‌افکن که تا زیر کمر کشیده می‌شود، انتخاب خوبی برای این فرم بدنی است.

۲. توجه به میزان گرمای کاپشن

کاپشن زنانه از لحاظ گرمایش

برای انتخاب بهترین کاپشن زنانه باید به میزان گرمای آن نیز توجه کنید. به عبارت دیگر، باید آن را بررسی کنید تا بدانید چقدر شما را گرم نگه می‌دارد. برای این کار، باید زمان و نحوه‌ی استفاده از کاپشن را در نظر بگیرید. کاپشن‌ها بر اساس میزان عایق بودن در برابر سرما به ۳ دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

  • کاپشن‌های سه‌لایه؛ این نوع کاپشن برای فعالیت در سرمای شدید بسیار مناسب است.
  • کاپشن‌های دولایه؛ این کاپشن‌ها برای هوای سرد و مرطوب پاییز و زمستان شهرها طراحی شده‌اند. جزئیات طراحی این نوع کاپشن به گونه‌ای است که از شما در برابر سرما و خیس شدن زیر باران محافظت می‌کند.
  • کاپشن‌های صدفی؛ طراحی سبک این نوع کاپشن باعث می‌شود که فضای کمتری اشغال کند. کاپشن صدفی برای کسانی که فعالیت بدنی بیشتری دارند، مناسب‌تر است.
کاپشن زنانه السانا مدل عطرا کد 135683

۳. انتخاب کاپشن برای موقعیت‌های مختلف

نکته مهم دیگر برای انتخاب بهترین کاپشن زنانه این است که به موقعیت پوشیدن آن توجه کنید. اگر این کاپشن را برای گردش عادی یا خرید در روزی سرد می‌خواهید، بهتر است کاپشنی انتخاب کنید که کلاهی بزرگ‌تر و حتی خزدار و جیب‌های آستردار دارد. کاپشن‌هایی که سبک‌تر هستند، در برابر رطوبت عایق‌اند و می‌توانند از شما در برابر هوای سرد زمستانی محافظت کنند نیز کاپشن‌هایی همه‌کاره هستند که می‌توانید آن‌ها را در هر موقعیتی، از کوهنوردی گرفته تا گردش معمولی در شهر بپوشید.

۴. توجه به کلاه کاپشن

کاپشن زمستانی

بخش زیادی از گرمای بدن ما از سرمان خارج می‌شود. بنابراین، تقریبا تمام کاپشن‌های زمستانی کلاه دارند. بهتر است کاپشنی انتخاب کنید که کلاه آن جدا می‌شود یا می‌توانید لبه‌های آن را با بند تنظیم کنید. این کلاه را می‌توانید در روزهای سرد روی سر خود محکم کنید. در روزهای گرم‌تر هم کلاه آن را جدا می‌کنید تا بار اضافه نباشد.

۵. جیب‌های مفید و کاربردی

جیب‌ها جزئی ضروری از کاپشن‌های زمستانی هستند. پوشیدن کاپشن جیب‌دار در یک روز سرد زمستانی برای خرید باعث می‌شود که برای حمل کیف پول و لوازم ضروری نیازی به حمل کیف نداشته باشید و راحت‌تر خرید کنید. در کوهنوردی و اسکی نیز جیب‌هایی عمیق و آستردار از وسایل مهم شما مثل تلفن همراه یا کیف پول محافظت می‌کنند.

۶. توجه به قد کاپشن

قد کاپشن زمستانی باید چقدر باشد؟

نکته‌ی مهم دیگر برای انتخاب بهترین کاپشن زنانه یا دخترانه این است که به قد آن توجه کنید. اگر انسانی فعال‌تر هستید، بهتر است یک مدل کاپشن با قدی کوتاه‌تر انتخاب کنید. این مدل کاپشن به شما امکان تحرک بیشتری می‌دهد. به کسانی که می‌خواهند کاپشنی گرم‌تر بخرند نیز کاپشن‌های بلند را توصیه می‌کنیم. معمولا پوشش بیشتر بدن به معنای بیشتر گرم شدن است.

۷. در نظر گرفتن جنس عایق کاپشن

به طور کلی، عایق کاپشن به مصنوعی و طبیعی تقسیم می‌شود. عایق‌های مصنوعی معمولا از جنس پلی‌استر هستند و از شما در برابر آب و هوای مرطوب بهتر محافظت می‌کنند. این نوع عایق به سرعت خشک می‌شود، مراقبت آسانی دارد و معمولا قیمت کمتری دارد.

در مقابل، عایق‌های طبیعی از جنس پر اردک یا غاز درست می‌شوند و وزن کمتری دارند. این عایق‌ها گرمای بدن را بهتر در خود نگه می‌دارند و برای استفاده روزمره مناسب‌تر هستند، اما در مقایسه با کاپشن‌هایی با عایق مصنوعی قیمت بیشتری دارند.

کاپشن زنانه بلو موشن مدل PVI2022

۸. کاپشن‌هایی با ماندگاری بیشتر

کاپشن زمستانی باکیفیت

یک کاپشن بادوام برای سال‌های سال دوام می‌آورد و از شما در برابر سرما محافظت می‌کند. ممکن است کاپشنی بادوام قیمت بیشتری داشته باشد، اما مطمئن باشید که صرف هزینه‌ی اولیه‌ی بیشتر برای شما کاپشنی با ویژگی‌های عالی و عملکردی فوق‌العاده به ارمغان خواهد آورد. اگر به دنبال کاپشنی بادوام هستید، باید جنس عایق کاپشن و پارچه بیرونی آن را بررسی کنید و به دنبال اجزای باکیفیتی مانند گیره‌ها، زیپ‌ها و بندهای کشی باشید.

بهترین برندهای کاپشن زنانه در جهان

پس از آشنایی با ویژگی‌های بهتری کاپشن زنانه و دخترانه، باید بهترین برندهای کاپشن زنانه در جهان را هم بشناسید تا انتخابی ساده‌تر داشته باشید. در ادامه، ۷ برند از بهترین برندهای کاپشن زنانه را می‌خوانید.

۱. کاپشن‌های زنانه نورث فیس (The North Face)

کاپشن‌های کلاه‌دار نورث فیس برای فعالیت‌های روزمره مانند دویدن، قدم زدن و رفت و آمد به محل کار مناسب هستند. بنابراین، اگر به کاپشنی برای محافظت در برابر سرمای شدید زمستانی نیاز دارید، بهتر است از خریدن این مدل صرف‌نظر کنید. این کاپشن زنانه گرم، ضد آب و لباسی شیک برای فعالیت‌های روزانه است. کاپشن نورث فیس برای انجام دادن فعالیت‌های روزانه چندان سنگین نیست، اما به اندازه کافی در برابر سرما مقاومت می‌کند.

کاپشن کوهنوردی زنانه نورث فیس مدل extrem sports

۲. کاپشن‌های زنانه آر ای آی (REI)

کاپشن‌های زنانه آر ای آی برای بیشتر فعالیت‌های زمستانی مناسب هستند. این کاپشن‌ها اغلب همه‌کاره هستند و می‌توانید آن‌ها را برای موقعیت‌های مختلف بپوشید. کاپشن زنانه آر ای آی گرم و شیک است و ویژگی‌هایی که معمولا کاپشن‌های زمستانی گران‌قیمت دارند را می‌توانید در آن پیدا کنید.

عایق بودن در برابر سرما این کاپشن را به لباسی گرم و روزمره تبدیل کرده است. سبکی و راحتی کاپشن زنانه آر ای آی به شما احساس حجیم بودن نمی‌دهد. از همه مهم‌تر، جنس این کاپشن به اندازه‌ای با کیفیت است که می‌توانید برای سال‌های سال آن را بپوشید.

۳. کاپشن‌های زنانه همه‌کاره پاتاگونیا (Patagonia)

 کاپشن‌های زنانه همه‌کاره پاتاگونیا

اگر در شهری زندگی می‌کنید که زمستان‌هایی با بارش برف سنگین و باران‌های مکرر دارد، کاپشن‌های پاتاگونیا گزینه‌ای عالی برای شماست. لایه‌ی بیرونی این کاپشن همه‌کاره طوری طراحی شده که در هر نوع آب و هوایی، از معتدل و بارانی کرفته تا سرد و برفی مناسب پوشیدن باشد.

کاپشن پاتاگونیا می‌تواند به بخشی جدایی‌ناپذیر ار کمد لباس‌های زمستانی شما تبدیل شود. این کاپشن تقریبا برای هر شرایط زمستانی مناسب است و می‌توانید آن را فضای باز و برای فعالیت‌های روزمره‌ی شهری بپوشید.

۴. کاپشن‌های زنانه هلی هانسن (Helly Hansen)

کاپشن‌های زنانه هلی هانسن

کاپشن‌های هلی هانسن اغلب در برابر باد و باران مقاوم هستند و عایقی از جنس پلی‌استر دارند. این کاپشن‌ها فوق‌العاده گرم هستند. اگر مدل کلاه‌دار آن‌ها که لبه‌های خزدار دارد را انتخاب کنید، صورت‌تان در سرمای استخوان‌سوز زمستان گرم می‌ماند. سرآستین‌های ضخیم این کاپشن هم از شما در برابر سرما محافظت می‌کند.

بخش کمر کاپشن هلی هانسن نیز طوری طراحی می‌شود که برای اندام‌های مختلف متناسب باشد. با این حال، ممکن است این کاپشن‌ها برای برخی افراد وزن سنگینی داشته باشند و در بخش شانه شق‌ورق‌تر بایستند. بنابراین، حرکت کردن با این مدل کاپشن زنانه کمی سخت است، به‌ویژه اگر به فعالیت‌های سخت‌تری مانند پارو کردن برف زمستانی فکر کنید.

۵. کاپشن‌های زنانه آرکتریکس (ARCTERYX)

کاپشن‌های زنانه آرکتریکس

کاپشن‌های دوپوش زنانه آرکتریکس وزن سبکی دارند و برای هر موقعیتی مناسب هستند. طراحی دولایه‌ی این کاپشن می‌تواند از شما در هوای طوفانی محافظت کند و عایق از جنس پلی‌استر آن به شدت گرم کننده است. لایه‌ی بیرونی این کاپشن دولایه لطیف به نظر می‌رسد و پر از جزئیات کوچکی مانند قابلیت تنظیم کلاه و جیب‌هایی با خطوطی نرم است که نشان از کیفیت بالای آن دارد.

۶. کاپشن‌های زنانه کلمبیا (Columbia)

این کاپشن‌ها گرم، راحت و مقاوم در برابر آب و هوای مختلف هستند. پوشش داخلی این کاپشن‌ها گرمای بدن را مثل پتو درون خود نگه می‌دارد و برای بیشتر روزهای زمستانی مناسب است.

ظاهر کاپشن‌های کلمبیا نیز طوری طراحی شده که در برابر بارش برف مقاومت می‌کند. این کاپشن‌ها نسبت به سایر انواع کاپشن زنانه خوش‌بوتر هستند. کلاه‌هایی با آستر پشمی راحت و تزئیناتی از خز مصنوعی نیز جذابیت این مدل کاپشن زنانه را بیشتر کرده است. کاپشن‌های کلمبیا نسبت به سایر انواع بهترین کاپشن زنانه اندازه‌هایی متنوع‌تر دارند و از XS تا ۳X را شامل می‌شوند.

کاپشن زنانه کلمبیا مدل XK0675-010

۷. کاپشن‌های زنانه ادی بائر (Eddie Bauer)

کاپشن‌های زنانه ادی بائر

این مدل کاپشن‌ها طراحی راحت با فضای کافی برای حرکت و فعالیت‌های روزمره دارند و شما را حجیم نشان نمی‌دهند. برخی از مدل‌های کاپشن زنانه ادی بائر کلاهی عایق در برابر سرما و باران دارند.

بالاتنه‌ی جلوی این مدل کاپشن‌ها به زیبایی طراحی شده و سرآستین‌هایش اغلب پشمی و دارای پوششی از جنس خز مصنوعی است. البته، کاپشن‌های ادی بائر معمولا برای آب و هوای معتدل و گردش‌های سریع روزانه مناسب هستند چون معمولا در برابر آب و هوای مرطوب و برف و باران یا وزش باد مقاوم نیستند.

این مدل کاپشن‌ها گرم‌ترین و بهترین کاپشن دخترانه یا زنانه برای آب و هوای مرطوب نیستند، اما برای آب و هوای معتدل بهترین گزینه‌ها هستند و تنوع رنگی بسیاری دارند. کاپشن‌های ادی بائر معمولا بلند، خیلی بلند یا کوتاه و در اندازه‌های XS تا ۳X هستند.

کلام آخر

همه‌ی ما در کمد لباس‌های زمستانی خود کاپشن یا کاپشن‌هایی داریم. با شروع فصل سرد، سراغ این کاپشن‌ها می‌رویم تا برای یک زمستان دیگر آماده شویم.

با وجود این، ممکن است کاپشن زنانه‌ای که در کمد شما جاخوش کرده کهنه شده باشد یا اندازه شما نباشد. در این صورت، باید به فکر تهیه‌ی بهترین کاپشن زنانه باشید که هم جنس باکیفیتی داشته باشد و هم شما را شیک و خوش‌استایل نشان دهد. برای انتخاب بهترین کاپشن زنانه یا دخترانه باید در وهله‌ی اول به ۸ نکته‌ی مهمی که توضیح دادیم توجه کنید. بعد از آن نیز بهتر است از میان بهترین برندهای کاپشن زنانه یکی را انتخاب کنید.

ممکن است خرید این کاپشن‌ها هزینه بیشتری به همراه داشته باشد اما در عوض، جنس باکیفیت و بادوامی دارند و شما را برای سال‌های سال گرم نگه می‌دارند. در این مقاله، ۷ برند از برندهای کاپشن زنانه را معرفی کردیم. به نظر شما جای کدام نام‌ها در این فهرست خالی است؟

کاپشن زنانه مدل یلدا 1
۹۹۹,۰۰۰
تومان
خرید انواع کاپشن زنانه

مشاهده همه

منبع: sewdaily