برای خرید بهترین لباس زمستانی بچگانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید بهترین لباس زمستانی بچگانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

به نقل از دیجیکالا:

خرس‌های قطبی کار ساده‌ای دارند، زیرا فرزندانشان یک کت خز طبیعی به تن دارند بنابراین همیشه برای پاییز و زمستان آماده هستند. اما انسان‌ها باید فرزندانشان را برای آب و هوای سرد آماده کنند. فکر نکنید انتخاب و خرید لباس زمستانی بچگانه کار دشواری است زیرا در این مطلب به بررسی انواع کت‌ها و شلوارهای زمستانی پرداخته‌ایم و به شما در انتخاب نوع مناسب لباس زمستانی بچگانه برای فرزندتان کمک می‌کنیم.

انواع کت‌ها و کاپشن‌های زمستانی بچگانه

انواع کت و کاپشن زمستانی برای کودکان

کت عایق‌دار

کتی که لایه‌ی عایق داشته باشد گرم‌ترین گزینه است و می‌توانید بین عایق‌های مصنوعی و پر مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

کت پر

پر به دلیل اینکه یک ماده‌ی طبیعی است، گرمای بی‌نظیری را ارائه می‌دهد. کت‌هایی که از جنس پر هستند بسیار سبک وزن بوده و جمع کردن آن‌ها هم بسیار راحت است. البته پر در صورتی که خیس شود خیلی گرم نخواهد بود بنابراین در صورتی که نگران شرایط آب و هوایی بارانی هستید باید به دنبال کت گران قیمت‌تر مقاوم در برابر آب باشید.

کت عایق الیاف مصنوعی

عایق‌های مصنوعی بسیار مقرون به صرفه‌تر از پر هستند و حتی در صورتی که خیس شوند هم باز گرما ایجاد می‌کنند. برخی از بهترین کاپشن‌های الیاف مصنوعی از نظر ایجاد گرما و البته قیمت به پر نزدیک هستند.

کت‌های سافت شل و پشم

کت‌های سافت شل

کت‌های پشمی نرم، گرم و مقرون به صرفه هستند و به عنوان لایه‌ی میانی برای ایجاد گرمای متوسط به کار می‌روند. برخلاف کت‌های عایق‌دار، کت برفی و کاپشن‌های ۳ در ۱ این کت‌ها محافظتی را در برابر باران یا سرمای باد ایجاد نمی‌کنند بنابراین کودک در این شرایط به یک بارانی نیاز دارد. کاپشن‌های سافت شل که عایق سبک وزن را با محافظت باد و کمی باران فراهم می‌کنند گرمای قابل توجهی را در مقایسه با کاپشن‌های پشم سبک وزن ارائه می‌دهند.

کت برفی

این کت‌های عایق (که اغلب به صورت انحصاری با الیاف مصنوعی پر می‌شوند) حداقل یک یا دو ویژگی دارند که آن‌ها را برای شیب‌ها مناسب می‌سازد. بیشتر آن‌ها ضدآب بوده و قابلیت تنفس دارند بنابراین در شرایط آب و هوایی سردتر می‌توانند به عنوان بارانی هم عمل کنند.

کاپشن‌های ۳ در ۱

این کاپشن‌ها رویه‌ی بیرونی ضدباران (که بیشتر آن‌ها پارچه‌های ضد آب یا قابل تنفس دارند) را با آستری عایق ترکیب می‌کند. کاپشن‌های آستردار می‌توانند از پشم تهیه شده باشند یا عایقی از جنس پر یا الیاف مصنوعی داشته باشند. این کاربردی‌ترین گزینه برای بیرون رفتن است که به کودکان اجازه می‌دهد هر قطعه را جداگانه یا همه را با هم بپوشند.

کت‌های کژوال

این یک اصطلاح جذاب برای کت‌های صاف‌تر یا جایگزینی برای کت‌های دارای جزئیات بیشتر در یکی از دسته‌های دیگر است.

کت‌های بارانی

کت‌های بارانی برای کودکان

اگرچه بسیاری از کت‌های عایق‌دار در برابر باران هم محافظت ایجاد می‌کنند، اما کودک به یک کت بارانی جداگانه در برخی شرایط خاص نیاز دارد. در آب و هوای بادی یا بارانی کودکان به یک کت بارانی نیاز دارند که روی کت پشمی بپوشند. در صورتی که کت عایق کودک به جای ضد آب بودن، در برابر آب مقاومت دارد کت بارانی محافظت بیشتری را در باران شدید ایجاد می‌کند.

لباس زمستانی بچگانه برای نوزادان

کاپشن سرهمی گرم‌ترین گزینه است. البته گرما و قیمت آن‌ها بر اساس مدل‌های مناسب آب و هوای بسیار سرد که دارای عایق هستند تا مدل‌هایی که مناسب روزهای سرد هستند و قیمت متوسطی دارند متفاوت است. بیشتر کاپشن‌های سرهمی یک زیپ بلند دارند که والدین بتوانند پوشک نوزاد را به راحتی عوض کنند. همچنین مدلی که سرآستین‌های تاشو داشته باشد را انتخاب کنید که دست‌ها و پاها را هم پوشانده و آن‌ها را گرم نگه دارد.

کاپشن نوزادی مدل 3aei
۶۸۵,۰۰۰
تومان
خرید انواع کاپشن نوزادی

مشاهده همه

لباس زمستانی بچگانه برای کودکان نوپا

بسیاری از کاپشن‌های سرهمی در اندازه‌ی کودکان نوپا هم وجود دارند. این کاپشن‌ها گرم‌ترین و محافظ‌ترین گزینه برای کودکانی است که هنوز از پوشک استفاده می‌کنند. البته پس از اینکه کودک از پوشک گرفته شود دیگر کاپشن‌های سرهمی خیلی راحت نیستند، زیرا دستشویی رفتن کودک نیاز به واکنش سریع دارد بنابراین بهتر است از کاپشن‌ها و شلوارهای جدا استفاده کنید. همچنین در صورتی که پوشیدن لباس‌های پف‌دار برای کودکان نوپا سخت است زیرا حرکتشان را محدود می‌کند از آن لباس‌ها استفاده نکنید گرما را با حرکت معاوضه نکنید.

انواع شلوارهای زمستانی بیرونی برای کودکان

انواع شلوار زمستانی بچگانه

شلوارهای زمستانی کودکان از پارچه‌هایی مشابه کت‌های زمستانی تهیه شده است اما دسته‌بندی آن‌ها می‌تواند به سه دسته‌ی گرم به علاوه‌ی شلوارهای بارانی برای آب و هوای بارانی و بادی تقسیم کرد.

شلوارهای برفی

شلوارهای برفی هم مانند کاپشن‌های عایق‌دار دارای لایه‌ی ضد آب و مقاوم در برابر آب و باد هستند که درون آن لایه‌ی عایق پر یا الیاف مصنوعی وجود دارد.

پیشبند/اورال برفی

گزینه‌های گرم‌تری هم در مقایسه با شلوارهای برفی وجود دارند زیرا گرمای اصلی بیشتری ایجاد می‌کنند. آن‌ها علاوه بر این پوشش بیشتر ایجاد کرده و به جلوگیری از خیس شدن کودک هنگامی که در حال چرخیدن در برف است کمک می‌کنند. این لباس‌ها فقط ممکن است برای دستشویی رفتن کودکان مشکل ایجاد کنند زیرا درآوردن آن‌ها کمی دشوار است بنابراین برای کودکانی که به تازگی از پوشک گرفته شده‌اند بهتر است از شلوارهای برفی سنتی استفاده شود.

شلوارهای پشمی

شلوارهای پشمی هم مانند کت‌های پشمی گرمای متوسطی را برای روزهای سرد ایجاد می‌کنند. این شلوارها در باد یا باران مداوم محافظت ایجاد نمی‌کنند بنابراین باید در شرایط آب و هوایی بارانی شلوار بارانی هم باید به لباس‌های کودک اضافه شود.

نکاتی که در خرید لباس زمستانی بچگانه باید در نظر بگیرید

ویژگی‌های لباس زمستانی بچگانه

 • بلندی کت / کاپشن؛ هر چقدر کت بلندتر باشد گرمای بیشتری را ایجاد می‌کند. بلندی بیشتر کت‌ها تا کمر یا باسن است.
 • کلاه؛ مشخصات و طراحی کلاه‌های لباس‌های بزرگسالان شباهت بسیار زیادی به لباس‌های کودکان دارند فقط با این تفاوت که کت نوزادان و کودکان نوپا برای سادگی و امنیت به جای تنظیم با بند و زبانه، حالت کشسانی دارد.
 • گیره‌ی سرآستین، کمر و حاشیه‌ها؛ گیره‌های کشسانی روی لباس‌های نوزادان، کودکان نوپا و کودکان بزرگ‌تر وجود دارد و بدون اذیت تنظیم کش‌ها یا بستن دکمه‌های سرآستین به گرم نگه داشتن کودک کمک می‌کند. بندهای سفت دور کمر ممنوع هستند زیرا می‌توانند خطرناک باشند. گیره‌های سرآستین قابل تنظیم که استفاده از آن‌ها مانعی ندارد عملکرد بهتری در جلوگیری از ورود هوای سرد دارند.
 • سرآستین دارای جای شست انگشت؛ این قابلیت کاربردی به کودکان اجازه می‌دهد از انگشتان شست خود برای کشیدن آستین روی مچ دستشان برای ایجاد گرما و پوشش بیشتر استفاده کنند. این ویژگی در ابتدا در کت‌های پشمی و کت‌های مدل ۳ در ۱ یافت می‌شد. سوراخ‌های انگشت شست باعث می‌شوند هنگامی که کودک لایه‌ی بیرونی را می‌کشد آستین‌های لایه‌های درونی کت بالا نرود.

سرآستین دارای جای انگشت شست

 • ویژگی‌های برفی؛ شما می‌توانید کاپشن و شلوارهای برفی کودکانه را با بسیاری از قابلیت‌های مشابه لباس‌های بزرگسالان مانند دامن‌های برفی، سرآستین‌های تقویت شده، نگهدارنده‌های برف و… تهیه کنید. برای دویدن در برف یا استفاده از سورتمه‌های برفی باید لباس‌های بیرونی عایق ضدآب باشند.
 • آستین‌ها و پاچه‌های شلوار با قابلیت افزایش طول؛ نام دقیقی که هر برند استفاده می‌کند متفاوت است اما این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که آستین‌ها یا پاچه‌های شلوار را ۳.۸ تا ۵ سانتی‌متر افزایش دهید تا یک فصل دیگر هم برای کودک قابل استفاده باشند. علاوه بر این می‌توانید لباس‌ها را نیم سایز بزرگتر هم بخرید اما این مساله نقاط منفی‌ای هم دارد. شلوارهایی که خیلی بلند هستند باید پاچه‌هایشان کوتاه شود. لباسی که گشاد باشد روی تن ظاهر مناسبی نخواهد داشت یا ممکن است کودکتان جهش رشدی زیادی داشته باشد که به هر حال شما را مجبور به خرید لباس جدید کند.
 • دکمه‌های قابل تنظیم کمر؛ مشابه آستین‌‌ها و پاچه‌های شلوار دارای قابلیت افزایش طول، دکمه‌های تنظیم تناسب اندازه روی کمربند بیشتر شلوارهای عایق‌دار به سازگاری با رشد و تغییر سایز کمر کودکان کمک می‌کند.
 • بندهای دستکش و برچسب‌های شناسه؛ کودکان اغلب در دنبال کردن وسایلشان عملکرد خوبی ندارند بنابراین به دنبال ویژگی‌هایی باشید که این کارها را برایتان انجام دهند.
 • مشخصات انعکاسی؛ از آنجایی که تاریکی در ساعت‌های صبح و عصر بیشتر است داشتن مشخصات انعکاسی در این ساعت‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. با تکنولوژی‌های امروزی تنها چیزی که نیاز است یک لوگوی بازتابنده یا نوار دوردوزی روی کاپشن است تا هنگامی که یک جفت چراغ روی آن گرفته می‌شود قابل مشاهده باشد.

نکات اضافی در رابطه با خرید لباس زمستانی بچگانه

نکات اضافی برای خرید لباس زمستانی بچگانه

استراتژی‌های زیر را برای خرید لباس زمستانی بچگانه در نظر بگیرید. آن‌ها می‌توانند به محدودتر کردن انتخاب‌ها و توسعه‌ی محدوده‌ی راحتی لباس‌هایی که می‌خرید کمک کنند.

 • بر اساس شرایط آب و هوایی خرید کنید؛ به عنوان مثال در صورتی که در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که بارندگی بسیار زیادی دارد، مدیریت رطوبت نکته‌ی کلیدی است. عایق‌های الیاف مصنوعی که رطوبت را مدیریت می‌کنند بسیار مناسب هستند. لباس‌های زمستانی بچگانه ضدآب هم که قابلیت تنفس دارند ارزش پرداخت پول بیشتر را دارند. در شرایط آب و هوایی سرد و خشک کودکان نیاز دارند برای سرمای شدید آماده شوند. کاپشن‌های پر بسیار پفی و دستکش‌های عایق‌دار برای دست‌های کوچک بسیار مهم هستند.
 • میزان فعالیت کودکتان را در نظر بگیرید؛ در صورتی که کودکتان با شما به پیاده‌روی در هوای سرد می‌آید به دلیل فعالیت داشتن به صورت پیوسته هوای گرم تولید می‌شود بنابراین کاپشن‌ها وشلوارهای کم پف و کم حجم مناسب هستند. در شرایطی مانند تغییراتی در موقعیت‌های ایست و حرکت، ایستادن در صف و پایین آمدن از سرازیری پوشیدن یک کاپشن عایق‌دار سنگین‌تر می‌تواند به حفظ گرما در آن شرایط کمک کند.
 • بر اساس درجه‌ی دماها خرید نکنید؛ بسیاری از متغیرها بر گرما تاثیر می‌گذارند. کودکان متابولیسم‌های مختلفی دارند و شرایط آب و هوایی‌ای مانند باد و باران به سرعت می‌توانند میزان گرمای بدن را به صورت چشمگیری تغییر دهند.
 • برای لایه‌های لباس برنامه داشته باشید؛ شما می‌تواند با به کار گرفتن استراتژی‌های مشابهی که در بیرون از منزل استفاده می‌کنید به کودک خود کمک کنید. به این منظور لایه‌ی پایه را یک لایه‌ی جاذب انتخاب کرده سپس آن را با لایه‌های دیگر به منظور سازگاری با شرایط متغیر ترکیب و ست کنید. مطمئن شوید که لایه‌ی بیرونی‌ای که می‌خرید به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد که بتواند لایه‌های زیرین را در خود جای دهد.
 • اکسسوری‌ها را فراموش نکنید؛ سر، دست‌ها و پاهای کودکان به سرعت سرد می‌شود بنابراین مطمئن شوید که آن‌ها کلاه و دستکش گرم داشته باشند. علاوه بر این جوراب‌های ضخیم و بوت‌های زمستانی یا بوت‌های بارانی هم بسیار مهم هستند. برخی از والدین برای کودکانشان کفش‌های کوهنوردی سبک وزن و ضد آب می‌گیرند و تصور می‌کنندکه برای استفاده‌ی روزمره به اندازه‌ی کافی مستحکم بوده و با وجود آن‌ها دیگر نیازی به چکمه‌های ضد آب نیست.
 • هنگام خرید یک لباس زمستانی بچگانه یا محصول از متناسب بودن اندازه‌ی آن مطمئن شوید؛ برندهای مختلف در رابطه با سایز لباس بچه‌ها بسیار متفاوت هستند. فرقی نمی‌کند که آیتم‌ها را از مغازه یا به صورت آنلاین خرید کنید در هر صورت به محض خرید محصول آن را در منزل امتحان کنید و برای پوشیدن آن منتظر بارش اولین برف نباشید.

منبع: REI