ببینید؛ پلی‌استیشن ۵ اسلیم چقدر از مدل فعلی کوچکتر است؟

ببینید؛ پلی‌استیشن ۵ اسلیم چقدر از مدل فعلی کوچکتر است؟

به نقل از دیجیکالا:

یکی از کاربران وبسایت رددیت به تازگی تصاویری منتشر کرده که به مقایسه‌ی پلی‌استیشن ۵ اسلیم با مدل معمولی از نظر اندازه می‌پردازد.

چندی پیش کمپانی سونی به طور رسمی مدل جدید و کوچک‌تر پلی‌استیشن ۵ را معرفی کرد که در نسخه‌های استاندارد و دیجیتال در دسترس خواهد بود. به گفته‌ی سازنده، کنسول جدید پلی‌استیشن ۵ اسلیم در مقایسه با مدل فعلی از نظر حجم بیش از ۳۰ درصد و از نظر وزن به ترتیب ۱۸ درصد و ۲۴ درصد کاهش یافته است که در نوع خود قابل توجه است.

با این حال، در حالی که اعلامیه‌ی سونی با اطلاعاتی در مورد ابعاد مدل‌های جدید همراه بود، اما متاسفانه در اقدامی عجیب، این شرکت مقایسه‌ای بصری ارائه نکرد تا نشان دهد که چقدر کوچک‌تر از مدل‌های معمولی کنسول ذکر شده است. حال کاربری تصاویر مقایسه‌ای خود را با مدل های سه‌بعدی ایجاد شده در ابعادی که به طور رسمی توسط سونی ارائه شده است، منتشر کرده است. در ادامه می‌توانید این تصاویر را مشاهده کنید.

طراحی جدید کنسول پلی‌استیشن ۵ دارای چهار پنل پوششی جداگانه است که قسمت بالایی ظاهری براق و قسمت پایینی ظاهری مات دارد. این مدل که در نوامبر امسال در ایالات متحده از طریق خرده‌فروشی‌ها و وبسایت پلی‌استیشن عرضه می‌شود، قبل از عرضه در سایر نقاط در ماه‌های بعد، با ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای هر دو نسخه و یک دیسک‌درایو بلوری اولترا اچ‌دی جداشدنی عرضه می‌شود. قیمت‌های خرده‌فروشی برای پلی‌استیشن ۵ اسلیم برای نسخه‌ی استاندارد که شامل دیسک‌درایو است، ۴۹۹.۹۹ دلار / ۵۴۹.۹۹ یورو / ۴۷۹.۹۹ پوند و برای نسخه‌ی دیجیتال ۴۴۹.۹۹ دلار / ۴۴۹.۹۹یورو / ۳۸۹.۹۹ پوند خواهد بود.

این نشان‌دهنده‌ی افزایش ۵۰ دلاری قیمت نسخه‌ی دیجیتال در ایالات متحده است. هر دو نسخه نیز گران‌تر از مدل‌های عرضه‌شده در ژاپن خواهند بود. در این میان اگر کاربران بخواهند این کنسول را به صورت عمودی استفاده کنند، نیاز به خرید یک پایه‌ی ۳۰ دلاری نیز نیاز دارند. در واقع برخلاف مدل‌های قبلی، پایه‌ی عمودی کنسول از این به بعد به‌ صورت جداگانه فروخته خواهد شد که باید منتظر واکنش خریداران به این موضوع بود.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
مجموعه کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 Digital Edition ظرفیت 825 گیگابایت به همراه دسته اضافه
دیجی‌کلاب