ببینید؛ نمونه‌ی اولیه‌ی بازی کنسل‌شده‌ی دردویل از دوران پلی‌استیشن ۲ منتشر شد

ببینید؛ نمونه‌ی اولیه‌ی بازی کنسل‌شده‌ی دردویل از دوران پلی‌استیشن ۲ منتشر شد

در حالی که طرفداران بازی اسپایدرمن ۲ درباره‌ی یک بسته‌ی الحاقی با محوریت شخصیت دردویل (Daredevil) گمانه‌زنی می‌کنند، نمونه‌ی اولیه‌ی یک بازی لغو شده از این شخصیت در فضای آنلاین ظاهر شده است.

اسپایدرمن ۲ به تازگی منتشر شده و تحسین منتقدان و بازیکنان را برانگیخته است. این بازی در کنار ارائه‌ی تجربه‌ای فوق‌العاده جذاب از اسپایدرمن، شامل استراگ‌های مختلفی است که به شخصیت‌های مختلف مارول اشاره دارند. یکی از این استراگ‌ها به دردویل اشاره دارد. حال بسیاری بر این باورند که این مورد به معرفی این شخصیت در آینده در قالب یک بسته‌ی الحاقی اشاره دارد. حتی برایان اینتیهار، کارگردان خلاقیت بازی، نیز در مورد این مورد اظهار نظر کرده و به بازیکنان گفته که منتظر اخبار جدید باشند.

در حالی که طرفداران در مورد این موضوع بحث می‌کنند، بازگشتی به گذشته در قالب یک بازی لغو شده از دوران پلی‌استیشن ۲، دردویل را به دلیل دیگری در صدر اخبار نگه می‌دارد. البته این اولین بار نیست که طرفداران در مورد این بازی مطلع می‌شوند، زیرا چند سال پیش ویدیوهایی از این بازی با عنوان Daredevil: The Man Without Fear به صورت آنلاین منتشر شد. این بازی سوم شخص در سبک beat ‘em up، توسط کمپانی ۵۰۰۰Ft ساخته شده و قرار بود که روی ایکس‌باکس، پلی‌استیشن ۲ و رایانه‌های شخصی منتشر شود. اکنون به نظر می‌رسد که یک نسخه‌ی قابل بازی از این اثر به صورت آنلاین در دسترس است.

بازی کنسل شده‌ی دردویل

در واقع طبق اطلاعات منتشر شده، گروه Hidden Palace که به حفظ بازی‌های قدیمی و گم شده در تاریخ اختصاص داده شده است، نمونه‌ی اولیه‌ی بازی را از یک توسعه‌دهنده‌ی ناشناس دریافت کرده است. سپس این نمونه‌ی اولیه توسط فردی به نام SolidSnake11 قابل بازی شد و به عنوان یک فایل قابل دانلود در دسترس قرار گرفت. در این بازی شما در نقش «بی‌باک» در مقابل گروه‌های Hell’s Kitchen قرار می‌گیرید تا جنگ بر سر قدرت را متوقف کنید.

گفتنی است که این بازی که در ابتدا قرار بود در فوریه‌ی ۲۰۰۳ در کنار فیلم آن منتشر شود اما تا مارس ۲۰۰۴ در حال توسعه بود. با این حال، به دلیل درخواست‌های سونی، مارول بازی را تأیید نکرد، زیرا با ایده‌ی اصلی آن‌ها مطابقت نداشت. طبق گزارش‌ها، در طول توسعه‌ی Daredevil: The Man Without Fear، سونی پیشنهاد کرد که این بازی تبدیل به یک اثر در سبک بزن بزن شده و دارای سیستم پیشرفتی مانند Pro Skater از Tony Hawk باشد. ظاهراً مارول به خواسته‌های سونی علاقه نداشت و پیچیدگی‌های بیشتری مانند خروج کارکنان و مشکل در موتور بازی نیز گریبانگیر بازی شد.

در حالی که Daredevil: The Man Without Fear تنها یکی از چندین بازی لغو شده‌ی مارول در طول سال‌ها است، وضعیت تقریبا تکمیل شده‌‌اش آن را به یک مورد جالب تبدیل می‌کند.

منبع: Destructoid