ببینید؛ از زافینا، لی چائولان، آلیسا، پاندا و دویل جین برای تکن ۸ رونمایی شد

ببینید؛ از زافینا، لی چائولان، آلیسا، پاندا و دویل جین برای تکن ۸ رونمایی شد

کمپانی باندای نامکو (Bandai Namco) به تازگی از شخصیت‌های قابل بازی زافینا (Zafina)، لی چائولان (Lee Chaolan)، آلیسا بوسکونوویچ (Alisa Bosconovitch)، پاندا (Panda) و دویل جین (Devil Jin) برای بازی مبارزه‌ای تکن ۸ رونمایی کرده است.

زافینا یک ستاره‌شناس است که روستای او وظیفه‌ی حفاظت از مقبره عزازل را بر عهده داشت. او برای اولین بار در تکن ۶ معرفی شد و همچنین در Tekken 7 به عنوان یک شخصیت بسته‌ی الحاقی و بازی اسپین‌آف Tekken Tag Tournament 2 حضور دارد. لی چائولان در اولین نسخه از تکن معرفی شد و برای هر بازی بعدی، به جز نسخه‌ی سوم بازگشت. او مدیر عامل شرکت رباتیک ویولت سیستمز است و به عنوان یک یتیم، توسط هیهاچی میشیما پذیرفته شد و هیهاچی را به عنوان رقیب کازویا میشیما بزرگ کرد. لی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سری محسوب می‌شود.

در این میان آلیسا بوسکونوویچ که در Tekken 6: Bloodline Rebellion معرفی شد، یک اندروید است که توسط دکتر بوسکونوویچ ساخته شده است. بوسکونوویچ او را از روی دختر مرحومش طراحی کرده است. تا شبیه دختر متوفی او باشد. از طرفی پاندا که حیوان خانگی وفادار، بهترین دوست و محافظ لینگ شیائویو است، اولین حضور خود را در تکن ۳ انجام داد و از آن زمان برای هر نسخه بازگشته است. البته باندای نامکو قبل از این تریلر در رویداد Tokyo Game Show 2023 اعلام کرد که پاندا یک شخصیت قابل بازی در تکن ۸ خواهد بود.

پاندا

در نهایت دویل جین، ابتدا در تکن ۳ حضور پیدا کرد اما تا زمان نسخه‌ی پنجم سری به یک شخصیت قابل بازی تبدیل نشد. او شکل شیطانی جین کازاما پس از اینکه تحت تأثیرات ژن شیطانی قرار می‌گیرد، است. گفتنی است که وقتی ژن شیطان به طور کامل ذهن جین را در اختیار می‌گیرد، او تبدیل به یک شیطان دیوانه، تهاجمی و مخرب می‌شود. دویل جین را می‌توان بیشتر شبیه یک شیطان درون بدن جین دانست، در حالی که به میزبانش به عنوان فردی ضعیف و بی‌ارزش نگاه می‌کند و چندان خاطرات و احساسات مشترکی را با جین به اشتراک نمی‌گذارد.

بازی تکن ۸ در تاریخ ۲۶ ژانویه‌ی ۲۰۲۴ (۶ بهمن ۱۴۰۲) برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس‌/اس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: Gematsu