بالش طبی هوشمند کودک چیست و چه تاثیراتی دارد؟

بالش طبی هوشمند کودک چیست و چه تاثیراتی دارد؟

به نقل از دیجیکالا:

بالش می‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت خواب داشته باشد. پس اگر فرزند شما بد می‌خوابد، خواب باکیفیتی ندارد و در طول روز خواب‌آلوده به نظر می‌رسد احتمالا باید بالش او را عوض کنید. بالش طبی هوشمند همان بالشی است که می‌تواند کیفیت خواب را بهبود دهد و خوابی آرام برای کودک دلبند شما فراهم کند.

ظاهر این بالش شبیه به بالش معمولی است اما مزایایی دارد که هیچ بالش معمولی نمی‌تواد در اختیار شما قرار دهد. در این مطلب قرار است بالش طبی هوشمند مخصوص کودکان را بررسی کنیم. پس اگر احساس می‌کنید فرزند شما نیاز به بهبود کیفیت خواب دارد، این مطلب را تا انتها بخوانید.

مزایای بالش طبی هوشمند کودک

مزایای بالش طبی هوشمند کودک

همانطور که گفتیم بالش طبی هوشمند کودک مزایای خاصی نسبت به بالش معمولی دارد. اولین مزیت آن اندازه‌ی بزرگ‌تر نسبت به بالش معمولی است. این تفاوت اندازه باعث می‌شود گردن، شانه‌ها و ستون فقرات در طول خواب در وضعیت بهتری قرار بگیرند و بدن احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

همچنین ساختار داخلی آن به شکلی است که در زمان خروپف یا مشکل در تنفس، با ایجاد لرزش‌های خفیف به بدن کودک این سیگنال را می‌دهد تا برای رفع مشکل به آرامی وضعیت بدن خود را تغییر دهد. در این بالش‌ها وسایل الکترونیکی کوچکی تعبیه شده اما در وزن آن تاثیر گذاشته است، به همین دلیل وزن بیشتری نسبت به بالش‌های دیگر دارند.

قطعات الکترونیکی داخل بالش طبی هوشمند شامل موارد زیر می‌شوند:

  • سنسورهای ردیابی خواب
  • اسپیکر و میکروفون؛ برای اتصال به گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ و پخش موسیقی ملایم در زمان خواب و همچنین برای تشخیص خروپف یا مشکل در وضعیت تنفس.
  • باتری‌هایی با عمر طولانی؛ بهترین بالش‌های هوشمند آن‌هایی هستند که باتری‌های قابل شارژ دارند. این باتری‌ها با آداپتور شارژ می‌شوند و یک تا دو هفته دوام دارند.
  • برد کنترل با اتصال بی‌سیم؛ این قطعه مغز هوشمند بالش است که می‌تواند با کنترل تمام واحدها، برنامه‌ریزی تنظیمات مورد نظر شما حفظ و اجرا کند.

آیا بالش طبی هوشمند واقعا به بهبود خواب کودک کمک می‌کنند؟

بالش طبی هوشمند کودک

بهبود کیفیت خواب با کمک بالش طبی هوشمند موضوعی ثابت شده است. البته این موضوع ارتباط مستقیمی با نحوه‌ی تعامل شما با نتایج بررسی خواب دارد. اگر براساس گزارش سنسورهای ردیابی خواب سعی در بهبود شرایط خواب کودک داشته باشید و از توصیه‌هایی که به شما ارائه می‌دهد استفاده کنید، مطمئنا کیفیت خواب فرزندتان بالاتر می‌رود. اما اگر قرار باشد هیچ استفاده‌ای از گزارش‌ها نداشته باشید، مطمئنا تاثیری بر کیفیت خواب ندارد.

استفاده از بالش طبی هوشمند برای چه کودکانی مناسب است؟

بالش هوشمند برای استفاده‌ی کودکان ۵ تا ۱۴ سال طراحی شده است و نباید کودکان با سن کمتر از ۵ سال از آن استفاده کنند. مزایای این محصول را می‌توانید به راحتی در دوران تحصیل کودکان مشاهده کنید. آن‌ها در سنی هستند که سیستم اسکلتی عضلانی‌شان تازه در حال شکل‌گیری است.

وقتی چندین ساعت برای انجام تکالیف مدرسه و کار با کامپیوتر پشت میز می‌نشینند، به راحتی بدنشان در معرض آسیب قرار می‌گیرد. اما استفاده از بالش طبی می‌تواند آسیبی که در اثر نشستن زیاد و خم شدن روی میز به بدن وارد شده است را جبران کرده، با اصلاح وضعیت ستون فقرات و گردن مانع از تغییر شکل آن‌ها شود.

انواع بالش طبی

مشاهده همه

مرور کلی

بالش طبی هوشمند کودک یک بالش با طراحی خاص است که با کمک سنسورهای ردیابی خواب، می‌تواند علل نامناسب بودن خواب کودک را بررسی کرده و توصیه‌هایی در راستای بهبود آن به شما ارائه کند. استفاده از این بالش‌ها برای کودکان ۵ تا ۱۴ ساله مناسب است و در شکل‌گیری سالم و صحیح ساختار استخوانی عضلانی آن‌ها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

این مطلب صرفا جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت دیجی‌کالا مگ را بخوانید.

منابع: nitetroniccome-for