بازی Hades برای دستگاه‌های اپل عرضه خواهد شد

بازی Hades برای دستگاه‌های اپل عرضه خواهد شد

شرکت اپل (Apple) چند سالی است که در حال تلاش برای ورود به دنیای گیمینگ بوده و تا الان هم عملکرد خوبی داشته است. این غول دنیای تکنولوژی دارای کاربران بسیار زیادی است و این موضوع باعث شده که شرکت‌های مختلف برای همکاری با اپل تمایل داشته باشند. حال با پیشرفت در زمینه سخت افزار و امکاناتی که اخیراً اپل برای گیمینگ در دستگاه‌های خود قرار داده ما شاهد عرضه بازی‌های زیادی روی دستگاه‌های این شرکت هستیم.

یکی از بازی‌های بسیار محبوب در سبک روگ لایک (Rogue Like) بازی هادس (Hades) است. این بازی در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شد و توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. از طرفی با داستان بسیار خوب و گیم‌پلی جالب عملکرد بسیار خوبی در دنیای بازی‌های ویدئویی داشت.

حال اینطور که به نظر می‌رسد بازی دوست داشتنی هیدیس قرار است وارد دستگاه‌های اپل بشود ولی یک شرط بسیار مهم دارد. این بازی برای ورود به دستگاه‌های اپل از پلتفرم نتفلیکس (Netflix) استفاده می‌کند. نتفلیکس در حال حاضر نیز یک پلتفرم گیمینگ بسیار قدرتمند دارد که با توجه به سابقه بسیار خوب این شرکت در زمینه اشتراک‌ها و سیستم‌های اشتراکی موفقیت آن چیز عجیبی نیست.

بازی هیدیس دستگاه اپل

زمانی که بازی Hades برای پلتفرم iOS از طریق نتفلیکس عرضه شود، هیچ تبلیغ درون برنامه یا هزینه اضافی نخواهد داشت. دقیقاً مانند همان چیزی که تا الان در اشتراک نتفلیکس شاهد آن بودیم، Hades نیز از همین روند پیروی می‌کند. در نتیجه از الان به بعد کاربران گوشی‌های آیفون نیز می‌توانند به راحتی هادس را تجربه کرده و لذت ببرند.

تاریخ عرضه دقیق این بازی روی نتفلیکس و دستگاه‌های اپل هنوز اعلام نشده است ولی به احتمال زیاد در اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت.

به طور کلی بازی Hades یکی از بهترین عناوین سبک روگ لایک در تاریخ است و در این موضوع شکی نیست. چیزی که این بازی را بسیار خاص می‌کرد روند داستانی آن بود. شرکت سازنده برای اینکه برای سبک بازی دلیل خاصی پیدا کند، یک داستان بسیار جالبی را در آن قرار داد و گیم‌پلی را به آن متصل کرد. در نتیجه یک هماهنگی بسیار زیبا میان گیم‌پلی، داستان و سبک بازی وجود داشت.

بازی Hades یک عنوان ساده نیست. این بازی سبک بسیار خاصی دارد و تجربه جالبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. داستان بازی هم در مورد زاگرئوس (Zagreus)، فرزند هادس (Hades) یا خدای جهنم است که در تلاش است تا از قفسی که پدر او درست کرده فرار کند. در میانه راه او دشمنان بسیار زیادی وجود دارد و باید تلاش کند از تمامی دشمنان و موانع بگذرد تا به بهشت برسد. نکته جالب این بازی اینجاست که در میانه راه شما با کمک‌های خدایان دیگر رو‌به‌رو خواهید شد که به نوبه خود جالب است.

منبع: IGN