بازی جدید خالق Fable ماه آینده بر پایه بلاکچین عرضه خواهد شد

بازی جدید خالق Fable ماه آینده بر پایه بلاکچین عرضه خواهد شد

به نقل از دیجیکالا:

چندی پیش اعلام شد که پیتر مولینو (Peter Molyneux) در حال کار روی یک بازی بر پایه بلاکچین (Blockchain) است. این‌طور که به نظر می‌رسد، ساخت این بازی رو به اتمام بوده و اعلام شده که ماه آینده این بازی در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت. اینکه این بازی چگونه عمل خواهد کرد، هنوز مشخص نیست.

در سال ۲۰۱۷ بازی لگاسی (Legacy) معرفی شد. یک بازی بر پایه بلاکچین و ارز دیجیتال که در سال ۲۰۲۱ میلادی یک تریلر کامل و با جزئیات دریافت کرد. بازی لگاسی دارای ارز مخصوص خود به نام لگاسی کوین (Legacy Coin) است. شما با استفاده از این ارز دیجیتال واقعی می‌توانید زمین‌های مختلفی را در بازی گسترش بدهید. سکه بازی نیز بر پایه اتریوم (Ethereum) بوده که نشان می‌دهد ثبات خوبی خواهد داشت.

بازی لگاسی زمانی معرفی شد که آتش NFT بسیار داغ بود، به حدی که افراد مختلف هزینه‌های زیادی برای آن می‌کردند و ارز دیجیتال یا NFT خریداری می‌کردند. به این دلیل که این افراد باور داشتند که ارز دیجیتال آینده درخشانی دارد و قرار است برای دارندگان بسیار سودآور باشد. بحث اینجاست که ارز دیجیتال چنین سرانجامی نداشته و NFT نیز ارزش خود را تا حد زیادی از دست داده است.

نکته جالب اینجاست که تا الان نزدیک به ۴۰ میلیون یورو برای بازی لگاسی هزینه شده است. به این شکل که افراد مختلف برای خرید زمین مجازی به سازندگان لگاسی مراجعه کرده‌اند. در نتیجه این پول به عنوان بودجه برای شرکت حساب شده و شرکت سازنده لگاسی فرصت زیادی داشته تا این بازی را به بهترین نحو طراحی کند.

بازی Legacy

طبق چیزی که اعلام شده بازی لگاسی در تاریخ ۴ آبان (۲۶ اکتبر) برای کامپیوتر و سیستم‌عامل مک عرضه خواهد شد. طبق چیزی که شرکت سازنده گفته، تجربه لگاسی یک تجربه ساده نیست. بلکه شرکت سازنده تلاش کرده تا محلی برای خلاقیت و استراتژی طراحی کند. در نتیجه لگاسی چیزی بیش از یک بازی عادی است.

نکته اصلی اینجاست که این حرف‌های شرکت حقه‌ی تبلیغاتی بوده و اکثراً حقیقت ندارند. با این راه شرکت سازنده از شما می‌خواهد تا بیشتر روی آن سرمایه گذاری کرده و به آن‌ها پول بدهید. همین‌طور اینکه در داخل بازی مقدار زیادی ارز و آیتم‌های مختلف وجود دارد تا کاربران بتوانند یک تجربه بسیار خاص داشته باشند.

مشکل اصلی این بازی اینجاست که طبق آخرین آمار بدست آمده، حدود ۹۵ درصد از NFT موجود در بازار هیچ ارزشی ندارد. در نتیجه ورود به این شاخه از دنیای گیمینگ هم ارزش خاصی ندارد. در اصل باور اینکه آینده گیمینگ ارز دیجیتال است، چندان صحیح نیست. به دلیل اینکه این ارزها پایداری زیادی نداشته و گیمرها نیز بیشتر به دنبال تجربه خوب هستند تا کسب درآمد.

منبع: Rockpapershotgun

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت
بازی FIFA 24 مخصوص PS4
۲,۱۸۶,۰۷۰
تومان
بازی EA Sports FC 24 مخصوص PS5
۲,۲۴۰,۰۰۰
تومان
خرید بازی کنسول

مشاهده همه

دیجی‌کلاب