بازی اسپایدرمن ۲ تنها در ۱۱ روز ۵ میلیون نسخه فروخته است

بازی اسپایدرمن ۲ تنها در ۱۱ روز ۵ میلیون نسخه فروخته است

سونی در جدیدترین آمار خود از فروش بازی اسپایدرمن ۲ (Marvel’s Spider-Man 2) اعلام کرده است که این بازی تنها در ۱۱ روز پس از عرضه‌ی خود توانسته روی کنسول پلی‌استیشن ۵ بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته باشد تا طبق انتظار قبلی این بازی در میان پرفروش‌ترین بازی‌های امسال قرار گیرد.

توسعه‌دهنده اینسامنیاک موفقیت فروش اسپایدرمن ۲ را در شبکه‌ی اجتماعی ایکس (توییتر سابق) ابراز کرد و در نوشته‌ای گفت: «وای! بسیار مفتخریم که اعلام کنیم مرد عنکبوتی ۲ مارول روی پلی‌استیشن ۵ بیش از پنج میلیون نسخه فروش داشته است! از جامعه طرفداران شگفت‌انگیزمان به خاطر حمایت از ما و کمک به ما برای رسیدن به این نقطه عطف تشکر می‌کنیم!»

برای اینکه برداشت دقیق‌تری از این میزان فروش داشته باشید، باید گفت که فروش مرد عنکبوتی ۲ از بازی سوپر ماریو برادرز واندر (Super Mario Bros. Wonder) پیشی گرفت. سوپر ماریو واندر توانسته بود بعد از دو هفته با فروش ۴.۳ میلیون نسخه‌ای سریع‌ترین فروش را میان بازی‌های سوپر ماریو کسب کند. قبل از این هم اعلام شده بود که بازی اسپایدرمن ۲ در ۲۴ ساعت آغازین عرضه‌اش بیش از ۲.۵ میلیون نسخه فروش داشته است که این بهترین فروش افتتاحیه در میان بازی‌هایی است که استودیوهای داخلی پلی‌استیشن منتشر کرده‌اند.

بازی اسپایدرمن 2

 

در واقع، فروش بازی در روز عرضه حتی از فروش گاد آو وار رگناروک هم که در گذشته این رکورد را در اختیار داشت، بیشتر بوده است. با این حال، اگر بخواهیم فروش هفته اول را محاسبه کنیم، بازی گاد آو وار رگناروک در هفته اول خود ۵.۱ میلیون نسخه فروخت و این یعنی خارج از ۲۴ ساعت ابتدایی عرضه، رگناروک همچنان بهترین فروش هفته‌ی آغازین بازی‌های پلی‌استیشن را در اختیار دارد. البته، باید این نکته‌ی مهم را در نظر داشته باشید که بازی گاد آو وار رگناروک در نوامبر ۲۰۲۲ برای هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ عرضه شد و جامعه‌ی مخاطبان بسیار بالاتری را داشت و این در حالی است که اسپایدرمن ۲ فقط برای پلی‌استیشن ۵ عرضه شده است.

با وجود محبوبیت مرد عنکبوتی و همچنین فروش فوق‌العاده‌ی بازی اول و نسخه‌ی فرعی آن یعنی مایلز مورالز انتظار چنین عملکرد بسیار خوبی کاملاً منطقی بود. سونی در ماه مه سال ۲۰۲۲ اعلام کرده بود که مجموعه بازی‌های اسپایدرمن ساخته‌شده توسط اینسامنیاک تاکنون بیش از ۳۳ میلیون نسخه فروش داشته است که رقم فوق‌العاده‌ای است.

علاوه بر این‌، به نظر می‌رسد که یکی از اهداف مهم سونی این است که بتواند با اسپایدرمن ۲ فروش پلی‌استیشن ۵ را تا پایان این سال مالی به هدف تعیین شده برساند. در گزارش مالی اخیر پلی‌استیشن اعلام شد که فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ تا به این لحظه بیش از ۴۶.۵ میلیون دستگاه بوده است. پلی‌استیشن می‌خواهد در سال مالی ۲۰۲۳ که تا پایان مارس سال آینده طول می‌کشد، ۲۵ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۵ بفروشد که هدف جاه‌طلبانه اما به نظر قابل‌دسترسی می‌آید.

منبع: IGN