بازی‌های اکتیویژن بلیزارد به یوبی‌سافت پلاس می‌آیند

بازی‌های اکتیویژن بلیزارد به یوبی‌سافت پلاس می‌آیند

به نقل از دیجیکالا:

مایکروسافت موافقت کرده که در صورت نهایی شدن قرارداد خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد، حق استریم ابری بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را به یوبی‌سافت بفروشد.

یوبی‌سافت از طریق سایت خود امضای این توافق را اعلام کرده است که به این شرکت اجازه می‌دهد حق امتیاز استریم ابری بازی‌هایی مثل کال آو دیوتی و دیگر بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را در اختیار داشته باشد و آن‌ها را به سرویس یوبی‌سافت پلاس (Ubisoft+) بیاورد. این قرارداد شامل مجموعه کاملی از بازی‌های فعلی اکتیویژن بلیزارد و همچنین تمام عناوین جدید آن‌ها است. این قرارداد تا ۱۵ سال بعد از تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت برقرار خواهد بود. طی این قرارداد، بازی‌ها به یوبی‌سافت پلاس خواهند آمد و علاوه بر آن به یوبی‌سافت این اجازه را می‌دهد که حق امتیاز استریم ابری بازی را به شرکت‌های دیگر، سرویس‌های اشتراکی دیگر و سازندگان کنسول‌ دیگر بدهد.

با تهیه‌ی یک اشتراک Ubisoft+ Multi Access، بازیکنان قادر خواهند بود که بازی‌های محبوب یوبی‌سافت و اکتیویژن بلیزارد را روی پلتفرم‌های مختلف شامل کامپیوتر، کنسول‌های ایکس‌باکس و آمازون لونا و همچنین روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن از طریق سرویس یوبی‌سافت پلاس کلاسیک (Ubisoft+ Classics) تجربه کنند. این توافق به بازیکنان امکان دسترسی بیشتر به فهرست بزرگی از عناوین محبوب و کلاسیک و همچنین جدیدترین بازی‌ها را از طریق استریم ابری خواهد داد.

بازی ابری امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از محتوا را در دستگاه‌های مختلف فراهم می‌کند و حتی راه‌های بیشتری برای بازی‌کردن روی طیف گسترده‌تری از سخت‌افزارها با موانع کمتر در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. کریس اِرلی (Chris Early)، معاون ارشد توسعه‌ کسب‌وکارها و همکاری‌های استراتژیک یوبی‌سافت، درباره‌ی این موضوع بیان کرد: «ما به ارائه تجربه‌های شگفت‌انگیز به بازیکنان خود در هر جایی که بخواهند، متعهد هستیم. در طول ۱۵ سال گذشته ما اکوسیستم خدمات و توزیع آنلاین خود را به یکی از کامل‌ترین اکوسیستم‌های این صنعت تبدیل کرده‌ایم. قرارداد امروز به بازیکنان فرصت‌های بیشتری برای دسترسی و لذت‌بردن از برخی از بزرگ‌ترین برنده‌ای بازی می‌دهد.»

activison blizzard

یوبی سافت در مورد چگونگی و زمان اضافه شدن عناوین اکتیویژن بلیزارد به یوبیسافت و دیگر پلتفرم‌های بازی ابری در آینده اطلاعات بیشتری را اعلام خواهد کرد.

برد اسمیت از مایکروسافت هم در توضیحات خود بیان کرده که با این قرارداد مایکروسافت حق انحصاری محتوای استریم ابری بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را نخواهد داشت. او بیان کرد: «براساس این معامله بازسازی‌شده، مایکروسافت در موقعیتی نخواهد بود که بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را به صورت انحصاری روی سرویس استریم ابری خود یعنی ایکس باکس کلاد گیمینگ منتشر کند یا شرایط صدور مجوز بازی‌های اکتیویژن بلیزارد برای سرویس‌های رقیب را به صورت انحصاری کنترل کند. یوبی‌سافت می‌تواند مجوز این بازی‌ها را به طیف وسیعی از سرویس‌های بازی و اشتراک ابری دیگر بدهد و حق امتیاز هر عنوان را به مایکروسافت پرداخت کند.»

بخوانید: بهترین بازی‌های تاریخ یوبی‌سافت؛ از ریمن تا اساسینز کرید

چند ماه پیش نهادنظارتی انگلستان یعنی CMA مانع نهایی‌شدن قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت شده بود زیرا عقیده داشت که این قرارداد می‌تواند مزیت بسیاری را به مایکروسافت در استریم ابری بازی‌ها بدهد. با توجه به صحبت‌های برد اسمیت، به نظر می‌رسد که مایکروسافت با این ترفند امید دارد که بتواند نگرانی CMA را به‌صورت کامل برطرف کند و به آن‌ها این تضمین را بدهد که اختیار کامل را در این زمینه ندارد و به همین خاطر حق امتیاز استریم ابری را به یوبی‌سافت داده است. با این قراداد، شرکت‌های دیگر از جمله مایکروسافت و سونی هم می‌توانند با مذاکره با یوبی‌سافت بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را به سرویس‌های ابری خود بیاورند.

منبع: Ubisoft

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت
بازی EA Sports FC 24 مخصوص PS5
۲,۵۵۰,۰۰۰
تومان
خرید بازی کنسول

مشاهده همه

دیجی‌کلاب