این ۳ استان در صدر خودروهای شوتی‌ها | توقیف ۷۱۲ خودروی قاچاقچی فقط در ۳ روز ؛ ۵۴۸ میلیارد تومان کالای قاچاق

این ۳ استان در صدر خودروهای شوتی‌ها | توقیف ۷۱۲ خودروی قاچاقچی فقط در ۳ روز ؛ ۵۴۸ میلیارد تومان کالای قاچاق

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از توقیف ۷۱۲ خودروی شوتی در هجدهمین طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اجرای هجدهمین طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا با اولویت کالاهای ممنوعه، کالای اساسی، کالای دخانی، گمرکی و … اظهار کرد: این طرح به مدت ۳ روز در سطح کشور اجرا شد که طی آن استان‌های فارس، اصفهان و هرمزگان بیشترین کشفیات را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به کشف انواع کالای قاچاق به ارزش تقریبی ۵۴۸ میلیارد تومان بیان داشت: در اجرای این طرح ۱۰۶۹ دستگاه خودرو توقیف شد که از این تعداد ۷۱۲ خودرو توقیف شده مربوط به خودروهای شوتی است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه با رصد و مهندسی و تحلیل محل وقوع جرایم اقتصادی طرح‌های مختلف سراسری، منطقه‌ای و استانی اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ۱۳۱۴ فقره پرونده تشکیل و تحویل مرجع قضایی شده است.

رحیمی با بیان اینکه در اجرای این طرح از ظرفیت مرزبانی و سایر پلیس‌های تخصص بهره گرفته شده است، گفت: عزم پلیس در برخورد و مقابله با مفاسد و جرایم اقتصادی جدی است و در مسیر دفاع از حقوق مردم در اجرای ماموریت های خود مقتدرانه به میدان آمده است.

وی گفت: پلیس امروز با هم‌افزایی و جلب مشارکت های مردمی به دنبال تقویت امنیت اقتصادی کشور است از این رو هموطنان محترم می‌توانند اخبار و اطلاعات خود در زمینه جرایم و مفاسد اقتصادی را باسامانه ۰۹۶۳۰۰ درمیان بگذارند.