اکتیویژن از حجم دانلود ۲۰۰ گیگابایتی مدرن وارفر ۳ دفاع کرد: محتوای بازی زیاد است!

اکتیویژن از حجم دانلود ۲۰۰ گیگابایتی مدرن وارفر ۳ دفاع کرد: محتوای بازی زیاد است!

چیزی تا عرضه بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۳ (Call of Duty: Modern Warfare 3) باقی نمانده و اخبار زیادی از آن در حال انتشار است. از عملکرد ضعیف بخش داستانی این بازی گرفته تا سیستم مورد نیاز بسیار بهینه بازی مدرن وارفر ۳ همگی اخبار مختلفی هستند که در این مدت در مورد آخرین بازی مجموعه کال آو دیوتی منتشر شده‌اند.

زمانی که سیستم مورد نیاز این بازی منتشر شد، اعلام شد که بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۳ نیاز به ۲۰۰ گیگابایت حافظه داخلی دارد که حجم بسیار زیادی است. به طور کلی از سال ۲۰۱۹ با عرضه وارزون عناوین کال آو دیوتی بسیار حجیم شدند اما ۲۰۰ گیگابایت یک رکورد جدید برای این مجموعه به حساب می‌آید!

حال در یک پست در شبکه‌های اجتماعی، اکتیویژن دلیل این حجم بسیار زیاد بازی مدرن وارفر ۳ را اعلام کرد. طبق چیزی که گفته شده بازی مدرن وارفر ۳ در زمان عرضه محتوای بسیار بیشتری نسبت به عناوین قبلی این مجموعه خواهد داشت. برای مثال بخش زامبی و پشتیبانی از آیتم‌های بازی قبلی یعنی مدرن وارفر ۲ نیز در شماره ۳ وجود داشته که باعث می‌شود این بازی حجیم باشد. در کنار آن نقشه‌های بسیار بزرگ بازی وارزون نیز در مدرن وارفر ۳ وجود داشته که وضعیت را بدتر کرده است.

حجم مورد نیاز بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر 3

نکته مثبت اینجاست که بازی مدرن وارفر ۳ کنترل خوبی روی محتوای قابل نصب به کاربر ارائه می‌دهد. به این شکل که افرادی که این بازی را خریداری کرده‌اند می‌توانند انتخاب کنند که کدام بخش را دانلود کنند و کدام بخش را دریافت نکنند. این باعث می‌شود تا مدیریت حافظه و حجم این بازی بسیار راحت بشود. به این معنا که کاربران می‌توانند قسمت‌هایی از بازی را که تجربه نمی‌کنند دریافت نکنند و حجم بازی را کاهش دهند.

با توجه به تجربه‌ای که کاربران در دسترس اولیه به این بازی داشتند، شما می‌توانید از بخش داستانی حدود ۸ گیگابایت کم کنید. از طرفی این بخش هم ۳۵ گیگابایت حجم دارد که با اتمام آن می‌توانید آن را پاک کنید. در کل با توجه به اینکه اکثر کاربران همه قسمت‌های بازی مدرن وارفر ۳ را تجربه نمی‌کنند، می‌توان گفت که این بازی نسبت به عناوین قبلی این مجموعه حجم کمتری دارد.

در حال حاضر روند بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۳ چندان بد نیست. کاربرانی که در دسترسی اولیه این بازی را دریافت کردند، اعلام کردند که مدرن وارفر ۳ حدود ۲۴۰ گیگابایت به طور کامل حجم داشته که با توجه به این مواردی که گفته شد قرار است حجم آن کاهش پیدا کند. در کنار آن بازی مدرن وارفر ۳ چند ایراد جزئی داشت که با عرضه یک به روزرسانی برطرف شدند. برای مثال اینکه در ابتدای کار بازی ارور نیازمندی به دیسک را داده و این در صورتی است که این ایراد برای کاربران تمام دیجیتال این بازی هم بروز پیدا کرده است. همه این مشکلات قابل برطرف شدن هستند و شرکت اکتیویژن نیز در تلاش است تا همه آن‌ها را اصلاح کند.

منبع: Eurogamer