اپل iOS 17 و iPadOS 17 را منتشر کرد

اپل iOS 17 و iPadOS 17 را منتشر کرد

به نقل از دیجیکالا:

شب گذشته اپل سیستم‌عامل‌های iOS 17 و iPadOS 17 را برای تمام کاربرانی که از آیفون‌ها و آیپدهای واجد شرایط استفاده می‌کنند، منتشر کرد.

مطابق معمول تعداد زیادی از آیفون‌ها با iOS 17 سازگار هستند که به‌ طور مشخص کاربران نسل دوم آیفون SE تا سری آیفون ۱۵ می‌توانند از این سیستم‌عامل بهره ببرند. در تصویر زیر می‌توانید لیست تمام آیفون‌های سازگار با iOS 17 را مشاهده کنید و باید ببینید که آیا آیفون شما هم در این لیست حضور دارد یا نه.

iOS 17

در کنار نسخه‌ی جدید iOS، مطابق معمول نسخه‌ی جدید iPadOS 17 هم منتشر شده است. نسل پنجم و جدیدتر آیپد مینی، نسل ششم و جدیدتر آیپد، نسل سوم و جدید آیپد ایر، آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی، تمام نسل‌های آیپد پرو ۱۱ اینچی و نسل دوم و جدیدتر آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی می‌توانند این نسخه را دریافت کنند.

اگر آیفون یا آیپد شما با این نسخه سازگار است، برای دانلود و نصب نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل موردنظر کافی است در بخش تنظیمات راهی General و سپس Software Update شوید. البته برخی کاربران ترجیح می‌دهند برای نصب این نسخه عجله نکنند تا با باگ‌های احتمالی روبرو نشوند ولی معمول کاربران با باگ‌های مهمی برخورد نمی‌کنند.

از بین قابلیت‌های جدید iOS 17 می‌توانیم به تغییر طراحی صفحه تماس کاربران اشاره کنیم که اطلاعات تماس همراه با تصاویر جذاب به صورت تمام‌صفحه ارائه می‌شود. یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی، NameDrop نام دارد که به زبان ساده در صورت نزدیک کردن دو آیفون به یکدیگر، اطلاعات تماس هر دو نفر ردوبدل می‌شود.

در ضمن ویژگی شخصی‌سازی لاک‌اسکرین که اولین بار برای iOS 16 ارائه شد، حالا برای iPadOS 17 هم در دسترس قرار گرفته است. همچنین نباید امکان بهره‌گیری از ویجت‌های تعاملی را از قلم بیندازیم. خوشبختانه قابلیت Stage Manager هم کاربردی‌تر از گذشته شده است.

منبع: The Verge

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون