ام وی ام X22 پرو

ام وی ام X22 پرو

معرفی خودروام وی ام X22 پرو 1400-1402

 

ام وی ام X22 پرو در واقع فیس لیفتی از نسل اول ام وی ام X22 یا همان چری tiggo 3x است که در سال 2016 به بازار های جهانی معرفی شد، این خودرو در واقع نسخه مینی کراس ام وی ام 315 یا همان چری فالوین 2 است، با توجه به استقبال مناسب مردم در بازارهای مختلف از چری تیگو 2 یا ام وی ام x22، چری تصمیم گرفت تا نسخه فیس لیفت یا بروز شده این خودرو را در سال 2021 معرفی کند، مدیران خودرو نیز به عنوان تنها تولید کننده محصولات چری در ایران، در پاییز سال 1400 تصمیم به معرفی این خودروی جدید به بازار کشور گرفت.

از تفاوت های ام وی ام x22 پرو با نسخه قبلی می توان به تغییرات بنیادین نمای جلوی خودرو و طراحی داشبورد و نیز بکارگیری موتور و گیربکس جدید در آن اشاره کرد.طراحان این خودرو نمای جلوی MVM X22 پرو را با نگاه به نسل جدید خودروهای هیوندای مانند سانتافه و کونا طراحی کرده اند تا این خودرو، شباهتی انکار نشدنی به این خودرو ها داشته باشد.
در نمای جانبی هم آیینه های جانبی و رینگ های خودرو باز طراحی شده اند، همچنین یک قطعه کرومی با نوشته تیگو نیز بر روی لچکی درب های عقب افزوده شده است.
طراحی بخش عقب ام وی ام ایکس 22 پرو بیشترین شباهت را به مدل قبلی خودرو دارد و تنها شاهد نصب دیفیوزر جدید و گرافیک داخلی جدید چراغ ها هستیم.

در داخل خودرو، طرح داشبورد، صفحه کیلومتر و فرمان D کات جدیدی برای خودرو در نظر گرفته شده و همچنین امکاناتی مانند صفحه نمایش 9 اینچی، ترمز پارک برقی و اتوهلد نیز به امکانات آن افزوده شده است.

اما مهمترین تغییرات، مربوط به بخش فنی ام وی ام ایکس 22 پرو و موتور 3 سیلندر توربوشارژ جدید آن است، این پیشرانه توانایی تولید 102 اسب بخار قدرت و 150 نیوتن متر گشتاور را دارد تا MVM X22 Pro با وجود تعداد کمتر سیلندر ها و حجم کمتر موتور، توانای حرکتی بهتری از نسل گذشته خود داشته باشد، همچنین انتقال قدرت این پیشرانه به چرخ های جلو نیز توسط گیربکس CVT 9 سرعته جدید چری انجام خواهد شد.

قیمت و زمان عرضه ام وی ام X22 پرو

مدیران خودرو در روز جمعه پنجم آذر ماه سال 1400، طی مراسمی عمومی در ایران مال، رسما ااین خودرو را معرفی کرد، این شرکت X22 Pro را با قیمت 580 میلیون تومان روانه بازار خواهد کرد و فروش آن نیز از روز شنبه ششم آذر آغاز گردید.