امسال خبری از آیفون ۱۵ اولترا نخواهد بود

امسال خبری از آیفون ۱۵ اولترا نخواهد بود

 

به نقل از دیجیکالا:

مارک گورمن، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، روز گذشته در سایت بلومبرگ یک گزارش در مورد سری آیفون ۱۵ منتشر کرد. برای یادآوری باید بگوییم که گوشی‌های آیفون ۱۵ سه روز دیگر در تاریخ ۲۱ شهریور رسما رونمایی خواهند شد.

در این گزارش آمده که بر خلاف برخی شایعات مطرح شده، امسال خبری از آیفون ۱۵ اولترا نخواهد بود و بار دیگر مدل پرو مکس به دست کاربران می‌رسد. این در حالی است که به دلیل تفاوت‌های مدل پرو مکس آیفون ۱۵ نسبت به مدل پرو معمولی، برخی افشاگران می‌گفتند که اپل قصد دارد برای ایجاد تمایز بیشتر بین آن‌ها، از پسوند اولترا استفاده کند. در همین زمینه می‌توانیم به اپل واچ اولترا اشاره کنیم که سال گذشته با قیمت بسیار بالایی معرفی شد.

همچنین در مورد بهره‌گیری این مدل از دوربین پریسکوپی گزارش‌های متعددی منتشر شده و در همین گزارش هم آمده که این دوربین زوم اپتیکال ۶ برابری را امکان‌پذیر می‌کند. البته به طور مشخص در این گزارش به عبارت «دوربین پریسکوپی» اشاره نشده که به نظر می‌رسد با توجه به سابقه اپل، ممکن است این شرکت یک اصطلاح اختصاصی برای این دوربین استفاده کند.

طی چند سال گذشته، بسیاری از گوشی‌های پرچم‌دار اندرویدی با دوربین پریسکوپی راهی بازار شده‌اند. اپل هم مطابق معمول بعد از سال‌ها انتظار، این قابلیت را برای یکی از گوشی‌های خود ارائه خواهد کرد. همچنین این تحلیلگر نوشته که مدل‌های پرو آیفون ۱۵ حدود ۱۰ درصد سبک‌تر از نسل قبلی هستند. این یعنی آیفون ۱۵ پرو احتمالا بعد از آیفون XS، سبک‌ترین مدل پرو آیفون خواهد بود. اگر پیگیر خبرهای آیفون ۱۵ بوده باشید، احتمالا می‌دانید این کاهش وزن به لطف استفاده از فریم تیتانیومی عملی شده است.

منبع: Android Authority

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون