افزایش ۱۳۲ درصدی نام‌نویسی بانوان برای نمایندگی در این استان

افزایش ۱۳۲ درصدی نام‌نویسی بانوان برای نمایندگی در این استان

به گزارش همشهری آنلاین، قاسم عزیززاده گرجی روز پنجشنبه ۲۵ آبان ماه در جلسه با فرمانداران و بخشداران استان که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور و استاندار مازندران در ساری برگزار شد، اظهار کرد: تعداد افرادی که از مازندران برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌ثبت‌نام کردند، یک‌هزار و ۴۶۲ نفر بوده که ۱۶۱ نفر از این تعداد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: از یک‌هزار و ۴۶۲ نفری که پیش‌ثبت‌نام انجام دادند، ۷۴۸ نفر ثبت‌نام قطعی داشتند که افزایش ۵۱ درصدی تعداد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران نسبت به دوره گذشته را نشان می‌دهد.

اعتراض بیش از ۵ هزار داوطلب ردصلاحیت شده انتخابات مجلس | ممکن است نتیجه تغییر کند

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: از نظر جنسیت داوطلبان نسبت به دوره گذشته شاهد افزایش ۷۱ درصدی مشارکت داوطلبان مرد و رشد ۱۳۲ درصدی تعداد داوطلبان زن هستیم.

عزیززاده گرجی با بیان این‌که ثبت‌نام کنندگان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد با ۵۷۱ نفر بیشترین تعداد از نظر مدرک تحصیلی را تشکیل می‌دهند، گفت: بیشترین میزان ثبت‌نام در حوزه‌های انتخابیه ۹ گانه استان با یک‌هزار و ۴۳۲ نفر مربوط به حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ و کمترین میزان با ۵۳ نفر مربوط به حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران درباره فعالیت این ستاد در استان، اظهار کرد: تا کنون ستاد انتخابات استان هفت جلسه با بیش از ۶۲ مصوبه تشکیل داد. در شهرستان‌ها هم ستادهای انتخابات حوزه‌های انتخابیه ۵۹ گانه استان ۲۰۸ جلسه برگزار شد و هیئت‌های اجرایی نیز در این حوزه‌ها ۲۴۱ جلسه تشکیل دادند.

وی به عملکرد هیئت‌های اجرایی استان در بررسی سوابق و صلاحیت نامزدها اشاره کرد و گفت: ۹۳۶ نفر شامل ۴۸ خانم‌ و ۸۸۸ آقا در حوزه‌های اصلی و فرعی هیئت‌ اجرایی استان فعالیت داشتند. تعداد استعلام‌های انجام شده از مراجع پنج‌گانه سه هزار و ۷۴۰ مورد است.

عزیززاده گرجی افزود: از کل ۷۴۸ نفر داوطلب ثبت‌نام شده ۲۰ نفر انصراف دادند و ۸۸ نفر هم از سوی هیئت‌های اجرایی تایید نشدند. صلاحیت ۱۱۱ نفر از داوطلبان هم احراز نشد. در مجموع ۵۲۹ نفر یعنی ۷۱ درصد از مجموع داوطلبان تایید شدند.