اظهارات جدید یک مرجع تقلید درباره وضعیت حجاب | اخبار خوبی از وزارت ارشاد نمی‌رسد

اظهارات جدید یک مرجع تقلید درباره وضعیت حجاب | اخبار خوبی از وزارت ارشاد نمی‌رسد

مرجع تقلید شیعیان گفت: در موضوع حجاب مکرر تذکر دادیم در ملاقات های عمومی و خصوصی گفتیم مسئولان باید نسبت به وضعیت حجاب حساس باشند و نگرانی افراد متدین که بجا هم هست، باید این نگرانی برطرف شود.

به گزارش همشهری‌آنلاین، آیت‌الله نوری‌همدانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در پایان درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، در پاسخ به سئوال مکتوب یکی از طلاب محترم پیرامون وضعیت حجاب اظهار داشت: در موضوع حجاب مکرر تذکر دادیم در ملاقات های عمومی و خصوصی گفتیم که مسئولان باید نسبت به وضعیت حجاب حساس باشند و نگرانی افراد متدین ‌به‌جاست، باید این نگرانی برطرف شود.

وی اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع مهم دانست‌ و افزود: مسئولان محترم در همه قوا باید به این دو موضوع بیشتر توجه کنند.

مرجع تقلید شیعیان حضور در انتخابات و انتخاب افراد متخصص و متدین را مهم دانست و گفت: امروز دشمن می خواهد جامعه را به سمت ناامیدی بکشاند و اینگونه القای مطلب کند که انتخابات اثر ندارد در حالی که اینگونه نیست حضور آگاهانه و انتخاب فردی اصلح و یک انتخابات پرشور بسیار می‌تواند اثرگذار باشد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه ایجاد اختلاف و شکاف و از بین بردن وحدت را خواست دشمن دانسته و تصریح کرد: مسئولان باید توجه کنند که امروز وظیفه همه حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است و تمام نیرو باید صرف این مسئله شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی مسائل فرهنگی را هم مهم دانست و بیان کرد: موضوع فرهنگ بسیار مهم است متأسفانه در این زمینه کم کاری هایی می‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد رسالت اصلی خود را از یاد برده و به تذکرات توجه ندارد و اخبار خوبی نمی‌رسد.

مرجع تقلید شیعیان خاطر نشان کرد: همه باید برای حفظ این انقلاب جدی باشیم و تلاش کنیم و قدردان این مردم باشیم و مشکلات شان را رسیدگی کنیم وبدانیم با توکل به خدا و حضور مردم در صحنه دشمن کاری از پیش نخواهد برد.