اشتراک جی‌تی‌ای پلاس از این پس بازی‌های قدیمی راک‌استار را هم شامل می‌شود

اشتراک جی‌تی‌ای پلاس از این پس بازی‌های قدیمی راک‌استار را هم شامل می‌شود

به نقل از دیجیکالا:

حدود یک سال از معرفی اشتراک جی‌تی‌ای پلاس (GTA Plus) می‌گذرد و شرکت راکستار (Rockstar) تصمیم گرفته تا این اشتراک را بیشتر گستردش دهد. این اشتراک برای کنسول‌های نسل نهمی وجود دارد و به کاربران اجازه می‌دهد تا از موارد خاصی در بازی جی‌تی‌ای بهره ببرند. همینطور اینکه کاربران این اشتراک می‌توانند به بازی جی‌تی‌ای نیز به طور کامل دسترسی داشته باشند.

حال راکستار تصمیم گرفته تا این اشتراک را بسط دهد. به این شکل که مشترکین جی‌تی‌ای پلاس دیگر محدود به بازی جی‌تی‌ای ۵ نخواهند بود. بلکه این اشتراک به کاربران دسترسی به بازی‌های دیگر مجموعه جی‌تی‌ای را می‌دهد. برای مثال سه گانه بازسازی شده که اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه شد، در این اشتراک وجود خواهد داشت. به این معنا که مشترکین جی‌تی‌ای پلاس به بازسازی بازی‌های سن آندرس (San Andreas)، وایس سیتی (Vice City) و جی‌تی‌ای ۳ دسترسی خواهند داشت.

راکستار هنوز به طور دقیق اعلام نکرده که چرا این کار را انجام داده است. البته به احتمال زیاد به این دلیل است که کاربران اشتراک جی‌تی‌ای پلاس چندان آن را کارآمد ندانسته و با توجه به این قیمت، جی‌تی‌ای پلاس امکانات چندانی در اختیار کاربران قرار نمی‌داد. در نتیجه شرکت سازنده تصمیم گرفته تا امکانات بیشتری را در اختیار کاربران با این اشتراک قرار دهد.

gta plus

تا الان اشتراک جی‌تی‌ای پلاس بیشتر روی بخش آنلاین این مجموعه تمرکز داشت. به این شکل که کاربارن با خرید این اشتراک به موارد مختلف در بازی دسترسی خواهند داشت و می‌توانند از آیتم‌های خاص استفاده کنند. این اشتراک توانست به خوبی توجه گیمرها را به خود جلب کرده و کاربران زیادی هم بدست بیاورد.

نکته اینجاست که با اضافه شده بازی‌های دیگر مجموعه جی‌تی‌ای، راکستار روند رقبا را برای جی‌تی‌ای پلاس در نظر گرفته است. به این شکل که اشتراک‌های گیم‌پس (Game Pass) و یوبیسافت پلاس (Ubisoft Plus) نیز عملکرد مشابهی با جی‌تی‌ای پلاس دارند. از این نظر که این اشتراک‌ها نیز در زمینه آنلاین امکانات زیادی به کاربران داده و دسترسی به بازی‌های مختلف را به کاربران می‌دهند.

مایکروسافت و سونی هر دو در تلاش بودند تا بازی‌های جی‌تی‌ای را روی اشتراک خود بیاورند. با گذر زمان این اتفاق نیافتاد و با معرفی جی‌تی‌ای پلاس، حضور بازی جی‌تی‌ای ۵ روی اشتراک‌های دیگر امری غیرممکن است. این استراتژی جدید راکستار باعث شده تا کاربران بیشتری به اشتراک این شرکت مشتاق شده و افراد بیشتری جذب آن شوند.

در این مدت شرکت راکستار تصمیمات اشتباه زیادی گرفته است. از عرضه بسیار بد بازسازی سه جی‌تی‌ای دوست داشتنی گرفته تا عرضه دوباره بازی رد دد ریدمپشن (Red Dead Redemption) برای کنسول‌های نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ که هر دو باعث شدند اعتبار این شرکت افت زیادی بکند. حال این اشتراک و اضافه شدن چند بازی به آن می‌تواند حرکت مثبتی در جهت بازیابی اعتبار این شرکت باشد.

منبع: Game Developer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت
خرید بازی کنسول

مشاهده همه

دیجی‌کلاب