از شخصیت‌ها تا مبارزات؛ جزئیات جدیدی از Final Fantasy VII Rebirth منتشر شد

از شخصیت‌ها تا مبارزات؛ جزئیات جدیدی از Final Fantasy VII Rebirth منتشر شد

اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی‌ جزئیات جدیدی از بازی Final Fantasy VII Rebirth منتشر کرده است که به شخصیت‌ها، گیم‌پلی، سطوح دشواری و غیره می‌پردازند.

این بازی به عنوان قسمت دوم از پروژه‌ی بازسازی فاینال فانتزی ۷، روایتگر داستان کلود و دوستانش است که از میدگار فرار کرده‌اند و در تعقیب سفیروث در دنیای گسترده‌ای از راز و رمزهای مختلف، به ماجراجویی می‌پردازند. این بازی دارای عناصری از نسخه‌ی قبلی و همچنین ویژگی‌های بسیار بهبود یافته‌ای مانند نقشه‌ی جهانی گسترده برای کاوش و المان‌های جدید در گیم‌پلی خواهد بود. در رابطه با جهان بازی، از چندین منطقه تشکیل شده است که هر کدام دارای محیط‌های منحصربه‌فردی هستند تا بازیکنان بتوانند در ماجراجویی خود کاوش و تجربه کنند. در گذشته مناطقی مانند علفزارها (Grasslands)، آندر جونون (Under Junon)، جونون (Junon) و نعلبکی طلا (Gold Saucer) معرفی شده‌اند. حال به تازگی سازندگان توضیحاتی را در مورد مناطقی نظیر کالم (Kalm) و معدن میثریل (Mythril Mine) ارائه کرده‌اند.

منطقه‌ی کالم (Kalm) و معدن میثریل (Mythril Mine)

کالم دهکده‌ای است که توسط یک دیوار سنگی محکم از دنیای بیرون در امان است. این دهکده اگرچه فاقد راکتور مخصوص به خود است اما به لطف منبع ثابت ماکو که از کلان شهر میدگار وارد لوله‌ای می‌شود که از بالای برج ساعت معروف شهر قابل مشاهده است، رشد می‌کند. در این میان میثریل معدنی است که زمانی شلوغ بود و علفزارها را به جونون متصل می‌کرد. این معدن اگرچه زمانی به خاطر ذخایر غنی میثریل ارزشمند بود، اما پس از اینکه شینرا ماده‌ی معدنی برتر خود را ساخت، از کار افتاد و معدنچیانی که زمانی تونل‌های آن را کار می‌کردند با هیولاها جایگزین شدند.

شخصیت‌های جدید

برودن (Broden)

برودن

برودن مالک و متصدی مسافرخانه‌ای در کالم است. او از شینرا کینه دارد و به کلود و دوستانش کمک می‌کند تا از دست تعقیب‌کنندگان احتمالی فرار کنند. ظاهر لاغر او ممکن است به دلیل مبارزه‌ی اخیر او با یک بیماری ناشناخته باشد.

روندا (Rhonda)

روندا

روندا به عنوان شهردار و کلانتر آندر جونون شناخته می‌شود. محل زندگی او زمانی یک دهکده‌ی ماهیگیری مرفه بود و پس از اینکه شینرا یک دژ نظامی در بالای سرش و یک راکتور ماکو در سواحل آن ساخت، رو به زوال رفت. علی‌رغم وضعیت کلود و دوستانش به عنوان تروریست، روندا همچنان به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از شهرش عبور کنند.

پریسیلا (Priscilla)

پریسیلا

پریسیلا یک دختر جوان شاد است که در آندر جونون زندگی کرده و اغلب در حال شنا با دلفینی که آموزش می‌دهد، دیده می‌شود. راکتور ماکو آب‌های اطراف را آلوده کرده است و پریسیلا در مورد امنیت دوست دلفین خود و دیگر موجودات آبزی نگران است.

بیلی (Billy)

بیلی

بیلی نوه‌ی بیل، صاحب مزرعه‌ی چوکوبو در علفزار است. او و خواهرش که پدر و مادرشان را در سنین جوانی از دست داده‌اند، توسط پدربزرگشان بزرگ شدند. این مزرعه‌دار جوان با مهربانی به کلود پیشنهاد می‌کند تا استفاده از چوکوبو را به آن‌ها آموزش دهد؛ البته به شرطی که از مغازه‌ی خواهرش حمایت کنند.

کلوئی (Chloe)

کلوئی

به عنوان خواهر کوچکتر بیلی، کلوئی در مزرعه مغازه‌ای دارد که در آن مواد اولیه و دیگر آیتم‌ها را می‌فروشد. او صمیمانه و مهربان با کلود و همراهانش ارتباط برقرار کرده و از حمایت آن‌ها سپاسگزار است. در عین حال، او نگران علاقه‌ی زیاد برادرش به پول درآوردن است.

مبارزات

رد ۱۳ (Red XIII)

رد ۱۳ جانوری با دم شعله‌ور، خز زرشکی، پنجه‌های مرگبار و توانایی صحبت کردن است. کلود و همراهانش به او کمک می‌کنند تا از چنگ پروفسور هوجو فرار کند و او تصمیم می‌گیرد در سفرشان به آن‌ها بپیوندد. گونه‌ی او به دلیل طول عمر طولانی خود شناخته شده است و او نیز از این قاعده مستثنی نیست. از آنجایی که این بومی Cosmo Canyon بزرگ‌ترین عضو گروه است، هر از گاهی کلمات حکیمانه‌ای را به اعضای آن ارائه می‌کند. رد ۱۳ با پنجه‌های تیز خود به دشمنان ضربه می‌زند.

او همچنین دارای مجموعه‌ی وسیعی از مهارت‌ها، از حملات فیزیکی با محوریت رعد و برق گرفته تا حملات جادویی است. قابلیت Stardust Ray او یک گوی نورانی در حال انفجار را تداعی می‌کند که همه‌ی دشمنانی که در انفجار گرفتار شده‌اند را می‌سوزاند. در این میان محافظت در برابر حملات دریافتی، نوار انتقام او را تغذیه می‌کند. پس از پر شدن نوار ذکر شده، او می‌تواند جانور درونی خود را آزاد کند که قدرت او را افزایش می‌دهد، اما مهارت کافی برای به حداکثر رساندن پتانسیل آن لازم است. گفتنی است که سازندگان Red XIII را به‌عنوان نوع جدیدی از شخصیت طراحی کرده‌اند که بازیکن را ملزم می‌کند تا تعادلی بین استراتژی تهاجمی با استفاده از نوار ATB و استراتژی دفاعی با استفاده از نوار انتقام برقرار کند.

آریث (Aerith)

آریث یک فروشنده‌ی گل است که در زیرشهر سکتور ۵ زندگی می‌کند. او آخرین نسل باقی مانده از Cetra یعنی مردمی است که به ارتباط با سیاره شهرت دارند. او می‌تواند سیگیل‌هایی جادویی را ایجاد کند که به او اجازه دهد تا به راحتی در میدان نبرد حرکت کند و تاثیر جادوی خود را به حداکثر برساند.

حملات سینرژی

این‌ها حملات قدرتمندی هستند که در آن دو شخصیت با هم متحد می‌شوند تا جریان نبرد را تغییر دهند. با افزایش سطح گروه، توانایی‌های بیشتری باز می‌شود و این وابستگی بین اعضا را عمیق‌تر می‌کند. با استفاده از توانایی‌های منحصربه‌فرد، نوار سینرژی پر می‌شود. از طرفی درختان مهارت به عنوان عنصر جدیدی از رشد شخصیت اضافه شده است. شما می‌توانید توانایی‌های سینرژی را از طریق درختان مهارت نیز باز کنید.

یکی از این حملات، Relentless Rush است که توسط کلود و تیفا اجرا می‌شود. در این حمله کلود، تیفا را به سمت دشمن پرتاب می‌کند تا پشت سر هم آسیب وارد کند. دیگر حمله Overfang است که توسط بَرِت و رِد ۱۳ اجرا می‌شود که در آن بَرِت ، رد ۱۳ را با سرعت بالا به سمت دشمنان می‌فرستد. در این میان حرکت Spell Blade توسط کلود و آریث باعث ایجاد یک حمله‌ی جادویی قدرتمند و حرکت ‌Mad Dash توسط کلود و بارت باعث یک دش رو به جلو می‌شود که البته ضربات دریافتی را نیز دفاع می‌کند.

احضار

با مواد احضار می‌توان به قدرت خدایان دسترسی پیدا کرد. خدای ذکر شده از بازیکن پیروی کرده و به طور خودکار با دشمنان مبارزه می‌کند، اما شما همچنین می‌توانید به آن‌ها دستور دهید که از توانایی‌های ویژه استفاده کنند. در نهایت قبل از اینکه آن‌ها از میدان نبرد خارج شوند، یک حمله نهایی را انجام می‌دهند که به اندازه کافی قدرتمند است تا هر دشمنی را از بین ببرد.

یکی از این خدایان کوجاتا (Kujata) است. او خدایی گاو مانند است که در اطراف میدان نبرد با قدرت آتش، یخ و رعد و برق حرکت می‌کند. او دشمنان را با شاخ‌های عظیم خود پرتاب می‌کند و نوعی حملات جادویی را انجام می‌دهد که حتی نقاط ضعف دشمنان دور را نیز مورد حمله قرار می‌دهد. یکی از حرکات او Blazing Horn است که یک انفجار متمرکز از انرژی آتشین را به سمت دشمنان پرتاب می‌کند و آن‌ها را به عقب پرت می‌کند. کوجاتا قبل از ترک میدان نبرد، Tri-Disaster را پیاده‌سازی می‌کند که یک حمله‌ی قدرتمند با برد وسیع است که با قدرت آتش، یخ و رعد و برق آغشته شده است.

پروتورلیک‌ها

همانطور که در مناطق مختلف کاوش می‌کنید، مناطق جدیدی سرشار از گنجینه‌ها و شگفتی‌های طبیعی را کشف خواهید کرد. از طرفی دیتا پوینت‌هایی که در سفرهای شما جمع‌آوری می‌شوند، می‌توانند برای توسعه‌ی متریاهای مفید جدید صرف شوند. در این میان پروتورلیک‌ها (Protorelics) مصنوعاتی با منشاء ناشناخته هستند که یک سیگنال انرژی منحصربه‌فرد منتشر می‌کنند. این آثار باستانی در سرتاسر جهان پنهان شده‌اند، اما شخصیت چادلی با کمک برج‌های Remnwave فعال می‌تواند شما را در مسیر خود راهنمایی کند. با این حال به نظر می‌رسد که آن‌ها فضا و زمان را تغییر داده و به عنوان عامل ایجاد پدیده‌های عجیب شناخته می‌شوند.

مبارزات فاینال فانتزی 7 ریبرث

در این میان کمک به چادلی در تحقیقات گسترده‌اش به شما این امکان را می‌دهد که نقاط داده را جمع‌آوری کنید که همانطور که گفته شد، برای توسعه‌ی متریای جدید مفید هستند. برخی از آن‌ها همچنین دسترسی به طلسم‌های متعدد را ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر استفاده از توانایی‌های منحصربه‌فرد را اعطا می‌کنند که قطعا همه‌ی آن‌ها حتی در برابر سرسخت‌ترین دشمنان نیز مفید خواهند بود.

شخصی‌سازی چوکوبوها

مزرعه‌های چوکوبوها همچنین شامل مغازه‌هایی هستند که می‌توانید در آن‌ها به صورت آزادانه تجهیزات پرنده‌تان را از سر تا چنگال آن شخصی‌سازی کنید. این تغییرات البته تنها به ظاهر ختم نمی‌شود و بر عملکرد آن‌ها در مسابقات چوکوبو تاثیر می‌گذارد. بنابراین بهتر است که تجهیزاتی را پیدا کنید که مناسب سبک شما باشند.

مغازه چوکوبو

سطوح دشواری

این بازی چندین سبک مبارزه و سطوح دشواری را برای بازیکنان با هر علاقه‌ای ارائه می‌دهد. در مورد سبک‌های مبارزه، حالت اکتیو به بازیکنان امکان کنترل کامل بر هر حرکت شخصیت‌هایشان را می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا استراتژی‌های پیشرفته‌ای را اجرا کنند. از طرفی حالت کلاسیک اقدامات اساسی شخصیت‌ها را خودکار می‌کند و به بازیکنان زمان می‌دهد تا تنها روی انتخاب فرمان‌های خاصی تمرکز کنند.

در مورد سطوح دشواری، سطح آسان به افراد اجازه می‌دهد تا به جای جنگ، روی داستان تمرکز کنند، در حالی که حالت نرمال چالشی معقول برای اکثر بازیکنان فراهم می‌کند. در درجه‌ی سختی داینامیک که به تازگی اضافه شده است، دشمنان نیز مانند شخصیت‌های شما قوی‌تر می‌شوند و این مناسب بازیکنانی است که هوس چالش‌های مداوم دارند.

بازی Final Fantasy VII Rebirth در ۲۲ فوریه‌ی ۲۰۲۴ (۱۰ اسفند ۱۴۰۲) برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد.

منبع: Gematsu