از سیستم مبارزات تا کلاس‌ها؛ اطلاعات جدیدی از یاکوزا ۸ منتشر شد

از سیستم مبارزات تا کلاس‌ها؛ اطلاعات جدیدی از یاکوزا ۸ منتشر شد

کمپانی سگا (Sega) و استودیوی Ryu Ga Gotoku به تازگی اطلاعات و اسکرین‌شات‌های جدیدی را از بازی Like a Dragon: Infinite Wealth منتشر کرده‌ که با آن سیستم مبارزه، سیستم تغییر کلاس، سبک‌های مبارزه‌ی منحصر‌به‌فرد شخصیت‌ها و کلاس‌های جدید را معرفی می‌کنند.

هشتمین نسخه از سری یاکوزا که اکنون با نام Like a Dragon شناخته می‌شود، ماجراهای ایچیبان کاسوگا، شخصیت اصلی Yakuza: Like a Dragon و کازوما کیریو، پروتاگونیست سابق سری را دنبال خواهد کرد. بازی ایچیبان و کازوما را به مکان کاملاً جدیدی در سری یعنی هاوایی می‌برد و فعلا مشخص نیست که اتفاقات آن چند سال پس از هفتمین نسخه جریان خواهند داشت. این بازی همچنین طبق گفته‌ی سازندگان، طولانی‌ترین و بزرگترین نسخه از این سری خواهد بود و محتوای زیادی برای تجربه خواهد داشت.

سیستم مبارزات جدید

حال اطلاعات جدیدی از این بازی منتشر شده است که یکی از آن‌ها سیستم نبرد Live Command RPG Battle system است. این سیستم نبردهای بازی را استراتژیک‌تر و پویاتر از همیشه کرده و آزادی بی‌نظیری را به بازیکنان خواهد داد. با این سیستم، اکنون می‌توانید شخصیت‌های خود را در طول نبردها در محدوده‌ی خاصی حرکت دهید. از طرفی می‌توانید فاصله‌ی بین دشمنان را کم کنید تا آسیب قابل‌توجهی وارد کنید یا شخصیت‌های خود را در کنار متحدان حرکت دهید تا حملات ترکیبی پیاده‌سازی کنید.

Like a Dragon: Infinite Wealth

جالب است بدانید که حرکت شخصیت‌های خود در مجاورت مواردی نظیر تابلوهای راهنما و دوچرخه، آن‌ها را قادر می سازد تا از آن‌ها به عنوان سلاح استفاده کرده و آسیب زیادی به دشمنان وارد کنند. تعداد زیادی آیتم جدید نیز اضافه شده است، از جمله مواردی که در اثر برخورد منفجر می‌شوند یا سلاح‌های دیگری را درون خود نگه می‌دارند که این در نهایت گزینه‌های متنوع بیشتری را در نبرد به شما می‌دهد.

در این میان حرکاتی وجود دارند که به چندین دشمن به صورت همزمان آسیب می‌رسانند. برای انجام این حرکات باید مراقب مواضع دشمن خود باشید و ضربه‌ای قاطع انجام دهید تا همه‌ی دشمنان را به یکباره از بین ببرید.

از طرفی حملات پرتاب به عقب (Knockback) نیز دستخوش تغییرات قابل توجهی شده است. اکنون می‌توانید دشمنان را به دیوارها و اشیاء دیگر بکوبید تا آسیب بیشتری وارد کنید. البته اگر دشمنان را به اشیاء در حال سوختن یا کپسول‌های گاز انفجاری بکوبید، می‌توانید آسیب‌های بزرگ‌تری نیز وارد کنید یا کاری کنید که به مرور آسیب ببینند.

علاوه‌بر این، شما همچنین می‌توانید از این حملات برای برخورد دشمنان با یکدیگر استفاده کنید. هرچند برای این کار باید موقعیت‌های دشمنان خود و اطراف آن‌ها را به دقت ارزیابی کنید.

یاکوزا 8

گفتنی است که در طول نبرد، وقتی در محدوده‌ی همراهی که با او ارتباطی قوی دارید، حرکت می‌کنید، می‌توانید حملات ترکیبی قدرتمندی را انجام دهید. در واقع می‌توان گفت که همکاری بین متحدان شما برای شکست دادن دشمنان قدرتمند عنصری کلیدی است، بنابراین به صورت جدی روی پیوند خود با آن‌ها کار کنید.

حملات Perfect Attacks در Like a Dragon: Infinite Wealth بسیار تقویت شده‌اند. هنگام اجرای یک حمله‌ی خاص و هنگامی که از شما خواسته شد تا یک حمله‌ی پرفکت را انجام دهید، دکمه صحیح را فشار داده و اکنون می‌توانید از آن‌ها برای دفع ضربات اضافی یا تغییر جهت حمله برای آسیب رساندن به چندین دشمن استفاده کنید. در واقع از حملات پرفکت می‌توانید برای نابود کردن سریع دشمنان خود استفاده کنید.

زمانی که با دشمنانی بسیار ضعیف‌تر از خودتان مواجه می‌شوید، گزینه اسمک‌داون ظاهر می‌شود. انتخاب آن به شما این امکان را می‌دهد که به قیمت کسب امتیاز تجربه‌ی کمتر، نبرد را به سرعت پایان دهید. از این ویژگی برای کسب سریع پول یا بدست آوردن آیتم‌ها استفاده کنید.

کلاس‌ها و استایل‌ها

در این میان تعداد زیادی کلاس یا همان جاب (Job) جدید اضافه شده است که به شما امکان می‌دهد تا سبک مبارزه‌ی هر شخصیت را شخصی‌سازی کنید. در هنگام تجربه‌ی بازی بهتر است سعی کنید که گروه ایده‌آل خود را با آزمایش ترکیب‌های کلاس مختلف ایجاد کنید. جاب منحصربه‌فرد کازوما کیریو اژدهای دوجیما محسوب می‌شود. این جاب دارای سبک‌های مبارزه‌ی شدید، سریع و سنگین کیریو و همچنین یک حالت اکشن ویژه است که فقط او می‌تواند آزاد کند.

یکی از این سبک‌ها Brawler بوده که به کیریو اجازه می‌دهد تا دشمنان را به زمین کوبیده و حملات سنگینی را آزاد کند. سبک راش  نیز وجود دارد که کیریو را قادر می‌سازد تا چندین حمله‌ی سریع را انجام دهد. در نهایت سبک اسلج‌همر به کیریو اجازه می‌دهد تا دشمنان و اشیاء را به اطراف پرت کند.

کیریو همچنین از حالتی به نام Dragon’s Resurgence برخوردار است؛ حالتی که در آن کیریو می‌تواند آزادانه برای مدت زمان مشخصی حرکت کند، مشت و لگد بزند. در این حالت می‌توانید از سبک مبارزه‌ی منحصربه‌فرد کیریو برای تسلط بر دشمنان و زدن ضربات پایانی پر زرق و برق استفاده کنید.

کلاس منحصربه‌فرد ایچیبان کاسوگا: Hero

این یک کلاس جنگی همه کاره است که از چوب بیسبال برای پیاده کردن انواع تکنیک‌های تهاجمی استفاده می‌کند. علاوه‌بر این، این کلاس می‌تواند متحدان را از نظر سلامتی بهبود دهد و همچنین توانایی‌های آن‌ها را با ارائه‌ی کلمات تشویق‌کننده تقویت کند. این کلاسی مناسب برای شخصیتی است که وظیفه‌اش الهام بخشیدن به کسانی است که در کنارش هستند.

کلاس منحصربه‌فرد اریک تومیزاوا: Cabbie

این کلاس که با یک آچار مسلح است، از تجربه‌ی مکانیکی خود برای دستکاری آب و الکتریسیته استفاده می‌کند و می‌تواند از تکنیک‌های ویژه برای بهره‌برداری از نقاط ضعف دشمن استفاده کند. در واقع این کلاس می‌تواند با آسیب‌هایی که به مرور وارد می‌کند، جریان نبرد را تغییر دهد.

کلاس منحصربه‌فرد چیتوسه فوجینومیا: Heiress

این کلاس از رشته‌های مختلف متمرکز بر رقص، برای شکست دشمنان استفاده می‌کند. این کلاس می‌تواند از سرعت خود برای پیشی گرفتن از دیگران و تغییر جریان مبارزه استفاده کند و دارای مهارت‌هایی است که حمله و چابکی دشمن را کاهش می‌دهد که به نوبه‌ی خود آن را در برابر حریفان قدرتمند مؤثر می‌کند.

کلاس منحصربه‌فرد یو نانبا: Homeless Guy

کلاس Homeless Guy از چتر و عصا استفاده می‌کند تا مجموعه‌ای از تکنیک‌ها را که شبیه به حرکات یک شعبده باز است، اجرا کند. این کلاس می‌تواند آتش را کنترل کند و از کبوترها برای کوبیدن دشمنان به زمین در یک منطقه‌ی وسیع استفاده کند.

کلاس منحصربه‌فرد کویچی آداچی: Detective

این یک کلاس قدرتمند است که از باتوم‌ها و تکنیک‌هایی برای شکستن گارد حریف استفاده می‌کند. این کلاس که هم در حمله و هم در دفاع عالی است، یک کلاس کاملا جامع است که به کاربر اجازه می‌دهد تا به عنوان سپر گروه عمل کند.

کلاس منحصربه‌فرد ساکو موکودا: Barmaid

بارمید یک سبک جذاب است که از کیف دستی خود برای ایجاد آسیب‌هایی مداوم روی دشمنان استفاده می‌کند. این کلاس می‌تواند دشمنان را با ایجاد بیماری‌های سرماخوردگی، نابینایی و سایر بیماری‌ها تضعیف کند. در واقع این یک کلاس همه کاره است که می‌تواند با حریفان سخت و نبردهای طولانی سازگار شود.

کلاس منحصربه‌فرد سونهی: Assassin

این کلاس از سوزن‌ها، کراسبو و سایر سلاح‌های کشنده برای قتل سریع استفاده می‌کند. اساسین همچنین از شلاق‌ و فرم‌های انرژی برای بی‌حرکت کردن دشمنان و محروم کردن آن‌ها از فرصت‌های حمله بهره می‌برد.

کلاس منحصربه‌فرد جونگی هان: Hitman

همانطور که از نام این کلاس پیداست، در تکنیک‌های ترور با یک ضربه‌ی سریع مهارت دارد. چابکی بالای هیتمن به کاربر این امکان را می‌دهد که در نبردها ابتکار عمل را به دست بگیرد و می تواند دشمنان را بی‌حرکت کند و ضربات مهمی را از پشت به آن‌ها بزند. هیتمن می‌تواند در کنار تیغه‌ها از سلاح‌های گرم نیز استفاده کند.

کلاس منحصربه‌فرد تیانیو چائو: Mafia

این کلاس از شمشیر برای از بین بردن دشمنان استفاده می‌کند. مافیا یک کلاس تقریباً متعادل است که به کاربر اجازه می‌دهد حمله‌ی خود را تقویت کند و در عین حال حریف خود را نیز تضعیف کند.

کلاس‌های جدید

کلاس Samurai

کلاس سامورایی در کنترل شمشیر و کمان، حملات متوالی و حملات منطقه‌ای برتری دارد. تکنیک‌های شمشیر سامورایی‌ها می‌تواند باعث خونریزی دشمنان شود که میزان آسیب وارده را افزایش می‌دهد. سامورایی همچنین می‌تواند از کمان‌ها برای حمله به چندین دشمن استفاده کند و طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای مقابله با دشمنان مختلف در اختیار دارد.

کلاس Aquanut

کلاس آکوانات از موجودات دریایی و آیتم‌هایی با محوریت دریا برای گیج کردن حریفان استفاده می‌کند. این کلاس دارای مجموعه‌ای از تکنیک های منحصر‌به‌فرد است که از دریا الهام گرفته شده است و به کاربر این امکان را می‌دهد که دشمنان را با جوهر ماهی مرکب کور کند یا آن‌ها را با چتر دریایی برقی فلج کند. این یک کلاس جامع است که هم در حمله و هم در شفابخشی کارایی دارد.

کلاس Desperado

کلاس دسپرادو از تپانچه‌های دوگانه، دینامیت و طناب استفاده می‌کند و در از بین بردن چندین دشمن برتری دارد. دسپرادو همچنین می‌تواند تکنیک‌های مختلف مربوط به آسیب‌های مداوم را یاد بگیرد و دارای امکانات لازم برای سرنگون کردن هر هدفی است.

کلاس Kunoichi

کلاس کونویچی با سرعت خیره‌کننده و تکنیک‌های نینجوتسو دشمنان را گیج می‌کند. کونویچی می‌تواند از تکنیک‌های خاص خود برای استفاده از کلون‌ها برای وارد کردن آسیب‌های عظیم استفاده کند. این کلاسی است که می‌تواند از چابکی سریع خود برای فریب دادن دشمنان و استفاده از نینجوتسو برای تغییر کامل روند نبرد استفاده کند.

کلاس Housekeeper

کلاس هاوس‌کیپر از تکنیک‌های تمیز کردن خانه برای از بین بردن دشمنان استفاده می‌کند. این کلاس در نبرد چند هدفه، با استفاده از جارو، جاروبرقی و سایر ابزارهای مشابه برای حمله به دشمنان در منطقه‌ی وسیعی تخصص دارد.

کلاس Geodancer

در نهایت کلاس ژئودنسر از رقص‌های مرموز برای حمله به دشمنان و ارائه‌ی پشتیبانی به متحدان استفاده می‌کند. این کلاس دارای جادوی بسیار بالایی است و می‌تواند تکنیک‌های جادویی بسیار قدرتمندی را پیاده‌سازی کند. این همچنین یک کلاس متعادل است که هم در تقویت و هم در بازیابی سلامت همراهان مزیت دارد.

بازی Like a Dragon: Infinite Wealth در تاریخ ۲۶ ژانویه‌ی ۲۰۲۴ (۶ بهمن ۱۴۰۲) برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع: Gematsu