آیفون ۱۵ پرو مکس از دوربین پریسکوپی ۴ دلاری استفاده خواهد کرد

آیفون ۱۵ پرو مکس از دوربین پریسکوپی ۴ دلاری استفاده خواهد کرد

به نقل از دیجیکالا:

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، در جدیدترین گزارش خود نوشته که در بین گوشی‌های سری آیفون ۱۵، فقط مدل پرو مکس از دوربین پریسکوپی بهره می‌برد و اپل برای تامین ماژول این دوربین با شرکت Largan به توافق رسیده است.

اوایل سال ۲۰۲۰ همین افشاگر احتمال راه‌یابی دوریبن پریسکوپی به آیفون را مطرح کرد و از آن زمان گزارش‌های متعددی در مورد این موضوع مطرح شده است. سال گذشته برخی افشاگران اعلام کردند که احتمالا مدل‌های پرو آیفون ۱۴ همراه با دوربین پریسکوپی راهی بازار می‌شوند که در نهایت این موضوع به حقیقت تبدیل نشد. اما حالا به نظر می‌رسد بعد از سال‌ها انتظار، شاهد راهیابی این مشخصه به آیفون خواهیم بود که البته فقط مدل پرو مکس از چنین دوربینی بهره‌مند می‌شود.

دوربین‌های پریسکوپی از مکانیسم خاصی بهره می‌برند و به همین خاطر زوم بهتری را به ارمغان می‌آورند. به طور مشخص، در این ماژول‌ها نور توسط یک منشور به سمت سنسور دوربین منعکس می‌شود و همین تغییر زاویه‌ی نور، به گوشی اجازه می‌دهد مسافت حرکت نور را بیشتر کند که در نتیجه با زوم بالاتری روبرو می‌شویم.

آیفون 15 پرو مکس

در این گزارش آمده که اپل برای هرکدام از این ماژول‌های دوربین پریسکوپی، مبلغ حدود ۴ دلار به شرکت Largan می‌پردازد. این در حالی است که در بازار، این ماژول با قیمت ۴.۵ تا ۵ دلار فروخته می‌شود. بنابراین عملا Largan نمی‌تواند با این ماژول‌ها به سود قابل توجهی دست پیدا کند. روی هم رفته اپل به دلیل قدرتی که در بازار موبایل در اختیار دارد، از قدرت چانه‌زنی بالایی بهره می‌برد و به همین خاطر بسیاری از قطعات موردنیاز خود را با قیمت پایین‌تری نسبت به سایر شرکت‌ها خریداری می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های مورد انتظار از مدل‌های پرو آیفون ۱۵، می‌توانیم به بهبود دوربین‌ اصلی و دوربین تله‌فوتو اشاره کنیم. به طور مشخص این بهبود مربوط به لنز این دوربین‌ها خواهد بود. از دیگر تغییرات نباید پشتیبانی از فیلمبرداری ۸K را از قلم بیندازیم که بالاخره کاربران مدل‌های پرو آیفون ۱۵ می‌توانند از آن بهره ببرند. در رابطه با سری آیفون ۱۶ هم به‌نظر می‌رسد که هر دو مدل پرو به دوربین پریسکوپی مجهز خواهند شد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون