آموزش گام به گام وصل کردن اپل واچ به آیفون

آموزش گام به گام وصل کردن اپل واچ به آیفون

ساعت‌های هوشمند با داشتن کاربردهای زیاد به بخش جدانشدنی از زندگی انسان تبدیل شده‌اند. اگر شما نیز به عنوان یکی از کاربران ساعت هوشمند اپل، به دنبال راهی برای وصل کردن اپل واچ به آیفون خود هستید، این مقاله مخصوص شماست. پس از راه‌‌اندازی سیستم و اتصال آیفون به اپل واچ، هر زمان که این دو دستگاه بهم نزدیک شوند، خود به خود همدیگر را شناسایی و همگام‌سازی می‌کنند. در این مقاله به طور گام به گام به آموزش این مطلب خواهیم پرداخت.

قابلیت Taptic Time در اپل واچ چیست و چطور فعال می‌شود؟

ساعت هوشمند اپل مدل Series 8 Aluminum 45mm
۱۸,۳۰۰,۰۰۰
۱۶,۹۹۰,۰۰۰
تومان
خرید اپل واچ از دیجی‌کالا

مشاهده همه

تهیه کردن نسخه پشتیبان پیش از وصل کردن اپل واچ به آیفون

وصل کردن اپل واچ به آیفون ۱

قبل از وصل کردن اپل واچ به آیفون، برای حفاظت از اطلاعات، بهتر است یک نسخه پشتیبان  از آنها تهیه کنید. در ادامه ساده‌ترین روش برای انجام این‌کار مورد بررسی قرار می‌گیرد:
پیش از هر کار، اینترنت گوشی خود را چک کنید و از اتصال آن به وای فای مطمئن شوید. دقت کنید که شارژ باتری گوشی به اندازه کافی باشد. در غیر اینصورت، قبل از شروع فرآیند گوشی  خود را شارژ کنید.

 • مرحله ۱: مطمئن شوید که آیفون و اپل واچ قدیمی شما آپدیت هستند.
 • مرحله ۲: تنظیمات اپ را در آیفون قدیمی خود باز کنید.

وصل کردن اپل واچ به آیفون ۴

 • مرحله ۳: روی نام خود در بالای صفحه کلیک کنید و سپس راهی icloud شوید.
 • مرحله ۴: با اسکرول کردن، پایین بروید و روی iCloud Backup ضربه بزنید.
 • مرحله ۵: روی Back Up Now ضربه بزنید و منتظر بمانید تا نسخه پشتیبان کامل شود.

وصل کردن اپل واچ به آیفون ۶

پس از انجام این مراحل، نسخه پشتیبان از اطلاعات قبلی شما آماده شده و می‌توانید برای وصل کردن اپل واچ به آیفون اقدام کنید.

چگونه اتصال آیفون قدیمی به اپل واچ را قطع کنیم؟

وصل کردن اپل واچ به آیفون ۲

اگر اپل واچ شما در حال حاضر به آیفون قدیمی‌تان وصل است، قبل از اتصال آن به گوشی جدید، باید اتصال قبلی را قطع کنید. برای انجام این کار راهی مراحل زیر شوید:

 • مرحله ۱: مطمئن شوید که آیفون قدیمی و اپل واچ شما به هم نزدیک هستند، سپس در آیفون قدیمی خود، برنامه Apple Watch را باز کنید.
 • مرحله ۲: روی (My Watch) در پایین صفحه ضربه بزنید و سپس راهی All Watches شوید.

وصل کردن اپل واچ به آیفون ۷

 • مرحله ۳: روی دکمه اطلاعات (i کوچک در یک دایره) در کنار نام Apple Watch خود ضربه بزنید و سپس گزینه (Unpair Apple Watch) را انتخاب کنید.
 • مرحله ۴: با ضربه زدن روی (Unpair [نام اپل واچ شما])، جدا شدن را تایید کنید.

وصل کردن اپل واچ به آیفون ۸

 • مرحله ۵: اگر اپل واچ شما یک طرح یا برنامه فعال داشته باشد، باید مشخص کنید که قصد نگهداری یا حذف آن را دارید. برای حفظ برنامه روی گزینه keep it ضربه بزنید.
 • مرحله ۶: رمز عبور Apple ID خود را برای غیرفعال کردن قفل فعال سازی وارد کنید.

نحوه اتصال اپل واچ به آیفون جدید

وصل کردن اپل واچ به آیفون ۳

حالا که همه چیز آماده شده، زمان اتصال فرا رسیده است. پیش از وصل کردن اپل واچ به آیفون، از اتصال گوشی به WiFi و فعال بودن بلوتوث مطمئن شوید. در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله ۱: ساعت و آیفون خود را نزدیک یکدیگر نگه دارید و سپس راهی Apple Watch شوید.
 • مرحله ۲: روی Start Pairing ضربه بزنید اگر لازم بود، روی گزینه Set Up for Myself کلیک کنید.

 • مرحله ۳: صفحه ساعت را با viewfinder روی صفحه نمایش آیفون خود هماهنگ کنید.
 • مرحله ۴: وقتی دستگاه‌ها جفت می‌شوند، از شما سوال می‌شود که قصد استفاده از اپل واچ به عنوان دستگاه جدید را دارید یا می‌خواهید از اطلاعات بک‌اپ نیز بهره‌مند شوید. برای استفاده از اطلاعات موجود در نسخه پشتیبان، راهی Restore from Backup شوید و اطلاعات موجود بک‌آپ را که به تازگی تهیه کرده‌اید، انتخاب کنید.

مرحله ۵: روی Continue ضربه بزنید و پس از پذیرفتن شرایط و ضوابط،  تنظیمات مورد نظر خود را در مراحل بعدی تنظیم کنید.

ساعت هوشمند اپل واچ مدل Ultra 49 mm Alpine Loop

پس از طی کردن این مراحل، تصویری از نمایشگر اپل واچ روی آیفون شما دیده می‌شود. در ادامه باید از  طریق دوربین گوشی، اپل واچ خود را با تصویر نمایش داده شده منطبق کنید. اگر همه مراحل را درست انجام داده باشید، پیام Your Apple Watch is Paired نمایش داده خواهد شد.

اگر انیمیشن اتصال به دلایلی نشان داده نشد یا تلفن شما ساعت هوشمند را نمی‌شناسد، روی Pair Manually ضربه بزنید و پس از طی مراحل، گوشی خود را وصل کنید. در نظر داشته باشید که اپل واچ فقط با آیفون سازگار است. شما نمی توانید آن را به یک گوشی اندرویدی وصل کنید. همچنین قبل از اتصال اپل واچ به آیفون جدید، باید اتصال قبلی با آیفون قدیمی را لغو کنید. اپل واچ را نمی‌توان همزمان به دو گوشی متصل کرد.

نکات ضروری برای عدم اتصال آیفون به اپل واچ

how to pair apple watch with new iphone ۳

گاهی ممکن است حتی پس از طی کردن روش‌های ذکر شده در قسمت‌های قبل، باز هم در وصل کردن اپل واچ به آیفون با مشکل مواجه شوید. در این زمان بررسی این موارد را به شما توصیه می‌کنیم:

 • سازگاری گوشی با آیفون: مطمئن شوید که آیفون شما با ساعتتان شما سازگار است. می‌توانید سازگاری را در وب سایت رسمی اپل بررسی کنید.
 • آپدیت: اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه آخرین به روز رسانی نرم افزار را نصب کرده‌اند. آیفون و اپل واچ خود را مجددا راه‌اندازی کنید و دوباره آنها را جفت کنید.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی اپل تماس بگیرید.

ساعت هوشمند اپل مدل Series 9 Aluminum 45mm M/L

حفظ اطلاعات قدیمی روی ساعت

how to pair apple watch with new iphone ۲

فرض کنید شما در حین فرایند اتصال گوشی جدید به اپل واچ متوجه شدید که از اطلاعات قبلی خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده‌اید و الان در حال حذف اتصال قبلی و وصل کردن آیفون جدید هستید. حتی اگر فراموش کرده باشید که قبل از شروع فرآیند قطع اتصال قبلی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات تهیه کنید، سیستم‌ عامل به‌طور خودکار پس از این کار، از روی اطلاعات موجود در اپل واچ شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. وقتی ساعت خود را به آیفون جدید خود متصل کردید، می‌توانید از این نسخه پشتیبان برای بازیابی اطلاعات خود استفاده کنید.

قطع اتصال بدون استفاده از گوشی

how to pair apple watch with new iphone

اگر آیفون قدیمی‌تان دیگر در اختیارتان نیست، می‌توانید اتصال اپل واچ خود را قطع کنید. با این حال، باید توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات ذخیره شده در اپل واچ شما نیز پاک می‌شود. برای لغو اتصال بدون استفاده از آیفون قدیمی راهی مراحل زیر شوید:

 • مرحله ۱: به برنامه تنظیمات در اپل واچ خود بروید، روی General ضربه بزنید و سپس راهی Reset شوید.
 • مرحله ۲: روی Erase All Content and Settings ضربه بزنید.
 • مرحله ۳: اگر اپل واچ شما دارای یک طرح یا برنامه فعال باشد، باید وضعیت نگهداری یا حذف برنامه را مشخص کنید. اگر قصد دارید ساعت را به آیفون وصل کنید، برنامه را نگه‌دارید.
 •  مرحله۴ : در مرحله آخر روی Erase All ضربه بزنید. با این کار اپل واچ شما به تنظیمات کارخانه بازمی‌گردد.

باید توجه داشته باشید که این کار قفل فعال‌سازی اپل واچ (Apple Watch’s Activation Lock) را غیرفعال نمی‌کند. برای برداشتن قفل، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله ۱: به appleid.apple.com بروید و اپل آیدی و رمز عبور خود را وارد کنید.
 • مرحله ۲: روی فلش رو به پایین ضربه بزنید و راهی Devices شوید.
 • مرحله ۳: اپل واچ خود را انتخاب و روی حذف از حساب (Remove) ضربه بزنید.

وصل کردن اپل واچ به آیفون، سخن پایانی

در این مقاله به آموزش وصل کردن اپل واچ به آیفون پرداختیم. دقت کنید شما نمی‌توانید با دو آیفون از یک اپل واچ استفاده کنید. همچنین این ساعت امکان اتصال به گوشی اندرویدی را نیز ندارد. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. خواهشمند است نظرات و تجربیات خود در استفاده از این روش را با ما و سایر کاربران دیجی‌کالا مگ از طریق به اشتراک بگذارید.

ساعت هوشمند اپل مدل Series 8 Aluminum 45mm
۱۸,۳۰۰,۰۰۰
۱۶,۹۹۰,۰۰۰
تومان
خرید اپل واچ از دیجی‌کالا

مشاهده همه

منبع: phonearena