آموزش اضافه کردن میانبر وبسایت به صفحه اصلی اندروید و آیفون

آموزش اضافه کردن میانبر وبسایت به صفحه اصلی اندروید و آیفون
در این مطلب با ما همراه باشید تا سریع‌ترین راه برای دسترسی به سایت‌های مورد علاقه‌تان را به شما آموزش دهیم.

اگر وب‌سایت محبوبی دارید که بارها و بارها به آن مراجعه می‌کنید، اینکه لینک مستقیمی از آن روی صفحه گوشی خود داشته باشید کارتان را راحت‌تر می‌کند. این آیکون که به بوکمارک استاندارد مرورگر شباهت دارد، تنها یک وظیفه دارد و آن هم بازکردن مرورگر و بردن مستقیم شما به آن وب‌سایت است. ساخت چنین آیکونی اصلاً سخت نیست. در این مطلب از زومیت قصد داریم یک وب‌سایت را به صفحه اصلی اندروید یا آیفون اضافه کنیم.

توجه: این آموزش برای افراد مبتدی نوشته شده است.

نحوه اضافه‌کردن وب‌سایت به صفحه‌اصلی اندروید

برای اضافه‌کردن یک وب‌سایت به صفحه اصلی گوشی اندرویدی، گوگل کروم را باز کنید و به وب‌سایت مدنظر بروید؛ سپس با ضربه‌زدن روی آیکون سه‌نقطه در گوشه بالا سمت راست، منو را به پایین بکشید. گزینه Add to Home screen را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر وب‌سایت، اپلیکیشنی در پلی استور داشته باشد، گزینه Add to Home screen با گزینه Install app جایگزین خواهد شد.

سپس، فرصت ویرایش عنوان آیکون را دارید. وقتی‌ که عنوان مورد نظر را نوشتید، روی Add ضربه بزنید تا به صفحه اصلی منتقل شود.

اگر به صفحه‌نمایش خود برگردید، آیکون را مشاهده خواهید کرد. همچنین آیکون کروم را خواهید دید که این یعنی نمی‌توانید آیکون را به مرورگر دیگری تغییر دهید.

اضافه کردن سایت به صفحه اصلی اندروید

اگر بنا به هر دلیلی از مرورگر گوگل کروم استفاده نمی‌کنید و به‌جای آن از طرفداران مرورگر موزیلا فایرفاکس هستید، باز هم می‌توانید لینک میانبری از سایت‌هایی که می‌خواهید روی صفحه‌ی اصلی دستگاه اندرویدی داشته باشید، درست کنید. مراحل اضافه‌کردن لینک میانبر سایت به صفحه‌ی اصلی دستگاه‌های اندرویدی کاملاً مشابه گوگل کروم است.

نحوه اضافه‌کردن وب‌سایت به صفحه‌اصلی آیفون

گوشی آیفون با اندروید متفاوت است؛ زیرا مهم نیست که وب‌سایت اپلیکیشنی داشته باشد. همچنان می‌توانید آن را به‌عنوان یک آیکون اضافه کنید. پس از رفتن به وب‌سایت از طریق سافاری، روی دکمه Share ضربه بزنید.

اضافه‌کردن وب‌سایت به صفحه‌ اصلی آیفون
بیشتر بخوانید
  • آموزش تغییر مرورگر پیش‌فرض در آیفون
  • چگونه گوشی آیفون را بدون دست کنترل کنیم؟

در منو به سمت پایین بروید و گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید، عنوان سایت را ویرایش کنید تا به همان‌صورت روی صفحه‌نمایش نشان داده شود. درنهایت روی Add ضربه بزنید.

آموزش افزودن وب‌سایت به صفحه‌اصلی آیفون

آیکون مورد نظر حالا وجود دارد و آماده استفاده است. وقتی روی آیکون ضربه بزنید، وب‌سایت در سافاری باز خواهد شد.