آموزشگاه زبان پرتغالی

آموزشگاه زبان پرتغالی

زبان پرتغالی در زمره زبان های نادر قرار دارد و به همین علت کمتر موسسه ای در ایران و سطح جهان مبادرت به آموزش این زبان نموده است. هم اکنون نیز موسسات انگشت شماری در سطح تهران و ایران مبادرت به آموزش این زبان می کنند که از جمله برترین آن ها می توان به آموزشگاه گات اشاره کرد.

آموزش زبان پرتغالی با اهداف خاصی اعم از مهاجرت، کسب و کار، تحصیل و مواردی از این قبیل صورت می گیرد. گروه های محدودی در دسته های متفاوت جهت برگزاری دوره های آموزش زبان پرتغالی وجود دارد که متقاضیان می توانند با توجه به درک خود از زبان پرتغالی در یک سطح معین و دوره خاص شرکت کنند.

از آنجا که اطلاعات جامعی در خصوص زبان پرتغالی، ویژگی های این زبان و اهمیت آن در وب سایت های مشابه ذکر نشده است، پیشنهاد می کنیم برای دریافت یک دیدگاه جامع در خصوص این زبان خاص با ما همراه باشید.

زبان پرتغالی در اروپا و دیگر نقاط جهان

پرتغالی زبان ها، بیش از 200 میلیون نفر از جمعیت مردم جهان را تشکیل می دهند. این زبان از حیث تعداد متکلمان در رده هفتم دنیا قرار دارد. هشت کشور در جهان به زبان پرتغالی صحبت می کنند. این کشورها عبارتند از :

  • پرتغال در اروپا به عنوان مرکز زبان پرتغالی
  • برزیل در آمریکای جنوبی
  • پنج کشور در آفریقا با نام های آنگولا، موزامبیک، گینه بیسائو، کاپهورده وسائوتومه
  • کشورهای تیمورشرقی در استرالزی ( منظور از اصطلاح استرالزی کشور استرالیا به همراه سرزمین هایی است که به پسوند نزی ختم می شوند مانند اندونزی ، پلی نزی و .. )

ویژگی های زبان پرتغالی

آموزشگاه زبان پرتغالی
آموزشگاه زبان پرتغالی

زبان پرتغالی، یک زبان رومی تبار است و جالب است بدانید که از جمعیت بسیار زیادی که با عنوان متکلمان زبان پرتغالی شناخته می شوند، تنها 5 درصد آن ها در این کشور سکونت دارند و بخش بسیار زیادی از آن ها ساکن کشور برزیل هستند. بنابراین برای مهاجرت به کشور برزیل باید به زبان پرتغالی مسلط باشید.

این زبان یکی از زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا، سازمان کشورهای آمریکایی، اتحادیه آفریقا و جامعه کشورهای پرتغالی‌ زبان است که در مبحث قبل نام آن ها را به صورت دقیق ذکر کردیم. این زبان برخی از واژگان خود را از زبان های عربی، یونانی و لاتین گرفته است.

زبان پرتغالی و زبان اسپانیایی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند؛ به گونه ای که شهروندان این دو کشور می توانند با یکدیگر مکالمه مطلوبی داشته باشند. تفاوت این دو زبان بیشتر در لهجه و تلفظ کلمات خلاصه می شود و صرفا واژگان محدودی وجود دارد که در هر دو زبان معنای یکسانی ندارند.

فرصت های شغلی با یادگیری زبان پرتغالی

مهم ترین فرصت شغلی ایجاد شده در این زمینه، به اقامت در کشور برزیل مرتبط است و علت اصلی آن را باید قرار گرفتن کشور برزیل در زمره کشورهای گروه 20 دانست. این کشور طی سال های اخیر رونق اقتصادی بی سابقه ای را تجربه نموده و فرصت های شغلی بسیار زیادی در این بخش از قاره امریکا فراهم نموده است.

بسیاری از ایرانیان طی دهه گذشته به این کشور مهاجرت کرده اند و شرایط مطلوبی به دست آورده اند. صادرات گوشت حلال از این کشور به سمت کشورهای مسلمان نیز با افزایش نیاز به مترجمان زبان پرتغالی همراه بوده است. توسعه صنعت گردشگری در برزیل نیز شرایط مناسبی جهت توسعه تورهای گردشگری و نیاز به مترجمان همزمان را فراهم نموده است.

این ها تنها مواردی از فرصت های شغلی زبان پرتغالی هستند که اکثرا در کشور برزیل ایجاده شده اند. شما می توانید نمونه های بسیار زیاد دیگری را در مقالات مرتبط و در کشورهای دیگر همچون کشور پرتغال مشاهده کنید.

یادگیری زبان پرتغالی؛ فرصتی مناسب برای تحصیل

برای تحصیل در کشورهای پرتغال، برزیل و سایر کشورهای پرتغالی زبان نیاز به یک مدرک معتبر در خصوص تسلط بر زبان انگلیسی و یا زبان پرتغالی دارید. در برزیل سه نوع دانشگاه وجود دارد که با توجه به میزان محبوبیت عبارتند از:

  • دانشگاه فدرال
  • دانشگاه ایالتی
  • دانشگاه خصوصی

در میان دانشگاه های یاد شده، صرفا دانشگاه خصوصی مشمول پرداخت هزینه می شود و دانشگاه های فدرال و ایالتی رایگان هستند. هزینه تحصیل در کشور برزیل بسیار ارزان تر از کشور پرتغال است، با این حال هیچ کس نمی تواند ارزش تحصیل در یک کشور اروپایی آن هم از دسته کشورهای اروپای غربی را زیر سوال ببرد.

آموزش زبان پرتغالی در ایران

همان طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، آموزشگاه زبان گات، یک آموزشگاه زبان پرتغالی در کنار سایر زبان های خاص و یا پرکاربرد است. آموزش زبان پرتغالی در این آموزشگاه به روش های متفاوتی صورت می گیرد.

این روش ها عموما به دو دسته حضوری و یا آنلاین تقسیم می شوند. هر کدام از روش های آموزش حضوری و یا آنلاین نیز ممکن است به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار شود. انتخاب نوع گروه و دسته انتخابی بر عهده زبان آموز است.

منبع : https://amoozeshgah-zaban.com/