آذربایجان از بازگشایی چند ایستگاه مرزی با ایران خبر داد!

آذربایجان از بازگشایی چند ایستگاه مرزی با ایران خبر داد!
آذربایجان از بازگشایی چند ایستگاه مرزی با ایران خبر داد! +‌تصاویر

در روزهای گذشته خبرهای مختلفی در زمینه اختلافات کشور آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره‌باغ شنیده می‌شد و این امر باعث شده بود که منطقه و مرزهای این کشورها با ایران دچار مشکلاتی گردد. اما خبرگزاری‌ها از امن شدن برخی از ایستگاه‌های مرزی کشور آذربایجان با ایران خبر می‌‌دهند.

 

برافراشتند پرچم کشور آذربایجان در برخی پاسگاه‌های مرزی

خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان گزارش می‌دهد که نیروهای گارد مرزی این کشور پرچم خود را در پاسگاه‌های مرزی «سلطانلی»، «خلافلی»، «خداآفرین» و «گوملاگ» در منطقه زنگیلان و جبرائیل برافراشتند و فعالیت‌ها و خدمات نظامی خود را در این ایستگاه‌ها از سر گرفته‌اند.

طبق این گزارشات، در مراسم افتتاحیه این ایستگاه برگزارکنندگان اعلام کردند که :«آزادسازی این مناطق باستانی جمهوری آذربایجان از اشغال جمهوری ارمنستان تحت رهبری الهام علی اف، با موفقیت انجام شده است و باکو را به روز پیروزی بزرگ برای مردم این کشور نزدیک‌تر کرده است».

 

آزادسازی مرزهای آذربایجان با ایران

خبرگزاری ترند در ادامه گزارشات ارسالی خود به نقل از مقامات باکو افزوده که آزادسازی ۱۳۲ کیلومتر از مرزهای جمهوری آذربایجان با ایران نقش کلیدی در توسعه همکاری‌های سطح بالا با مقامات گارد مرزی ایران و تبادلات مرزی با گارد مرزی ایران ایفا خواهد کرد و در تضمین امنیت مرزی نقش مهمی خواهد داشت.

مقامات جمهوری آذربایجان تاکید کرده اند که برای امنیت، رفاه و آسایش سربازان، افسران و نیروهای گارد مرزی و خانواده‌های آنها در کوتاه‌ترین زمان زیرساخت‌های جدید در این مناطق تازه آزاد شده احداث خواهد شد.

مقامات باکو طی روزهای گذشته از پیشروی نیروی ارتش این کشور در مناطق قره باغ کوهستانی و آزاسازی بخشی از این مناطق خبر داده‌ بودند.

باکو آذربایجان

رئیس جمهوری آذربایجان

رئیس جمهوری آذربایجان روز جمعه در حساب توییتری خود نوشت که نیروهای جمهوری آذربایجان، روستاهای «خداوردی‌لی»، «قوربان‌تپه»، «شاه‌ولدلی» و «خوبیارلی»، را در منطقه جبرائیل و روستاهای «آلادین» و «وجنعلی» را در منطقه زنگیلان آزاد کرده‌اند.

درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان حدود چهل روز است که ادامه دارد و دو طرف با وساطت روسیه و آمریکا سه بار بر سر توقف درگیری‌ها و آتش‌بس انسانی توافق کرده‌اند که هر سه بار با شکست مواجه شده است.

 

منبع:  خبرآنلاین