آخرین وضعیت تعطیلی مدارس در تهران و بسیاری شهرهای کشور ؛ آلودگی هوا و بارش برف مدارس این شهرها را تعطیل کرد

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس در تهران و بسیاری شهرهای کشور ؛ آلودگی هوا و بارش برف مدارس این شهرها را تعطیل کرد

بارش سنگین برف از روز گذشته تاکنون، مدارس را در مقاطع مختلف در بسیاری از شهرهای کشور به تعطیلی کشاند.

به گزارش همشهری آنلاین، اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اعلام کرد به علت بارش برف، یخبندان و کاهش محسوس دما، آموزش در مدارس مقطع ابتدایی نوبت عصر پردیس به صورت غیرحضوری و کلاس‌ها در بستر پیام‌سان شاد برگزار خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، کودکستان‌ها نیز در این منطقه تعطیل است.

این در حالی است که در سایر استان‌های برفگیر نیز مدارس تعدادی از شهرستان‌ ها تعطیل اعلام شده است.

آذربایجان شرقی

با توجه به بارش برف و کولاک، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه ورزقان و خواجه، مدارس شهری و روستایی این منطقه روز شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ در تمامی مقاطع تحصیلی در شیفت بعدازظهر غیرحضوری می‌باشد.

همچنین مدارس روستایی و مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی شهری اهر و نیز فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس منطقه صوفیان (بخش رودقات وصوفیان) در تمامی مقاطع تحصیلی روز شنبه مورخه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ در شیفت بعدازظهر به شکل غیرحضوری خواهد بود.

شایان ذکر است؛ در روزهایی که به دلیل آلودگی و برودت هوا آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، مدارس برقرار هستند و مدیر و عوامل اجرایی حسب ضرورت و تشخیص مدیر مدرسه موظفند با حضور در محل کار فرایند ارائه آموزش مجازی به دانش آموزان را ارزیابی و پایش نمایند؛ همچنین امکانات آموزش مجازی مدرسه را در اختیار آن دسته از همکارانی که در منزل به شاد یا اینترنت دسترسی ندارند، قرار دهند.

کردستان

با توجه به بارش برف، کولاک و برودت هوا، گرفتگی معابر، مدارس تمامی مقاطع شهرستان بانه در دو شیفت و صبح و بعدازظهر، امروز شنبه (۲۳ دی ماه) تعطیل و به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

همچنین با پیشنهاد مدیر آموزش و پرورش و تصمیم فرماندار، امروز فعالیت تمامی مدارس ابتدایی شهرستان دیواندره در سطح شهر و روستا در نوبت صبح و بعدازظهر به صورت غیرحضوری بوده و آموزش در بستر شبکه شاد انجام خواهد شد.

بارش برف، برودت هوا و گرفتگی معابر، مدارس تمامی مقاطع روستاهای بخش کلاترزان سنندج را هم امروز شنبه غیرحضوری کرد.

همچنین فعالیت ادارات و دستگاه‌ها نیز با دو ساعت تاخیر شروع می‌شود.

آموزش و پرورش استان کردستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که طبق هماهنگی های صورت گرفته و دستور فرمانداری های شهرستان سقز و سنندج، به دلیل بارش برف، لغزندگی معابر، برودت هوا، اختلال در تردد و پیش بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر تداوم بارش، امروز شنبه ۲۳ دی ماه، کلیه مدارس روستایی و شهری منطقه کلاترزان، منطقه زیویه و شهرستان سقز در نوبت بعدازظهر در دوره‌های مختلف تحصیلی به صورت غیرحضوری و در بستر شبکه شاد فعالیت خواهند کرد.

غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی ۶ شهر خوزستان

فعالیت مدارس ۶ شهر استان خوزستان در روز شنبه به علت آلودگی هوا غیرحضوری اعلام شد.

با اعلام دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان خوزستان، روز شنبه (۲۳ دی‌ماه) فعالیت مدارس مقطع ابتدایی در شهرستان‌های اهواز، باوی، کارون، اندیمشک، دزفول و شوشتر در نوبت صبح و عصر غیر حضوری است

در مقطع متوسطه نیز مدارس فقط به منظور برگزاری آزمون، حضوری خواهند بود.

مدارس شهرستان چالدران شنبه تعطیل است

به دلیل بارش برف و برودت هوا، مدارس چالدران شنبه تعطیل است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، با توجه به بارش برف و برودت هوا، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهری و روستایی در شهرستان چالدران، فردا شنبه ۲۳ دی‌ماه در شیفت صبح و عصر، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود.

مدارس سیلوانا در ارومیه غیرحضوری شد

همچنین بدلیل برودت هوا، روز شنبه مدارس تمامی مقاطع تحصیلی بخش سیلوانا شهرستان ارومیه غیر حضوری شد.

با توجه به بارش برف و برودت هوا، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی بخش سیلوانا شهرستان ارومیه، امروز شنبه ۲۳ دی‌ماه در شیفت صبح و عصر، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود.